|
|
Tel. +31 (0)20 6761229; Fax +31 (0)20 6761726. www.charbo.nl mail@charbo.nl |
|
Hours: Tuesday-Saturday 12-6 pm West European time. Visits by appointment. |
Openingstijden: di.-za. 12-18 uur. Bezoek bij voorkeur na aankondiging. |
| The Netherlands |
| AA, A.J. VAN DER,
Handboekje voor reizigers door ons vaderland.
(Asd., Meijer, 1849). Klein 8vo. XIV+478 pp. Met 6 handgekleurde uitslaande plattegrondjes (Amsterdam, Leiden, 's-Gravenhage, Rotterdam, Utrecht, Arnhem), gelithografeerd door P.W. v.d. Weijer, Utrecht (formaat 13 x 18,5 cm). Reg. Gebonden. Half linnen met gemarmerde platten uit de tijd. Redelijk/goed ex. (Titelblad ontbreekt, wel met franse titel en naam auteur met jaar onder 'voorberigt'; rug vastgeplakt, boekblok wat kort schoongesneden; kaartjes in de benedenrand iets vochtvl.). * Voor de plattegrond van Amsterdam zie d'Ailly 430 & 448. €(euro) 295.00 Book number: 57919   Keywords: Wandelingen toertochten gidsen toerisme Topografie Nederland Netherlands Holland Dutch 1849 - 1849   Click here to order or inquire. |
| AA, A.J. VAN DER,
Nieuw biografiesch, anthologiesch en kritiesch woordenboek van Nederlandsche dichters, onder medewerking van J.T. Bodel Nyenhuis, I. da Costa, H.O. Feith, J. van Harderwijk, A.J. Lesturgeon, G.D.J. Schotel, en anderen, bijeengebracht door - .
Uitmakende tevens een vervolg op Witsen Geysbeeks Woordenboek der Nederlandsche dichters. Nieuwe uitgave..., met eene voorreden van J.A. Albertingk Thijm. Asd., Van Langenhuysen, 1864. 3 vols. VI+496;(III)+480;(III)+426 pp. With engr. portrait (Bilderdijk). Indexes. Hardcover. Contemp. half leather with marbled boards. VG/--. (Ex-lib. copy Hageveld, with stamp on endp.; spines sl. rubbed, else unused copy). €(euro) 395.00 Book number: 51246   Keywords: Reference books, naslagwerken Biografieen. Literatuurgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1400 - 1864   Click here to order or inquire. |
| AA, C. VAN DER,
Atlas van de zeehavens der Bataafsche Republiek, die van Batavia en Onrust. Mitsgaders de afbeeldingen van de haringvisscherij en de walvischvangst.
In 31 kunstplaaten. Naar het leven afgebeeld door D.de Jong en M.Sallieth. (Facs. reprint of the ed. Asd., 1805). N.p., n.d. (c. 1970). Oblong folio. (68) text pp. + 31 plts. from engravings. Hardcover. Or. cloth-backed boards. VG/--. €(euro) 85.00 Book number: 15516   Keywords: Havens en havenplaatsen. Visserij, zeevisserij. Walvisvaart. Nederland Netherlands Holland Dutch Jakarta Batavia Java, Indonesia 1805 - 1805   Click here to order or inquire. |
| AA, CORNELIS VAN DER,
Beknopt handboekje der vaderlandsche geschiedenissen. Aanvang nemende met de komst van Karel de Vde tot de graaffelijke waardigheid over deze landen, tot den tegenwoordige tijd.
Asd., Allart, 1800-1803. 6 vols. 12mo. With 102 engr. plts./portraits. Hardcover. Contemp. half calf, marbled boards, gilt decor. spines with red leather title labels. VG. (Spines of vols. V & VI a little different, covers rubbed; paper in vol. VI partially browned). €(euro) 500.00 Book number: 6362   Keywords: Algemene geschiedenis, history Nederland Netherlands Holland Dutch 1500 - 1800   Click here to order or inquire. |
| AALTJE.
Aaltje de volmaakte en zuinige keukenmeid. Nieuw Nederlandsch keukenboek voor koks, keukenmeiden en huismoeders... Gevolgd door eene huis-apotheek, bevattende een aantal beproefde en heilzame huismiddelen.
10e verbeterde en vermeerderde druk. Asd., C.J. Borleffs & J. de Ruijter, z.j. [1851]. XII+357+(2) pp. Met titelvignet. Ingenaaid. Redelijk ex. (Voorzijde van omslag ontbreekt, rug gespleten, titel & laatste pag. wat verbruind). €(euro) 125.00 Book number: 57889   Keywords: Cultuurgesch., wonen, eten, drinken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1851 - 1851   Click here to order or inquire. |
| AARTSMA, N. (Einl.),
Michiel de Ruyter, Grossadmiral von Holland und Westfriesland 1607-1676. Ein Heldenleben in Pflichterfüllung für das Vaterland.
Den Haag, Holle, 1943. Folio. 36 pp. text + 101 b/w plts.(portr., views, ships, battles, objects, etc.). Hardcover. Or.blue cloth with gilt lettering & decor. VG/--. (Spine ends & corners sl. bumped). €(euro) 50.00 Book number: 49914   Keywords: Dutch Navy naval sea warfare kon. marine Biografieen. oceans seas maritime Nederland Netherlands Holland Dutch Vlissingen 1607 - 1676   Click here to order or inquire. |
| ABLAING VAN GIESSENBURG, W.J. D',
Geslachts-register der leden van de ridderschap in Noord-Holland.
Haarlem, Zwaardemaker, 1858. 4 dln. in 1 band. Groot 4to. (II)+67;V+54;III+34;(I)+1 pp. (eenzijdig bedrukt) + talr. blanco pp. Gebonden. Oorspr. bewerkt & verguld linnen, velgulde sneden. Goed ex. (Labeltje op rug; schutblad voorin wat vlekkig). * Ex. met opdracht aan W. Boreel van Hoogelanden, gesigneerd door Hoeufft van Velzen. €(euro) 195.00 Book number: 57685   Keywords: Heraldiek, genealogie. Noord-Holland alg. 1800 - 1858   Click here to order or inquire. |
| ABLAING VAN GIESSENBURG, W.J. D',
De Ridderschap van Veluwe, of geschiedenis der Veluwsche Jonkers, opgeluisterd door hunne acht stamdeelen, huwelijken, kinderen en wapens. Hoofdzakelijk getrokken uit de verzameling van handschriften van wijlen den Rijks-vrijheer W.A. van Spaen.
's-Grv., Nijhoff, 1859. Large 4to. LXXX+466 pp. With 7 b/w plts., cont. 94 coats-of-arms. Index. Hardcover. Contemp. 3/4 morocco with cloth sides. VG. (Spine & corners sl. rubbed, first free endpaper creased, old bookplate to paste-down). €(euro) 350.00 Book number: 43319   Keywords: Topografie Gelderland Heraldiek, genealogie. Veluwe 1300 - 1859   Click here to order or inquire. |
| ABRAHAM VAN ST. CLARA {MEGERLE, ULRICH],
De welvoorziene wynkelder, in welken meenige dorstige ziel zich geestelyker wyze laven en verquikken kan, en waar in zoete en zuure wyn naar ieders smaak te vinden is.
Geopent door pater Abraham van St. Clara, geduurende zyne onpasselykheit in den laatsten tyd zyns levens. Uit het Hoogduitsch vertaalt. (1e Ned. ed.). Amsterdam, Jan Roman, 1737. Klein 8vo. (XVI)+540 pp. Met gegraveerde titelplaat & 50 gegraveerde prentjes van Jan Luijken. Gebonden. Perkament uit de tijd. Goed ex. (Band iets vlekkig; bibl. stempel op schutblad). * Landwehr, Dutch Emblem Books, 5. €(euro) 500.00 Book number: 58153   Keywords: Cultuurgesch., wonen, eten, drinken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1737 - 1737   Click here to order or inquire. |
| ABRAHAMS, H.P.,
De pers in Zeeland 1758-1900. Beschrijving van in Zeeland uitgegeven dag- en weekbladen en periodieke geschriften van 1758 tot ultimo December 1900.
's-Grv., Nijhoff, 1912. X+405 pp. Met portret & uitsl. facs. Middelburgsche Courant 26 April 1758. Lijst van dag- en weekbladen. Gebonden. Later half linnen met oorspr. gedrukt gedeelte van omslag opgeplakt. Redelijk/goed ex. (Bibl. ex.: label op voorplat, stempels op schutblad & fr. titel, incl. "afgevoerd"). €(euro) 75.00 Book number: 57758   Keywords: Kranten tijdschrijften journalistiek. Zeeland algemeen 1758 - 1900   Click here to order or inquire. |
| ACCARIAS DE SERIONNE, JACQUES,
La richesse de la Hollande, ouvrage dans lequel on expose, l'origine du commerce et de la puissance des Hollandois; l'accroissement successif de leur commerce et de leur navigation; les causses qui ont contribué à leur progres (...). Tome second.
Londres, aux dépens de la Compagnie, 1778. Small 8vo. (VI)+368 pp. Hardcover. Contemp. full calf, gilt spine with 2 title-labels. Good. (Bookplate on pastedown; first 32 pages sl. waterst. in lower outer corner; pp. 319-368 severely browned; second volume of a 2 vol. set). * Second vol. of a 2 vol. set, dealing with the period 1648-1771, incl. chapters on the Dutch navy, East India Company (VOC), fisheries & whaling, Suriname, Berbice & Essequebo. - Sabin 79236. €(euro) 125.00 Book number: 58144   Keywords: Economische geschiedenis. Dutch colonial, colonies. Nederland Netherlands Holland Dutch Dutch Guyana Suriname Guyana Demerara Essequibo Berbice Indonesia. 1648 - 1771   Click here to order or inquire. |
| ADRESBOEK.
Adresboek voor de Nederlandsche nijverheid en export. Zesde editie.
Asd., de Bussy, 1921. 1816+ 40 (adv) pp. Reg. Gebonden. Linnen. Goed ex. (Papier iets verbruind). €(euro) 38.00 Book number: 47732   Keywords: Reference books, naslagwerken Bedrijven economische geschiedenis Nederland Netherlands Holland Dutch 1921 - 1921   Click here to order or inquire. |
| ADSERA RIBA, ENRIC,
Enric Adsera Riba: 20 jaar in Nederland, 1960-1980. Werkoverzicht 1970-1980.
Zaandam, 1981. 4to. 111 pp. Met talr. z/w foto's. Ingenaaid. Goed ex. * Ex. met opdracht, gesigneerd door de kunstenaar. €(euro) 45.00 Book number: 57159   Keywords: Graphic art catalog Nederland Netherlands Holland Dutch 1960 - 1980   Click here to order or inquire. |
| AGRON, ANTOINE NICOLAS,
Verzameling van opstellen, geschikt om de Nederlandsche jeugd, door middel van hare moedertaal, op eene ordentlijke en gemakkelijke wijze, tot de kennis der Fransche taal op te leiden.
Verbeterd en vermeerderd door H. Scheerder. 9e, nieuw bewerkte uitgave. Asd., Schalekamp, Van de Grampel & Bakker, 1843. XII+500 pp. Reg. Gebonden. Half leer met gemarmerde platten uit de tijd. (Randen en hoeken iets geschaafd, scharnier voorplat beetje zwak; naam op schutblad, papier hier en daar iets roestvl.). €(euro) 60.00 Book number: 47565   Keywords: Linguistics dictionaries philology. France Nederland Netherlands Holland Dutch 1843 - 1843   Click here to order or inquire. |
| AGT, J.J.F.W. VAN,
Waterland en omgeving. Geillustreerde beschrijving, uitgegeven vanwege de Rijkscommissie voor de Monumentenbeschrijving.
's-Grv., Staatsdrukkerij, 1953. 4to. XIX+186+CX pp. Met krt., 265 foto's, 43 fig. Reg. Gebonden. Half leer, in (licht besch.) stofomslag. Fraai ex. Ned. Monumenten van Geschiedenis en Kunst, VIII,1. €(euro) 35.00 Book number: 2050   Keywords: Monumentale architectuur. Topografie Noord-Holland Noord-Holland Waterland Polders 1950 - 1953   Click here to order or inquire. |
| AICARD, JEAN,
Visite en Hollande.
2e éd. Paris/Asd., Sandoz & Fischbacher/Van Bakkenes, 1879. X+142 pp. With author's portrait by Fëlix Régamey. Hardcover. Later cloth-backed boards, with or. printed front cover mounted. Good/--. €(euro) 30.00 Book number: 48597   Keywords: Reizen reisverslagen Topografie Nederland Netherlands Holland Dutch 1879 - 1879   Click here to order or inquire. |
| AILLY, A.E. D' (red.),
Uit Zeven eeuwen Amsterdam.
Asd., Uitg.Mij.Joost van den Vondel, (ca.1935). 2 dln. Groot 4to. 461;313 pp. Met talr.pltn.& ills. Gebonden. Buckram. Goed ex. €(euro) 50.00 Book number: 6746   Keywords: Topografie Amsterdam Amsterdam algemeen 1250 - 1935   Click here to order or inquire. |
| ALBERDINGK THIJM, J.A. (inl.),
Bulla "Ineffabilis" in de Nederlandsche en Vriesche talen, benevens de bepaling van het leerstuk der Onbevlekte Ontvangenis in de talen der Oost- en West-Indische koloniën en in de voornaamste Noord-Nederlandsche dialekten.
Asd., Van Langenhuysen, 1878. 4to. 16+XLVII+(72)+XLVI pp. Gebonden. Half leer. Goed ex. (Schutbladen & titel wat roestvl., ex-libris op schutblad, stempeltje "Bibliotheca Thymiana" op titel). * Tekst van het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis volgens de encycliek van Pius IX. Inleiding in het Frans, tekst van de bul in het Nederlands en het Fries, tekst dogma in 16e eeuws Amsterdams, in de dialecten van Hunsingo, Westerwolde, Leeuwarden, Veluwe, Zutphen, Hoorn, Vlaardingen, Zuid-Beveland, Aardenburg, Zeeuws-Belgische grens, Breda, Maastricht en in het Limburgse "Wallon-rouge" (rotwelsch), Javaans, Maleis, Negerspaans en Negerengels. €(euro) 200.00 Book number: 57684   Keywords: Religions, christian, roman catholicism Kerkgeschiedenis, rooms-katholieke kerk. Taalkunde, dialecten, streektalen. Nederland Netherlands Holland Dutch 1878 - 1878   Click here to order or inquire. |
| ALGEMEEN MACONNIEK TIJDSCHRIFT 1937-1949.
Algemeen Maçonniek Tijdschrift voor de Orde van Vrijmetselaren onder het Grootoosten der Nederlanden. Proefnummer Oct. 1937 + jaarg. 1 t/m 4 (jan. 1938 - aug. 1946) + jaarg. 1 t/m 3 van de nieuwe reeks (sept. 1946 - aug. 1949).
Amersfoort, Melchior, 1937-1949. In losse afleveringen, maar jaarg. 1940 - aug. 1946 in halflinnen band. Goed ex. * De volgende afleveringen ontbreken: 1e jaarg. no. 20, en van de nieuwe reeks: laatste blad van 1e jaarg. no. 23, 2e jaarg. nos. 21 & 22, 3e jaarg. nos. 1 & 2. (Tussen mei 1940 en sept. 1945 is de publicatie onderbroken). €(euro) 195.00 Book number: 57636   Keywords: Freemasonry masonic vrijmetselarij Nederland Netherlands Holland Dutch 1937 - 1949   Click here to order or inquire. |
| ALGEMEEN MACONNIEK TIJDSCHRIFT 1952-1954.
Algemeen Maçonniek Tijdschrift. Orgaan van de Orde van Vrijmetselaren onder het Grootoosten der Nederlanden. Nieuwe reeks, 7e & 8e jaarg., sept. 1952 - aug. 1954. (In 2 banden).
's-Grv., Orde van Vrijmetselaren, 1952-1954. 2 dln. 562;540 pp. Gebonden. Zwart linnen met goudopdruk. Goed ex. (Papier iets verbruind). €(euro) 50.00 Book number: 57637   Keywords: Freemasonry masonic vrijmetselarij Nederland Netherlands Holland Dutch 1952 - 1954   Click here to order or inquire. |
| ALKEMADE, K. VAN & SCHELLING, P. VAN DER,
Nederlands displegtigheden, vertoonende de plegtige gebruiken aan den dis, in het houden van maaltyden, en het drinken der gezondheden, onder de oude Batavieren, en vorsten, graaven, edelen, en andere ingezetenen der Nederlanden, weleer gebruikelyk (...).
Rotterdam, Philippus Losel, 1732-1735. 3 delen. (CXXXIV)+562;(III)+557+(61); (XC)+612+(54) pp. Met 2 identieke gegrav. titels & 17 gravures op 15 platen (=compleet). Gebonden. Perkament uit de tijd. Goed ex. (Dekbladen iets verbruind; papier hier en daar iets roestvl.). * Waller, Populaire boeken, 45; Muller, Populaire prozaschrijvers, 418. €(euro) 950.00 Book number: 58113   Keywords: Cultuurgesch., wonen, eten, drinken. Nederland Netherlands Holland Dutch 0 - 1735   Click here to order or inquire. |
| ALLAN, F.,
Geschiedenis en beschrijving van Haarlem, van de vroegste tijden tot op onze dagen. (Compleet in 4 delen).
Facsimile van de uitgave van 1874-1888. Haarlem, Coebergh, 1973. 4 dln. Groot 8vo. 512;718;744;751 pp. Met krtn. & afb. in kleur. Gebonden. Halflinnen, in cassette. Goed ex. (Naam op schutbladen). * Genummerde oplage van 500 exx. €(euro) 200.00 Book number: 57710   Keywords: Topografie Noord-Holland Haarlem 974 - 1888   Click here to order or inquire. |
| ALMANAK.
Almanak voor vrouwen door vrouwen. Het jaar MDCCCVI [1806].
Asd., Doll, [1805]. Klein 8vo. 20+16+(2)+(2)+128 pp. Met gelithogr. titel & 4 gelithogr. plaatjes. Gebonden. Oorspr. groen karton. Redelijk ex. (Rug grotendeels weg, platten geschaafd; binnenwerk goed). * Bevat een gedicht in 26 strofen: "Bij het graf van Elizabeth Wolff, geboren Bekker en Agataha Deken" van J.V. (onbekend). Zie Nieuwsbrief Wolff en Deken jaargang 1, nr. 1, 16 oktober 2004. €(euro) 125.00 Book number: 57940   Keywords: Nederland Netherlands Holland Dutch 1806 - 1806   Click here to order or inquire. |
| ALMANAK.
Deventer Almanak 1899. Naar den nieuwen verbeterden Gregoriaanschen stijl: op het jaar na de menschwording van Christus MDCCCXCIX. Alsmede de maans op- en ondergang. (&) De oprechte Italiaansche waersegger... Antonio Magino.
Deventer, Jan de Lange, [1898]. Klein 8vo. 96 pp. Met enkele tekn. Geniet. Oorspr. kartonnen omslag. Goed ex. €(euro) 65.00 Book number: 57939   Keywords: Deventer 1899 - 1899   Click here to order or inquire. |
| ALMANAK.
Deventer Almanak 1879. Naar den nieuwen verbeterden Gregoriaanschen stijl: op het jaar na de menschwording van Christus MDCCCLXXIX. Alsmede de maans op- en ondergang. (&) De oprechte Italiaansche waersegger... Antonio Magino.
Deventer, Jan de Lange, [1878]. Klein 8vo. (64) pp. Met enkele houtgrav. Ingenaaid. Oorspr. kartonnen omslag. Goed ex. (Voorplat wat watervlekkig). €(euro) 65.00 Book number: 57938   Keywords: Deventer 1879 - 1879   Click here to order or inquire. |
| ALPHEN, D. VAN,
Vaderlandsche Chronyk; of jaarboek van Holland, Zeeland en Friesland: Van de vroegste tyden af tot op den dood van Hertog Albrecht van Beijeren, den zes-en-twintigsten Graaf van Holland en Zeeland, voorgevallen in Wintermaand van den jare MCCCCIV.
Leyden, P. van der Eyk & D. Vygh, 1784. LXXXVI+911 pp. Met gegrav. frontisp. Gebonden. Later half leer met gemarmerde platten. Goed ex. €(euro) 295.00 Book number: 57953   Keywords: Middle Ages medieval Middeleeuwen Nederlandse geschiedenis, Dutch history Nederland Netherlands Holland Dutch 0 - 1404   Click here to order or inquire. |
| ALPHEN, G. VAN,
Catalogus der pamfletten van de bibliotheek der Rijksuniversiteit te Groningen, 1542-1853 (niet voorkomende in de catalogi van Broekema, Knuttel, Petit, Van Someren en Van der Wulp).
Groningen, Wolters, 1944. XI+608 pp. Met frontisp. Reg. Gebonden. Linnen. Goed ex. (Schutbladen iets verbruind). €(euro) 200.00 Book number: 52378   Keywords: Gedrukte woord, informatie. Bibliography Nederland Netherlands Holland Dutch 1542 - 1853   Click here to order or inquire. |
| ALPHEN, M.A. VAN (et al),
Kroniek der zeemacht. Gedenkwaardige gebeurtenissen uit vijf eeuwen Nederlandse marinegeschiedenis.
Asd., Bataafsche Leeuw, 2003. 4to. 464 pp. Met talr. afb. (meeste in kleur). Bibliogr., reg. Gebonden/stofomslag. Goed ex. Bijdragen tot de Nederlandse Marinegeschiedenis, 14. €(euro) 60.00 Book number: 53912   Keywords: Chronologies Dutch Navy naval sea warfare kon. marine Dutch colonial, colonies. Geschiedenis chronologieen jaartallen. Nederland Netherlands Holland Dutch oceans seas maritime 1500 - 2000   Click here to order or inquire. |
| AMSTERDAM
1992. Olympic games and festival. Proposal to the IOC for the Games of the XXVth Olympiad.
Asd., Stg.Olympische Spelen Amsterdam 1992, 1986. Gr.4to. (IV)+240 pp. Met talr.afb.(meeste in kleur). Ln./stofomsl. * Een van de 200 exx. (dit ex.ongenummerd) waarvan de (gedrukte) brieven met de hand zijn gesigneerd (J.P.van der Reijden, M.Geldens, H.J.L.Vonhoff, E.van Thijn (één van diens twee brieven gesigneerd)). - Bijgevoegd: Amsterdam heading for the Olympic Games in the Netherlands 1992. Presented to the International Olympic Committee by the Municipality of Amsterdam (4to, 120 pp.) & Amsterdam 1992, Olympische spelen en festival. Olympisch pocketboek (80 pp.). €(euro) 225.00 Book number: 24051   Keywords: Topografie Amsterdam Sport. sports, olympics Amsterdam algemeen 1992 - 1992   Click here to order or inquire. |
| AMSTERDAM.
Programma van eisen voor het nieuwe stadhuis aan de Amstel, de Zwanenburgwal en het Waterlooplein.
Asd., 1956. 27 pp. Met 2 losse uitsl. kaarten (1 in kleur). Geniet. Goed ex. (Nietjes wat roestig met uitwerking op het papier eromheen). * Eerste plannen voor de "Stopera", waarbij het operagebouw echter gepland was op het Frederiksplein. - Zeer zeldzaam! €(euro) 45.00 Book number: 56121   Keywords: Architectuur, bouwkunde. Topografie Amsterdam Amsterdam-Centrum, binnenstad. 1956 - 1956   Click here to order or inquire. |
| AMSTERDAM.
Le guide d'Amsterdam, avec la description de tout ce qu'il y a de plus intéressant. Edition considerablement changée, accompagnée d'une carte topographique & d'un grand nombre de planches en taille douce.
Asd., J. Covens & Fils, 1793. 8vo. 339+(34) pp. With fold. plan & 14 plts. cont. 28 engravings depicting buildings & views of the city. Index. Contemp. marbled limp boards. VG. (Spine a bit worn; title page sl. soiled, untrimmed paper edges sl. browned). €(euro) 525.00 Book number: 57957   Keywords: Topografie Amsterdam Wandelingen toertochten gidsen toerisme Amsterdam algemeen 1793 - 1793   Click here to order or inquire. |
| AMSTERDAM.
Le guide, ou nouvelle description d'Amsterdam; enseignant aux voyageurs, et aux négoçians, son origine, ses aggrandissemens & son état actuel; sa splendeur, son commerce, & la description de ses édifices, ruës, ports, canaux, ponts, écluses, etc.
Nouvelle édition. augmentée. Asd., Covens & Mortier, 1772. VIII+332+(19) pp. Index. Softcover. Or. marbled limp boards. Fair. (Spine worn, covers rubbed; lacks all 22 plates). €(euro) 75.00 Book number: 57877   Keywords: Travel guides Topografie Amsterdam Amsterdam algemeen 1772 - 1772   Click here to order or inquire. |
| AMSTERDAMS LYCEUM,
Gedenkboek 1940-1945 van het Amsterdams Lyceum .
Asd., Uitgeverij "Doorgeven", 1947. Groot 8vo. 91 pp. Met talr. portr. Ingenaaid. Goed ex. (Omslag en papier wat verbruind; opdracht op titelp.). * Korte levensschetsen en portretten van 4 docenten en 83 oud-leerlingen die tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen. €(euro) 30.00 Book number: 50200   Keywords: Tweede Wereldoorlog Onderwijs scholen pedagogiek Gedenkboeken, commemoration books Judaica Joodse geschiedenis Amsterdam-Zuid, Museum-, Concertgebouwb. 1940 - 1945   Click here to order or inquire. |
| ANDREAS, VALERIUS,
Bibliotheca Belgica.
Facsimile of the edition Louvain 1643. Nieuwkoop, B. de Graaf, 1973. (XL)+110+(2)+900 pp. With frontisp. Index. Hardcover. Or. cloth. VG/--. €(euro) 175.00 Book number: 57817   Keywords: Boekgeschiedenis, Dutch book history Bibliography Nederland Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie general 1500 - 1643   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
De Vliegende Hollander. Samengesteld m.m.v. vele vooraanstaande deskundigen op luchtvaart-gebied en geïllustreerd met meerendeels origineele en tot nu toe niet gepubliceerde foto's.
Asd., Biscuitfabriek Patria, (1935). Oblong 4to. Not paginated (c.125 pp.). With 5 maps & 160 tipped-in b/w photogr.plts. Hardcover. Or.blue cloth. VG/--. (Endpapers sl. browned, occas. sl. foxing). * Picture album with photographs of the first flight in 1931 and later weekly KLM line service Amsterdam-Batavia in the East Indies. €(euro) 65.00 Book number: 11040   Keywords: Luchtvaart luchtreizen Aviation aerial travelling Plaatjesalbums. Nederland Netherlands Holland Dutch Indonesia. 1920 - 1935   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Leven en bedryf van den vermaarden zeeheld Cornelis Tromp (...). Ondermengd met de voornaamste daaden van verscheidene andere zeehoofden, en voornaamentlijk met die van Marten Harpertsz. Tromp.
Benevens een naauwkeurig verhaal van der Nederlanderen en hunner bondgenooten oorlogen, sedert den jaare 1659 tegens verscheidene volkeren gevoerd. Facs.reprint of the first ed. Amsterdam 1692. Franeker, Van Wijnen, 1990. Large 8vo. (VI)+496+(8) pp. With plts. Index. Hardcover. Or.boards, spine gilt. Fine/-- Hoogtepunten der Maritieme Geschiedschrijving, 1. - 2500 numbered copies printed. €(euro) 45.00 Book number: 12267   Keywords: Dutch maritime and overseas history. Biografieen. Dutch Navy naval sea warfare kon. marine Nederland Netherlands Holland Dutch oceans seas maritime 1659 - 1691   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
De orange confiturier, gebak- bereider en keuken-meester: Onderwyzende, op een minst kostbaare en gemaklyke wyze, veelerleye vrugten, zoo voor de Winter, als Zomer, te confyten en gereed te maaken.
Het bereiden en maaken van veelerleye gebak, het braaden, kooken en stooven van vlees, vis, soupe, ragous en wat verder in de keukens voor komt: het inleggen van groentens, het gereed maaken van dranken en vogten... 3e druk. Asd., Wed. J. van Egmont, 1752. Small 4to. (IV)+41+(1) pp. Index. 19th century paper over limp boards. VG. (3 pin-holes in inner margins throughout). * Copy signed by the publisher (Abraham Reijnders). €(euro) 750.00 Book number: 57882   Keywords: Cultuurgesch., wonen, eten, drinken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1752 - 1752   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Handleiding tot de manier van procederen voor de regtbanken van enkele policie. Zamengesteld, ten nutte van vrederegters, burgemeesters, commissarissen van policie, griffiers, enz.
Asd., Portielje, 1826. VIII+246 pp. Ingenaaid. Or. slap karton. Goed ex. (Rug voor grootste gedeelte weg; ex-libris voorin, naam in potlood op fr. titel; onafgesneden; binnenwerk vlekkeloos). €(euro) 100.00 Book number: 20594   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1826 - 1826   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Historisch verhaal, van den beklaaglyken opstand, 't sedert eenige Jaren in de gemeente, toegedaan de onveranderde Confessie van Augsburgh, binnen deser Stede, ontstaan... Aldus ter neder gestelt, door de vreedelievende leedematen der selver gemeente.
Asd., E. Webber, 1690. Klein 4to. 150+(2) pp. Ingenaaid. Gemarmerd omslag uit de tijd. Goed ex. (Rug weg). * Knuttel 13577. €(euro) 125.00 Book number: 57886   Keywords: Topografie Amsterdam Kerkgeschiedenis protestantisme luthers Amsterdam algemeen 1683 - 1690   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Engelsche tieranny. In vier samenspraaken.
Asd., Gartman, 1781. Small 8vo. 100 pp. With 4 engr. Softcover. Or.wrp. VG. * Spurious edition ca.1915, distributed by the Germans in the neutral Netherlands in the First World War. €(euro) 30.00 Book number: 9471   Keywords: Politiek, buitenlandse betrekkingen. Militair, oorlogen, krijgsgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1781 - 1781   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Houtkoopers zak-boekje, ten dienste der kooplieden, die in 't kanthout handelen.
Deventer, Jac. van der Meer, z.j. (1841). Klein 8vo. Ongepagineerd. Gebonden. Or. bedrukt karton. Goed ex. (Titelp. verbruind). * Bevat prijstabellen (guldens, stuivers, penningen) omgerekend laar lengte (1 tot 25 voet) en dikte van het hout (5 tot 40 duim). €(euro) 40.00 Book number: 51261   Keywords: Financiele geschiedenis Nederland Netherlands Holland Dutch 1841 - 1841   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Dr. G.M.J. Veldkamp. Overzicht van zijn politieke werk. (Personalia; Beleid op economisch en sociaal gebied; Overzicht parlementaire redevoeringen; Bibliografie; Caricaturen).
['s-Grv., 1967]. Groot 8vo. Ca. 400 pp. Met ca. 200 caricaturen uit talr. kranten en tijdschriften. Paperback. * Incl. geschreven brief van Veldkamp (met zijn briefhoofd) aan "Amice" waarin Veldkamp schrijft dat deze uitgave door medewerkers van zijn ministerie bij zijn afscheid in 1967 is samengesteld. Het boek heeft overigens geen titelpagina of colofon waaruit deze gegevens afgeleid kunnen worden. €(euro) 35.00 Book number: 49130   Keywords: Politieke geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1952 - 1967   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Voorstellen ter keuze van ambachten en bedrijven, en daartoe betrekkelijke verhalen voor kinderen.
4e druk. Asd., M.H. Helmig, 1824. Klein 8vo. 64 pp. Met 4 handgekleurde platen waarop 14 ambachten zijn afgebeeld (ratelwacht, turftrappers, de Jood, bierdrager, mandenmaaker, de braave matroos, koorndraager, vleeschhouwer, scheepstimmerman, pakkers, karreman, mosselman, heelmeester, kok). Ingenaaid. Eenvoudig kartonnen bandje uit de tijd. Fraai ex. * Ex. met achterin een extra blad met schoolprijs: "Aanmoedigend geschenk voor Lysbet Klerk, oud 9 jaar, in de school in de West-Beemster..., 18 Oktober 1824". Getekend J.L. van Dam en Jan Doets. €(euro) 600.00 Book number: 57913   Keywords: Kinderboeken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1824 - 1824   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Corrections intéressantes au nobiliaire des Pays-Bas.
(N.p., n.d. (c.1780)). 203 pp. With 3 engr. plts. Index. Hardcover. (Later) marbled limp boards. Fair. (Spine pasted over; lacks titlepage; uncut). €(euro) 45.00 Book number: 47980   Keywords: Genealogie. Nederland Netherlands Holland Dutch 1780 - 1780   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
The tragedy of Sir John van Olden Barnavelt. Herdrukt naar de uitgave van A.H. Bullen, met een inleiding van R. Fruin.
's-Grv., Nijhoff, 1884. Small 8vo. XXXIII+95 pp. Hardcover. Early 20th-century cloth-backed marbled boards, with or. covers bound in. VG/--. * Anonymous English play written c. 1620, here in the original text. Introduction in Dutch. - 225 copies printed. €(euro) 30.00 Book number: 49743   Keywords: Theatre, stage. Literary history. Nederlandse geschiedenis, Dutch history Nederland Netherlands Holland Dutch 1619 - 1620   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Lyste van rariteyten, die verkocht sullen werden op den 32 van Bokkem-maand, in den jare dat tweemaal drie soo veel doet als driemaal twee, ten huyse van Anna Folie, alwaar de selve rariteyten drie dagen na de verkooping van niemand konnen gesien werden.
Gedrukt in Arabien, midden op de Sand-Zee, in 't vervalle Kasteel van de Rasenden Roeland. (Gevolgd door:) Lyste van spreekwoorden, op verscheyde voorvallen toepasselijk. Door een liefhebber der selve by een vergadert. Gedrukt in de Brouwery van de Wereld, in de drukkery van Kakodemus. (1e druk). Z.p., z.j. [1706?]. Klein 8vo. 215+(1) pp. Met 2 identieke titelvignetten. Gebonden. Perkament uit de tijd met goudversiering op de platten. Goed ex. (Bruine vlek op voor- en achterplat; 2 ex-librissen voorin, waarvan bij 1 een hoek is afgescheurd). * Eerste deel, op de laatste pagina wordt een tweede deel in het vooruitzicht gesteld. In totaal zijn drie delen verschenen, waarbij in de eerste twee een lijst van spreekwoorden is opgenomen. Het boek is een vermakelijke fictieve veilingcatalogus met 1000 onzinvoorwerpen (pp. 5-170), gevolgd door 500, vaak scrabeuze, "spreekwoorden" (pp. 171-215). De boeken werden ook wel de leugenboeken van Anna Folie genoemd, en zijn waarschijlijk door Leidse studenten rond 1700 samengesteld. - Waller, Populaire boeken 1134, Beijers cat. Buisman 446 (beide met aparte paginering voor de spreekwoorden en "rariteiten" i.p.v. "rariteyten" in de titel, mogelijk herdruk bij het verschijnen van het 2e deel). €(euro) 1250.00 Book number: 58162   Keywords: Fictie, Dutch fiction Onderwijs, universiteiten, studenten. Leiden Nederland Netherlands Holland Dutch 1700 - 1706   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Histoire des Anabaptistes contenant leur doctrine, les diverses opinions qui les divisent en plusieurs sectes, les troubles qu'ils ont causez, & enfin tout ce qui s'est passé de plus considérable à leur égard, depuis l'an 1521 jusques à present.
Amsterdam, Jacques Desbordes, 1702. Small 8vo. IV+287 pp. With engr. frontisp. & 16 (of 17) engr. plts. Hardcover. Contemp. morocco, gilt spine with raised bands. Fair. (Spine ends a bit worn, 3 cm split in lower part of joints, corners sl. dam.; occas. light foxing/browning; plate between pp. 110 & 111 missing). €(euro) 225.00 Book number: 58179   Keywords: Kerkgesch. Doopsgezinden, Mennonieten. Religions, christian, Mennonites. Nederland Netherlands Holland Dutch Europe general 1521 - 1700   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Keur van levensschetsen. Een leesboek voor jonge lieden uit den bechaafden stand.
Asd., Lastdrager & Lorié, 1831. 235 pp. Met 6 portretten (litho's). Gebonden. Or. bedrukte kartonnen band. Goed ex. (Bovenkant rug beschadigd, met stukje eruit; schutblad voorin verwijderd). * Jeanne d'Arc, Hendrik Masers de Latuder, Frederik Vrijheer van Trenck, Lady Johanna Gray, Cervantes & August von Kotzebue. €(euro) 150.00 Book number: 58416   Keywords: Kinderboeken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1831 - 1831   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Onderrigt in de rij-kunst, bij de Nederlandsche troepen te paard. Eerste deel: 1. School des ruiters te paard; 2. Pelotons-school te paard. (all published).
's-Grv., Van Cleef, 1839. (VI)+VI+190+(2) pp. + 7 fold. lithogr. plts. Hardcover. Later 19th century cloth-backed marbled boards, uncut. VG/--. (Owner's name on endp.). * Sloos 839-07. €(euro) 550.00 Book number: 57759   Keywords: Militair, krijgskunde. Nederland Netherlands Holland Dutch 1839 - 1839   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Nieuwe spiegel der jeugd, of Fransche tiranny, zijnde een kort verhaal van den oorsprong en voortgang des oorlogs, 1672. Als mede de schrikkelijke en onmenschelijke wreedheid ende grouwelen door de Fransse in Nederland en elders bedreven.
Seer nut dienstig om in de scholen geleert te worden. Utrecht, W.J. Reers, 1742. Klein 8vo. 127+(1) pp. Met 5 houtgravures op de titelpag. & 16 in de tekst. Ingenaaid. Slap perkament uit de tijd. Goed ex. (Papier wat verbruind). * Waller 1589, Buijnsters, BNK, 1169. €(euro) 400.00 Book number: 58184   Keywords: Kinderboeken. Militair, oorlogen, krijgsgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1672 - 1673   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Vaderlandsche kindervreugd, vertoond in acht kunstplaten met toepasselijke gedichtjes.
4e druk. Amsterdam, Van Vliet & Ten Brink, 1821. Klein 8vo. (III)+25+(3) pp. Met 8 gravures van K.F. Bendorp (stadsscenes op Nieuwjaarsdag, Drie Koningen, Vasten-avond, Paaschen, Pinkster, kermis, Sint-Maarten, Sint Nikolaas). Ingenaaid. Oorspr. bedrukt omslag. Fraai ex. * Waller 940, Kinderen lazen, kinderen lezen, 237. €(euro) 595.00 Book number: 58428   Keywords: Kinderboeken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1821 - 1821   Click here to order or inquire. |
| ANON.,
Onderhoudend geschenk voor kinderen; of verzameling van verschillende onderwerpen tot leering en vermaak der jeugd.
Leyden, P.H. Trap, 1823. Klein 8vo. 122+(5) pp. Mett 10 handgekleurde plaatjes, waarop 56 afb. Gebonden. Oorspr. bedrukte blauwe kartonnen band. Redelijk/goed ex. (Rug iets besch., platten wat geschaafd; schutblad & titelblad wat watervlekkig). * Kinderen lazen, kinderen lezen, 361. €(euro) 195.00 Book number: 58430   Keywords: Kinderboeken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1823 - 1823   Click here to order or inquire. |
| ANSLIJN, N.,
Afbeeldingen van Nederlandsche dieren. (complete in 2 vols.).
Leyden, D. du Mortier, 1838. 2 vols. 8;8 pp. (indexes). With 317 fine lithogr. plates, col. by hand. Hardcover. Contemp.half calf, gilt-lettered spines. VG/--. (Spines skilfully restored, covers sl. rubbed; bookplate on pastedowns, owner's names on endp., some off-setting from plts. 112-123 to opposite blank pages in vol. I). * Vol. 1 contains mammals and birds; vol. 2 amphibians, reptiles, fishes and insects. The indexes refer to the Latin names. Loosely inserted is a contemporary written alphabetical index of Latin and Dutch insect names with refs. to plates. - An intended text volume was never published. €(euro) 2250.00 Book number: 58454   Keywords: Zoologie, dieren. Zoologie dieren insecten. Dieren ornithologie vogels. Dieren zoologie zoogdieren. Nederland Netherlands Holland Dutch 1838 - 1838   Click here to order or inquire. |
| ANWB,
Ons eigen land. Uitgegeven door den A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, t.g.v. zijn 25-jarig bestaan, 1 Juli 1908.
('s-Grv.), 1908-1911. 4 dln. Oblong folio. Met honderden foto's. Gebonden. Gedecor. linnen (ontw. Th. Molkenboer). * I: J. Feith: Tusschen Amsterdam en Arnhem (2e druk); II: F. Netscher, Tusschen de zeeen en achter het duin; III: H. Meijer, Van de Geldersche heuvelen, bosschen en heiden naar het land van de wijde vlakten; IV: G.F. Haspels, Ons delta-land; F. Rutten, Van de Zuidelijke zandvlakten en heuvelrijen. €(euro) 137.00 Book number: 2784   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Topografie Nederland Netherlands Holland Dutch 1883 - 1908   Click here to order or inquire. |
| ARRENBERG, R.,
Merkwaardige voorvallen en belangrijke verhalen, uit geloofwaardige schrijvers bijeenverzameld.
Nieuwe druk. Haarlem, Bohn, 1837. Klein 8vo. VI+176 pp. Met 6 platen (gravures). Gebonden. Half linnen uit de tijd. Goed ex. (Rugeinden l. besch.; platen in de binnenhoeken beetje watervl.). * Verhalen over zeereizen, merkwaardige gebeurtenissen, rampen, enz. €(euro) 65.00 Book number: 47807   Keywords: Kinderboeken. Nederland Netherlands Holland Dutch General, world, global 1837 - 1837   Click here to order or inquire. |
| ASCH VAN WYCK, H.M.A.J. VAN,
Geschiedkundige beschouwing van het oude handelsverkeer der stad Utrecht, van de vroegste tijden af tot aan de 14e eeuw.
Utr., Bosch, 1838-42. 4 dln.in 2. XII+639;(XII)+231+(VI) pp. Modern linnen. €(euro) 91.00 Book number: 12135   Keywords: Economische geschiedenis. Middle Ages medieval Middeleeuwen Topografie Utrecht Utrecht-stad 0 - 1400   Click here to order or inquire. |
| ASSER, T.M.C.,
Het bestuur der buitenlandsche betrekkingen volgens het Nederlandsche Staatsregt.
Asd., Joh.Müller, 1860. XII+387 pp. Half leer. (Rug licht besch./gerep.). (Diss. RUL). €(euro) 57.00 Book number: 38621   Keywords: Politiek, buitenlandse betrekkingen. Nederland Netherlands Holland Dutch 1848 - 1860   Click here to order or inquire. |
| ATEN, J.,
De Doopsgezinde Krommenieër zeildoekfabrikeursfamilie Kuyper.
Z.p., (ca.1950). 85 pp. Met afb. Uitsl.genealog.tabel, regs. Hln. €(euro) 35.00 Book number: 37356   Keywords: Genealogie. Zaanstreek 1700 - 1850   Click here to order or inquire. |
| ATHENAEUM ILLUSTRE,
Album academicum van het Atheneum Illustre en van de Universiteit van Amsterdam, bevattende de namen der hoogleeraren en leeraren van 1632 tot 1882 en der studenten van 1799 tot 1882.
Voorw.N.de Roever. Asd., Van Munster, 1882. 4to. XI+172 pp. H.leer, met goudopdruk. €(euro) 69.00 Book number: 1970   Keywords: Reference books, naslagwerken Onderwijs, universiteiten. Topografie Amsterdam Amsterdam algemeen 1632 - 1882   Click here to order or inquire. |
| AUCTION CATALOGUE
The Guépin collection of 17th and 18th century Dutch glass.
Asd., Christie's, 1989. 4to. 116+(8) pp. With 127 photogr. plts. (partly in col.). Bibliogr. Hardcover. Or.cloth/dustj. VG/VG. €(euro) 35.00 Book number: 47530   Keywords: Toegepaste kunst, glas. Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1799   Click here to order or inquire. |
| BACHIENE, W.A.,
Vaderlandsche geographie, of nieuwe tegenwoordige staat en hedendaagsche historie der Nederlanden. Derde deel: Friesland, Overyssel, Groningen en Ommelanden; en Drenthe.
Asd., Gartman, Vermandel & Smit, 1791. 8vo. (V)+228 (numbered 1159-1386)+334 pp. With 3 fold. engr. views & 8 plates with 2 views each (all depicting towns & villages in Friesland). Hardcover. Contemp. blue paper over boards. VG/--. (Spine sl. rubbed, spine ends & corners a bit worn; bookplate on pastedown, stamp on endp. & h.title; text & plates are fine). €(euro) 495.00 Book number: 57881   Keywords: Topografie Friesland Topografie Groningen Topografie Overijssel Topografie Drente Noord-Nederland alg. Friesland alg. Groningen algemeen Drente alg. Overijssel 1791 - 1791   Click here to order or inquire. |
| BAKE, W.A.,
Berigt wegens den spoorweg tusschen Amsterdam en Keulen. (&) Statuten der IJzeren-Spoorweg-Maatschappij, gevestigd te Amsterdam.
Asd., Zweesaardt, 1834. 31+16 pp. Ingenaaid. Oorspr.omslag met afbeelding van trein rijdend in landschap. Fraai ex. * Knuttel 27121. - Eerste serieuze plan (maar te vooruitstrevend voor 1834, en tien jaar vóór de aanleg van de lijn Amsterdam-Haarlem) voor een aan te leggen spoorwegnet om de Nederlandse zeehavens te verbinden met het Duitse achterland (de verbinding Amsterdam-Keulen kwam pas tot stand in 1856). €(euro) 150.00 Book number: 27937   Keywords: Reizen vervoer trein spoor Nederland Netherlands Holland Dutch 1834 - 1834   Click here to order or inquire. |
| BAKEL, JAN VAN,
De vaktaal van de Nederlandse klompenmakers.
Assen, Van Gorcum, 1958. VII+200 pp. Bibliogr., woordenlijst. Gebonden. Linnen. €(euro) 30.00 Book number: 41797   Keywords: Taalkunde, woordenboeken, grammatica. Nederland Netherlands Holland Dutch 1958 - 1958   Click here to order or inquire. |
| BALEN, C.L. VAN,
Nederland in beeld en woord. Eerste deel. Uitgegeven m.m.v. den Nederlandschen Bond voor Vreemdelingenverkeer.
Buiksloot, Schalekamp, z.j. (ca.1910). Groot 4to. VII+192+(49) pp. Met 48 pltn. (foto's) & 294 tekstills. (foto's & tek.). Gebonden. Linnen met bandtek. Redelijk/goed ex. (Rugeinden & hoeken wat gestoten; schutbladen vernieuwd; papier hier en daar iets roestvl.). €(euro) 95.00 Book number: 2798   Keywords: Topografie Photos photographs photography books Nederland Netherlands Holland Dutch 1900 - 1910   Click here to order or inquire. |
| BALTENSZ, FRANS,
Samaritane, ofte spieghel der Godtsvreesentheyt en eerbaerheyt, ofte ghespreeck van den Heere met het rechtgheloovigh wijf van Samaria, oft uyt Jacob van Ephraim van Sichar beschreven in het vierde capittel van den Evangelist Johanne.
In prijs voorghestelt, die met vergeldinghe vergolden wordt, volghens de woorden des Heeren. Dordrecht, Frans Baltensz, 1648. (15.5 x 10 cm). Small 8vo. 51+315 pp. Contemp. full calf, gilt decor. edges & spine with gilt lettered (sl. faded) red title label, marbled paper edges & endp. (Frontcover sl. stained; bookplate removed from pastedown with damage to marbled paper; light browning to paper. Overall VG copy). * Curious and obscure treatise by Dordrecht Anabaptist printer and bookseller Frans Baltensz. Having this personal commentary on some passages in the Gospel of Saint John partly published earlier, but banned by church authorities as being complete nonsense, Baltensz decided to cut his manuscript into pieces, to mix them and subsequently printed them randomly (later called "cut-up" technique). €(euro) 350.00 Book number: 44225   Keywords: Kerkgeschiedenis, protestantisme. Nederland Netherlands Holland Dutch Dordrecht 1648 - 1648   Click here to order or inquire. |
| BALTIC AND WHITE SEA CONFERENCE,
A small collection of views, taken in different towns and villages in Holland.
Respectfully presented by the Netherland's Shipowners Association (Nederlandsche Reedersvereeniging) to the members of the Baltic and White Sea conference as a souvenir to their visit on the 11th Sep 1909. (Cover title: Souvenir Amsterdam - Rotterdam, 11 Sep 1909). Rott., Immig & Zoon, n.d. With 32 plts. Or.pict.boards (the ship 'Halve Maen' commanded by Capt. Hendrick Hudson, the first ship that anchored at Sandy Hook, the 3rd Sep 1609, sent out by the Dutch East India Company). €(euro) 35.00 Book number: 36645   Keywords: Koopvaardij handelsvaart Nederland Netherlands Holland Dutch 1909 - 1909   Click here to order or inquire. |
| BANNING, F.J.H.,
Het geslacht Weyn: Genealogie en aanteekeningen, benevens van aanverwante geslachten [Klumper, Heydenrijck, Tellegen, Van Basten, Batenburg].
Groenlo, Banning, (1937). 4to. 92 pp. Met afb., portr, facs. Reg. Gebonden. Linnen. Goed ex. (Band iets gespikkeld; ex-libris op schutblad, papier hier en daar wat roestvl.). €(euro) 85.00 Book number: 45022   Keywords: Genealogie. Nederland Netherlands Holland Dutch 1470 - 1936   Click here to order or inquire. |
| BAREN, J. VAN,
De bodem van Nederland. I: De vormingen, ouder dan het Kwartair; II: Het Kwartair + supplement.
Asd., Van Looy, 1920/27. 2 dln. XIX+XVI+1365 pp. Met 11 krtn., 123 afb., 24 fig., 39 tab. Reg. Hln. €(euro) 57.00 Book number: 23115   Keywords: Prehistory Geologie. Nederland Netherlands Holland Dutch 1920 - 1927   Click here to order or inquire. |
| BAREN, J. VAN, L.C.T. BIGOT, H.BLINK, (et al, red.),
Gelderland. Op initiatief van de Prov.Geld.VVV.
Arnhem, Van Loghem Slaterus, 1926. 4to. XVI+809 pp. Met talr.afb. Linnen met goudst. €(euro) 80.00 Book number: 7004   Keywords: Topografie Gelderland Wandelingen toertochten gidsen toerisme Gelderland alg. 1926 - 1926   Click here to order or inquire. |
| BARENTS, J.,
Het internationaal statuut van de Maas.
Asd., H.J. Paris, 1940. XII+154 pp. Reg. Gebonden. Linnen. * Ex. met bijgevoegd menu (met opgeplakte foto van de auteur, en 10 handtekeningen van diens familie) t.g.v. de promotie, 13 (ged. uitgeknipte) recensies, bestelkaart. Hoewel overigens aan het boek zelf niet is te traceren, is dit het eigen ex. van de schrijver. Diss. RUL. €(euro) 35.00 Book number: 41817   Keywords: Legal history, law. Inland navigation. Juridica, rechtsgeschiedenis. Binnenvaart. Maas river, Meuse Binnenwateren, binnenvaart 1900 - 1940   Click here to order or inquire. |
| BAS, W.G. DE (red.),
Officieel gedenkboek 1938. Uitgegeven t.g.v. het veertigjarig Regeeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina der Nederlanden... op 6 September 1938.
Asd., Van Holkema & Warendorf, (1938). 4to. 841 pp. Met oorkonde in kleur & talr.ills.(w.v. enkele in kleur). Gebonden. Perkament met goudstempel, kop verguld. Goed ex. (Enkele penstreepjes voorin het boek, hoekje uit schutblad geknipt). * Een van de 100 genummerde exemplaren in kalfsperkament. (Ex. zonder de later verschenen Naamlijst der inteekenaren). €(euro) 150.00 Book number: 3975   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Huis van Oranje-Nassau, House of Orange Nederlandse geschiedenis, Dutch history Nederland Netherlands Holland Dutch 1898 - 1938   Click here to order or inquire. |
| BATAAFSCHE REPUBLIEK.
Stukken door de Commissie tot het ontwerpen van een Algemeen Burgerlyk en Lyfstraffelyk Wetboek, overgegeven aan het staats-bewind der Bataafsche Republiek.
Bevattende de ontwerpen van eene inleiding van het recht in het algemeen, het lyfstraffelyk wetboek, en van wetten omtrent het bewys. 's-Grv., Staats-drukkery, 1804. (II)+4;II+68; IV;143;(II)+56+3 pp. Oorspr. slap karton. Goed ex. (Rug. l. besch., modern ex-libris voorin; papier onafgesneden). €(euro) 120.00 Book number: 57962   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Juridica, criminologie, strafrecht Nederland Netherlands Holland Dutch 1804 - 1804   Click here to order or inquire. |
| BATAAFSCHE REVOLUTIE.
Korte beschrijving van het feest, gevierd door de Societeit voor Eenheid en Ondeelbaarheid, te Amsteldam, den 23. van Herftmaand 1797, het derde jaar der Bataafsche Revolutie.
Amsteldam, Hendrik van Munster, (1797). 20 pp. Gebonden. Kartonnen band uit de tijd. Goed ex. €(euro) 175.00 Book number: 58399   Keywords: Opstanden revoluties Amsterdam algemeen 1797 - 1797   Click here to order or inquire. |
| BATTA, E.C.M.A. (et al, red.),
Limburg's verleden: Geschiedenis van Nederlands Limburg tot 1815.
Populaire ed. Heerlen, Vroom & Dreesmann, (1967). IX+903 pp. Met 60 pltn. & 16 ills. Geb./stofomsl. €(euro) 62.00 Book number: 29243   Keywords: Topografie Limburg Limburg alg. 0 - 1815   Click here to order or inquire. |
| BAX, J.,
Prins Maurits in de volksmeening der 16e en 17e eeuw.
Asd., H.J. Paris, 1940. Groot 8vo. XII+382 pp. Reg. Ingenaaid. (Diss.). €(euro) 30.00 Book number: 25630   Keywords: Politieke geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1590 - 1699   Click here to order or inquire. |
| BAZAINE, JEAN (ills.) & TARDIEU, JEAN (text),
Hollande.
Paris, Maeght, 1962. Oblong folio. Unpaged. With c. 60 abstract impressions (repros of watercolours and drawings). Hardcover. Or. cloth, in pict. slipcase. VG/VG. (Light foxing to endp.). €(euro) 95.00 Book number: 51791   Keywords: Art of painting monograph. Nederland Netherlands Holland Dutch 1962 - 1962   Click here to order or inquire. |
| BEENAKKER, J.J.J.M.,
De steden van Hollands Noorderkwartier: Alkmaar / Beverwijk / Edam / Enkhuizen / Grootebroek / Hoorn / Medemblik / Monnickendam / Purmerend.
Lisse, Stichting Historische Stadsplattegronden, i.s.m. Canaletto, 1991. Groot folio. 120 pp. tekst+ 53 losse reproducties van plattegronden. Bibliogr. In groen linnen portfolio. Goed ex. (Flappen van portfolio iets ingescheurd). €(euro) 125.00 Book number: 57654   Keywords: Plattegronden, kaarten, Dutch maps. Noord-Holland alg. 1545 - 1870   Click here to order or inquire. |
| BEIJERMAN, H.,
Oldenbarneveld, Staten van Holland en Leycester in 1585 en 1586.
Eene bijdrage tot de kennis van de geschiedenis dier tijden en tot de waardering van eenige historische voorstellingen in den roman 'Leycester in Nederland' van Mej.Toussaint, alsmede teregtwijzing voor den Heer Predikant J.A.M.Mensinga, en antwoord aan den Hoogleeraar M.Siegenbeek. Deventer, Ter Gunne, 1847. XII+228 pp. Hln.(bibl.band). * Bijgevoegd: van dezelfde, Met wat hart hebben de Staten van Holland en Oldenbarneveld den Graaf van Leycester in 1585 uit Engeland verwelkomd? (Z.p., z.j., 19 pp., ing.). €(euro) 39.00 Book number: 25924   Keywords: Literatuurgeschiedenis. Politieke geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1585 - 1586   Click here to order or inquire. |
| BEIJMA THOE KINGMA, C.L. VAN & TIGCHELAAR, F.Y.,
Verzameling van stukken betrekkelijk tot het aanleggen van steenglooyingen aan den Dijk der Vijf Deelen. Gedrukt ten dienste der vergadering van heeren commissarissen, gedeputeerden en volmagten van die contributie.
Leeuwarden, C.L. van Altena, 1815. 294 pp. Ingenaaid. Oorspr. slap karton met bruin marmerpapier beplakt. Goed ex. (Ongeopend ex.). €(euro) 75.00 Book number: 43944   Keywords: Topografie Friesland Waterstaatkundige werken, dijken dammen. Friesland alg. 1815 - 1815   Click here to order or inquire. |
| BEIMA, ELTE MARTENS,
Friesche almanak, of tijdwijzer voor het jaar na de geboorte van Jezus Christus, 1833.
Leeuwarden, Suringar, [1832]. Klein 8vo. 172 pp. Met titelvignet. Gebonden. Gemarmerd karton uit de tijd. Goed ex. €(euro) 65.00 Book number: 58431   Keywords: Topografie Friesland Friesland alg. 1833 - 1833   Click here to order or inquire. |
| BEKOUW, J.H.,
Bannelingen en vluchtelingen uit Ronse (Renaix), benevens een onderzoek naar hunne verblijfplaatsen, gedurende de Spaansche overheersching. Archivalische gegevens. (Deel I).
Naarden, Rutgers, 1941. Groot 8vo. 195 pp. Bibliogr., reg. van namen. Gebonden. Goed ex. (Rug en randen gebruind). * 1e van twee delen, met overzichten van namen en plaatsen in Nederland, Duitsland en Engeland. Het tweede deel verscheen in 1949. €(euro) 95.00 Book number: 48289   Keywords: Migration, immigration, emigration. Tachtigjarige Oorlog Heraldry, genealogy. Belgium Belgie general Nederland Netherlands Holland Dutch Germany England 1500 - 1700   Click here to order or inquire. |
| BEL, J.G. VAN,
De linnenhandel van Amsterdam in de XVIIIe eeuw.
Asd., H.J. Paris, 1940. (VIII)+143 pp. + stellingen. Bronnen. Ingenaaid. (Rug verbruind; papier hier en daar wat roestvl.). Diss. NEH Rotterdam. €(euro) 39.00 Book number: 45490   Keywords: Topografie Amsterdam Economische geschiedenis. Amsterdam algemeen 1700 - 1799   Click here to order or inquire. |
| BERCKEL, K.C. VAN,
Archiefstukken der Delftsche kerken, 1356-1627: Legaat van wijlen Pastoor K.C. van Berckel aan het Bisschoppelijk Museum te Haarlem.
Z.p., z.j. Gr.8vo. 137 pp. H.ln. * Typoscript (gedeeltelijk op carbondoorslagen), met hier en daar aanvullende aantekeningen in handschrift. Op schutblad in pen: 'Willem de Vreese, Juli 1928'. - Volgens begeleidende brief van het Gemeentearchief Delft (1967) zijn de onderhavige archivalia 'nu opgenomen in de gedrukte inventaris van P.M. Verhoofstad van 1959'. €(euro) 69.00 Book number: 39426   Keywords: Bibliotheken, archieven, archivalia. Kerkgeschiedenis, rooms-katholieke kerk. Middle Ages medieval Middeleeuwen Delft 1356 - 1627   Click here to order or inquire. |
| BERESTEYN, E.A. VAN,
Genealogisch repertorium.
Herzien en tot 1 jan.1970 bijgewerkt door H.L.Kruimel. 's-Grv., Centr.Bureau Geneal., 1972. 2 dln. 375;343 pp. Bibliogr., reg. Gebonden. €(euro) 35.00 Book number: 26045   Keywords: Reference books, naslagwerken Genealogie. Nederland Netherlands Holland Dutch 1933 - 1970   Click here to order or inquire. |
| BERG, AHASVERUS VAN DEN,
Proeven van geestlijke oden en liederen.
(1e druk). Utrecht, J. van Schoonhoven, 1777. Klein 8vo. (II)+XVIII+120+(4) pp. Met gegrav. titelvignet & kopvignet. Ingenaaid. Omslag uit de tijd. Goed ex. (Rugeinden weg). €(euro) 40.00 Book number: 57929   Keywords: Kerkgeschiedenis, protestantisme. Nederland Netherlands Holland Dutch 1777 - 1777   Click here to order or inquire. |
| BERGEN, A.E. VAN & ZANDBERGEN, H.,
Van stoomtram tot DVM. De geschiedenis van de stoomtram en autobus in Noord-Overijssel en Drenthe.
Asd., Bataafsche Leeuw, 1985. 4to. 296 pp. Met talr. z/w afb. Gebonden/stofomslag. Goed ex. (Datumstempeltje op fr. titel, overigens als nieuw). €(euro) 50.00 Book number: 55348   Keywords: Reizen vervoer bus tram Topografie Overijssel Topografie Drente Drente alg. Overijssel 1880 - 1985   Click here to order or inquire. |
| BERGER, PETER (tekst) & KOSTER, NICO (foto's).
Het atelier van Kees Verwey.
Venlo, Van Spijk, 1976. Vierkant 4to. (48) pp. Met talr. foto's (ged. in kleur). Gebonden. Linnen, in linnen hoes. Goed ex. (Achterzijde van hoes iets watervlekkig). * Gebonden luxe editie met originele ets genummerd 7/50 H.C. en gesigneerd door Kees Verwey. €(euro) 275.00 Book number: 58287   Keywords: Schilderkunst monografie, Dutch painting Nederland Netherlands Holland Dutch 1976 - 1976   Click here to order or inquire. |
| BERGH, L.P.C. VAN DEN,
Oorkondenboek van Holland en Zeeland. Uitgegeven van wege de Koninklijke Akademie van Wetenschappen. Eerste afdeeling: tot het einde van het Hollandsche Huis (in twee delen).
Asd./'s-Grv., Frederik Muller/Nijhoff, 1866-1873. 2 dln. 4to. VII+,337; VI+577 pp. Met uitsl. geneal. tabel van de Graven van Holland. Reg. Gebonden. Half leer met gemarmerde platten en schutbladen. Goed ex. (Randen iets geschaafd; papier hier en daar iets roestvl.). €(euro) 475.00 Book number: 11267   Keywords: Middle Ages medieval Middeleeuwen Bibliotheken, archieven, archivalia. Graven van Holland. West Nederland, Holland. Zeeland algemeen 715 - 1297   Click here to order or inquire. |
| BERGH, L.P.C. VAN DEN,
Handboek der Middel-Nederlandsche geographie, naar de bronnen bewerkt.
(1e druk). Leiden, Brill, 1852. VIII+326 pp. Met uitsl. kaart. Gebonden. Half-linnen uit de tijd, met twee leren rugschildjes en gemarmerde paltten. Goed ex. (Enkele roestvlekjes in papier). €(euro) 45.00 Book number: 2875   Keywords: Geografie, Dutch geography. Topografie Middle Ages medieval Middeleeuwen Nederland Netherlands Holland Dutch 600 - 1200   Click here to order or inquire. |
| BERKUM, H. VAN,
De Labadie en de Labadisten. Eene bladzijde uit de geschiedenis der Nederlandsche Hervormde Kerk.
Sneek, Van Druten en Bleeker, 1851. 2 delen in 1 band. VIII+190;(VI)+220 pp. Met gelithogr. titels. Gebonden. Half linnen uit de tijd, rug verguld, gemarmerde platten. Goed ex. (Rugeinden l. besch., platten iets geschaafd; ex-libris op binnenzijde voorplat). €(euro) 150.00 Book number: 58011   Keywords: Kerkgeschiedenis Labadisten Nederland Netherlands Holland Dutch 1666 - 1688   Click here to order or inquire. |
| BERNT, WALTHER,
Die Niederländischen Maler des 17. Jahrhunderts. Band 4: Ergänzungsband.
Mchn., Bruckmann, 1962. 4to. Unpaginated. With 335 b/w plts. Index. Hardcover. Or. cloth. Fine/-- €(euro) 50.00 Book number: 45878   Keywords: Schilderkunst, Dutch art of painting Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1700   Click here to order or inquire. |
| BERZELIUS, J.J.,
Leerboek der scheikunde van J.J. Berzelius, naar de derde omgewerkte en vermeerderde oorspronkelijke uitgave vertaald onder medewerking van G.J. Mulder, door A.S. Tischauser, B. Eickma en A.F. van der Vliet. 1e & 2e deel (van 6).
Rotterdam, P.H.van den Heuvell, 1834-1835. 2 dln. XX+398+(5);607+(6) pp. Met 3 uitsl. platen in 1e deel. Gebonden. Half linnen met gemarmerde platten uit de tijd. Redelijk/goed ex. (Banden met lichte gebruikssporen; papier iets verbruind). €(euro) 125.00 Book number: 57998   Keywords: Wetenschap. science chemistry Nederland Netherlands Holland Dutch 1834 - 1835   Click here to order or inquire. |
| BEUCKER, JOH.,
Decisiones curiae Frisiacae. Recensuit, edidit, et praefatus est Simon Cocq.
Leeuwarden, Gerardus Tresling, 1780. X+379+(1) pp. Gebonden. Half rood schapenleer uit de tijd. Goed ex. (Bibl. ex. Oud Archief in Friesland, met klein oud labeltje op voorplat, stempel + "afgeschreven" op titel; het rood op de rug is later wat bijgewerkt). €(euro) 295.00 Book number: 58066   Keywords: Topografie Friesland Juridica, rechtsgeschiedenis. Financiele geschiedenis Friesland alg. 1780 - 1780   Click here to order or inquire. |
| BEUDEKER, FRANS,
Het recht van den naam.
Asd., Eisendraht, 1890. 105 pp. + errata. Ingenaaid. (Rug overgeplakt, omslag wat roestvl.). Diss. UvA. €(euro) 40.00 Book number: 47612   Keywords: Genealogie. Nederland Netherlands Holland Dutch 1890 - 1890   Click here to order or inquire. |
| BIBLIOTHECA MEDICA NEERLANDICA.
Bibliotheca Medica Neerlandica (Vols. I-III). Catalogus librorum quos collegit Societas Neerlandica ad promovendam artem medicam, 1849-1978. Catalogus van de Bibliotheek der Nederlandsch Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst.
In bruikleen vereenigd met de Bibliotheek der Universiteit van Amsterdam. Asd., Menno Hertzberger/Van Campen/Rodopi, 1930-1980. 3 vols. 4to. XVI+659;XII+286;(X)+966 columns+(5) pp. With col. frontisp. in vol. I, portraits, facs. (incl. few in col.). Indexes. Hardcover. Or. cloth. Fine/-- €(euro) 195.00 Book number: 55283   Keywords: Bibliotheken, archieven, archivalia. Medisch, geneeskunst. Bibliography Nederland Netherlands Holland Dutch 1849 - 1978   Click here to order or inquire. |
| BICKER CAARTEN, A. (et al),
Zuid-Hollands molenboek.
2e, herz. druk. Alphen a/d Rijn, Samsom, 1965. Gr.8vo. 343 pp. Met 237 afb. Bibliogr., reg., moleninventarisatie per 1 jan.1965. Geb. €(euro) 44.00 Book number: 2746   Keywords: Molens windmills mills Topografie Zuid-Holland Zuid-Holland alg. 1960 - 1965   Click here to order or inquire. |
| BIELEMAN, J.,
Boeren op het Drentse zand, 1600-1910. Een nieuwe visie op de 'oude' landbouw.
Wageningen, landbouwuniversiteit, 1987. XXIII+834 pp. Met 11 afb., talr. kaartjes, tabellen, grafieken. Bibliogr., reg. Ingenaaid. (Omslag iets verkleurd). A.A.G.Bijdragen, 29. €(euro) 38.00 Book number: 42028   Keywords: Agrarisch landbouw veeteelt Topografie Drente Drente alg. 1600 - 1910   Click here to order or inquire. |
| BIJBEL,
De Delftse Bijbel van 1477: Facsimile van de oorspronkelijke druk.
Inl. C.C. de Bruin. Asd., Buijten & Schipperheijn, 1977. 2 dln. + bijlage. 4to. Gebonden. Kunstleer, in cassette. Goed ex. * Bijgevoegd: Bijbels & Burgers: Vijf eeuwen leven met de bijbel. Cat. Stedelijk Museum Het Prinsenhof, Delft, 1977. (144 pp., afb.). €(euro) 95.00 Book number: 38895   Keywords: Religions, christian, bible, biblical Kerkgeschiedenis, religies. Nederland Netherlands Holland Dutch Delft 1477 - 1477   Click here to order or inquire. |
| BIJLSMA, R.,
Rotterdams welvaren 1550-1650.
's-Grv., Nijhoff, 1918. 4to. XII+203 pp. Met plattegr.& 20 pltn./portr. Verguld leer, onafgesneden. (Papier hier en daar wat roestvl.). €(euro) 30.00 Book number: 22848   Keywords: Topografie Zuid-Holland Rotterdam 1550 - 1650   Click here to order or inquire. |
| BIK, J.G.W.F.,
Vijf eeuwen medisch leven in een Hollandse stad (Gouda).
Assen, Van Gorcum, 1955. Groot 8vo. 634 pp. Met afb. Bibliogr.,reg. Gebonden. Linnen. (Band iets vlekkig). (Diss.). €(euro) 45.00 Book number: 2155   Keywords: Medisch, geneeskunst. Topografie Zuid-Holland Gouda 1450 - 1955   Click here to order or inquire. |
| BILDERDIJK, W. (vert.),
De muis- en kikvorschkrijg.
(1e druk). (Leiden), 1821. 76 pp. Met gegrav. titelp. Gebonden. In de oorspr. kartonnen band. Goed ex. (Rug iets verbruind, rugeinden & hoeken l. besch.). * Anonieme uitgave van Bilderdijks vertaling van Homerus' gedicht. €(euro) 60.00 Book number: 49948   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1821 - 1821   Click here to order or inquire. |
| BILDERDIJK, W.,
Nieuwe oprakeling.
Nieuwe uitgave. Asd., Jacobus Radink, 1832. IV+198 pp. Met gegrav. titelp. Gebonden. In de oorspr. kartonnen band. Goed ex. (Rug verbruind; oud ex-libris op schutblad). €(euro) 30.00 Book number: 49938   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1817 - 1832   Click here to order or inquire. |
| BILDERDIJK, W.,
Kormak. Treurspel. (Gevolgd door:) Het treurspel. Verhandeling.
(1e druk). 's-Grv., Immerzeel, 1808. 243 pp. Met 2 gegrav. titelpp. Gebonden. Kartonnen band met gemarmerde platten uit de tijd. Matig/redelijk ex. (Band geschaafd, rug besch.; watervlek op beide titelpp.). €(euro) 30.00 Book number: 49945   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1808 - 1808   Click here to order or inquire. |
| BILDERDIJK, W.,
Nieuwe vermaking.
(1e druk). Rotterdam, A.F.H.Smit, 1829. VIII+204 pp. Met gegrav. titelp. Gebonden. In de oorspr. kartonnen band. Goed ex. (Rug verbruind, hoeken l. besch.; papier hier en daar iets watervl. in bovenmarge). €(euro) 30.00 Book number: 49924   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1829 - 1829   Click here to order or inquire. |
| BILDERDIJK, W.,
Nalezingen. (Compleet in 2 delen).
(1e druk). Asd., Immerzeel, 1833. 2 dln. VIII+160;VI+164 pp. Met 2 gegrav.titelpp. Gebonden. In de oorspr. kartonnen banden. Goed ex. (Banden iets geschaafd, rugeinden en hoeken l. besch.; binnenwerk goed). €(euro) 50.00 Book number: 49917   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1833 - 1833   Click here to order or inquire. |
| BILDERDIJK, W.,
Odilde.
's-Grv., Immerzeel, 1808. III+140 pp. Met gegrav. titelp. Gebonden. In de oorspr. kartonnen band, zonder rugtitel. Redelijk/goed ex. (Band wat geschaafd, rug l. besch.; binnenwerk goed). €(euro) 30.00 Book number: 49933   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1808 - 1808   Click here to order or inquire. |
| BILDERDIJK, W.,
Rotsgalmen. (Compleet in 2 delen).
(1e druk). Leyden, Herdingh, 1824. 2 dln. (X)+208;(VI)+203 pp. Met 2 gegrav.titelpp. Gebonden. In de oorspr. kartonnen banden. Redelijk/goed ex. (Banden wat geschaafd/vlekkig, ruggen verbruind, titelschildje van 1e deel weg, hoek uit schutbladen geknipt.; binnenwerk goed). €(euro) 35.00 Book number: 49920   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1824 - 1824   Click here to order or inquire. |
| BILDERDIJK, W.,
Avondschemering.
(1e druk). Brussel, F. Sacré, 1828. 124 pp. Met gegrav.titelp. Gebonden. In de oorspr. kartonnen band. Redelijk/goed ex. (Rug verbruind/l.besch.; titelp. iets roestvl.). €(euro) 30.00 Book number: 49923   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1828 - 1828   Click here to order or inquire. |
| BILDERDIJK, W.,
Navonkeling. (Compleet in 2 delen).
(1e druk). Leyden, Herdingh, 1826. 2 dln. (VI)+208;(VI)+208 pp. Met 2 gegrav.titelpp. Gebonden. In de oorspr. kartonnen banden. Redelijk/goed ex. (Banden wat geschaafd, ruggen verbruind, schutblad achter in 1e deel wat watervl.; binnenwerk goed). €(euro) 40.00 Book number: 49919   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1826 - 1826   Click here to order or inquire. |
| BILDERDIJK, W.,
Naklank. Gedichten.
(1e druk). Dordrecht, J. de Vos, 1828. 200 pp. Met gegrav. titelp. Gebonden. In de oorspr. kartonnen band. (Rugtitel ontbreekt, overigens fraai ex.). €(euro) 35.00 Book number: 49927   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1828 - 1828   Click here to order or inquire. |
| BILDERDIJK, W.,
Mengelpoëzij, bevattende vertellingen en romances.
(1e druk). Asd., J. Doll, 1799. (VI)+257 pp. Met gegrav. titelp. Gebonden. Later half leer (privé-band). Goed ex. * Dit is de tweede bundel Mengelpoëzij (overigens niet als zodanig vermeld). De eerste bundel Mengelpoezie (zonder trema) verscheen in hetzelfde jaar bij dezelfde uitgever). €(euro) 40.00 Book number: 49930   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1799 - 1799   Click here to order or inquire. |
| BINNENDIJK, LEENDERT,
A study of stars in the Pleiades region, based on photographic magnitudes, colour-equivalents, special types and proper motions.
Haarlem, Joh. Enschedé, 1946. 4to. 121 pp. With 3 maps & 26 figs. Bibliogr., catalogue. Softcover. Or.wrp. VG. Thesis Leiden University. €(euro) 55.00 Book number: 43680   Keywords: Natuurwetenschappen. Astronomy. Nederland Netherlands Holland Dutch 1946 - 1946   Click here to order or inquire. |
| BIZOT, [PIERRE],
Histoire metallique de la Republique de Hollande.
(1st ed.). Paris, Daniel Horthemels, 1687. Folio. XVI+317+(15) pp. With frontisp., title vignette, 12 plts., 180 ills. (all engr.) & 122 etched vignettes (coins & medals). Index. Hardcover. Contemp. full calf, spine gilt. VG/--. (Binding sl. rubbed, lower corners sl.dam., exposing boards; endp. sl. browned, old engr. bookplate on pastedown, inscr. on endp.; sporadic light waterst. in margins). €(euro) 850.00 Book number: 53891   Keywords: Numismatics Heraldiek, genealogie. Geschiedenis, naslagwerken, history Nederland Netherlands Holland Dutch 1566 - 1677   Click here to order or inquire. |
| BLANKEN, J.
Memorie ter verklaring van de grondbeginselen, waarop rustende zijn, de beschouwing, en de daarbij voorgestelde ontwerpen, tot het herleiden, en geheel vereenigd openen, van de zoogenaamde Werkendamsche Killen, in ééne nieuwe Merwede,
als hoofdrivier, door de Groote Westkil (...) naar het Hollandsch Diep, met de bedijking der oude Beneden-Merwede en den Biesbosch (...). Asd., Pieper & Ipenbuur, 1819. 4to. XII+288 pp. Met uitslaande gegraveerde kaart (ca. 50 x 24 cm) op zwaar papier & 1 gegraveerde plaat met 3 meetkundige figuren. In slap kartonnen band uit de tijd. Goed ex. (Voorplat iets vlekkig, rug eertijds overgeplakt met strook papier in dezelfde kleur; papier hier en daar wat verbuind, de kaart is in fraaie staat). * Jan Blanken (1755-1838) was inspecteur-generaal van Waterstaat. €(euro) 350.00 Book number: 53853   Keywords: Waterwegen rivieren kanalen Waterstaat Topografie Rivierengebied Binnenwateren, binnenvaart Rivierengebied Land van Heusden Altena Biesbosch. 1819 - 1819   Click here to order or inquire. |
| BLANKENSTEIN, J.C.,
Boekbinden: handboekbinden. Leergang voor het grafisch bedrijf.
Z.p., Vakopleiding Boekbindersbedrijf, z.j. (ca. 1960). 238 pp. Met talr. afb. Gebonden. Bruin linnen. Goed ex. €(euro) 30.00 Book number: 58408   Keywords: Boekgeschiedenis binderijen boekbanden Nederland Netherlands Holland Dutch 1960 - 1960   Click here to order or inquire. |
| BLASE, J.E.B.,
Johannes Colerus en de groote twisten in de Nederlandsche Luthersche kerk zijner dagen.
Asd., Ten Brink & De Vries, 1920. Groot 8vo. (IX)+204 pp. Met portret. Ingenaaid. Redelijk/goed ex. (Papier wat verbruind). Jaarboek der Vereeniging voor Nederlandsch-Luthersche Kerkgeschiedenis, 8. Diss. RUU. €(euro) 35.00 Book number: 57357   Keywords: Biografieen. Kerkgeschiedenis protestantisme luthers Nederland Netherlands Holland Dutch 1658 - 1696   Click here to order or inquire. |
| BLASIUS, JOAN LEONARDSZ (toegeschreven aan),
Nederlandts versterf-recht, waer na de erf-goederen, sonder testament, in de 7 Vereenighde Provintien worden verdeelt. Idem 't rechte gebruyk om in te stellen alderhande contracten, huwelijkse voorwaerden, testamenten, obligatien, koop- en huur-cedullen.
Gebonden met: V.D.M. Notaris (Dirk v.d. Mast?), Oeffeninge van alderhande formulieren, om contracten, huwelijckse voorwaerden, testamenten, uyterste-willen, obligatien, koop- en huur-cedullen etc. te leeren in stellen. Amsterdam, Marcus Doornick, 1671. 2 delen in 1 band. Klein 4to. (VIII)+22;(II)+95 pp. Met gegraveerde titelplaat tonende een notaris aan het werk in zijn kantoor, omgeven door zijn wetboeken. Reg. Gebonden. Perkament uit de tijd. Redelijk ex. (Band iets vlekkig; schutbladen vlekkig, met ex-libris op binnenzijde voorplat & recente naam in inkt op schutblad; papier hier en daar iets roestvl.). €(euro) 1300.00 Book number: 58090   Keywords: Notariaat. Nederland Netherlands Holland Dutch 1671 - 1671   Click here to order or inquire. |
| BLIJSTRA, R.,
Rotterdam, stad in beweging.
Asd., Arbeiderspers, 1965. 4to. 408 pp. Met talr.krtn./plattegr.(4 los in houder) & foto's. Noten, reg. Gebonden. Linnen, in (licht besch.) stofomslag. €(euro) 35.00 Book number: 16470   Keywords: Topografie Zuid-Holland Architectuur stedebouw planologie Rotterdam 1965 - 1965   Click here to order or inquire. |
| BLOK, H. (ed.),
Round table discussion on marine reduction gears. Proceedings of a sympsium held at the University of Technology, Dept. of Mechanical Engineering, 25th and 26th April, 1957.
Delft, University of Technology, 1958. 4to. VI+151 pp. (printed on rectos). With num. b/w photos & figs. Softcover. VG. €(euro) 50.00 Book number: 46874   Keywords: Shipconstruction, marine engineering. Technics, technology, engineering. Delft 1957 - 1957   Click here to order or inquire. |
| BLOK, P.J. (uitg.),
Leidsche rechtsbronnen uit de Middeleeuwen.
's-Grv., Nijhoff, 1884. XII+376 pp. Gebonden. Half linnen. Goed ex. (Bibl. ex.: stickertje op voorplat, stempels (incl. "afgeschreven") op titel; papier hier en daar ites roestvl.). O.V.R., I, 6. €(euro) 30.00 Book number: 28614   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Middle Ages medieval Middeleeuwen Leiden 1350 - 1500   Click here to order or inquire. |
| BLOKKER, J.,
De kwadratuur van de kwattareep: Zestig jaar collectieve propaganda voor het Nederlandse boek.
Asd., Stichting CPNB, 1990. 4to. 256 pp. Met talr.afb. (ged.in kleur). Div.lijsten (o.a. Boekenweekgeschenken). Gebonden. Linnen/stofomsl. €(euro) 35.00 Book number: 38924   Keywords: Boekgeschiedenis, Dutch book history Gedenkboeken, commemoration books Nederland Netherlands Holland Dutch 1930 - 1990   Click here to order or inquire. |
| BNI (BEROEPSVERENIGING NEDERLANDSE INTERIEURARCHITECTEN),
Nederlandse interieurarchitectuur. Dutch interior architecture.
Asd., BIS Publ., 1992. 4to. Unpaginated. With num. col. photogr. List of members and their works. Hardcover. Or.boards/dustj. VG/VG. Dutch & English text. €(euro) 40.00 Book number: 44458   Keywords: Toegepaste kunst dutch industrial design Binnenhuis, interieurbouw. Nederland Netherlands Holland Dutch 1992 - 1992   Click here to order or inquire. |
| BOCK, EUGENE DE,
De Nederlanden: Overzicht van de geschiedenis, de beeldende kunst, de bouwkunst en de letterkunde, van de oudste beschaving tot 1830.
3e druk. Asd., Meulenhoff, 1966. Vierkant 4to. 361 pp. Met 50 kleurenplaten & 250 z/w afb. Bibliogr., reg. Gebonden. Groen linnen, in zwarte kartonnen schuifhoes. (Ex-libris op schutblad). €(euro) 45.00 Book number: 46492   Keywords: Kunstgeschiedenis, Dutch art. Art history. Nederland Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie general 0 - 1830   Click here to order or inquire. |
| BOCK, TH. DE,
Jacob Maris, met 90 photogravures naar zijne werken en zijn portret naar M. van der Maarel.
Asd., Scheltema & Holkema, (1902). Large folio. (IX)+184+(1) pp. With artist's portrait & 90 photo-engr. plts. & ills. Hardcover. Or. gilt & decorated full morocco, designed by C.A. Lion Cachet. VG. (Spine ends & edges of binding sl. rubbed, top of rear cover sl. stained; light foxing to half title; text & plates are spotless). €(euro) 295.00 Book number: 57679   Keywords: Schilderkunst monografie, Dutch painting Nederland Netherlands Holland Dutch 1837 - 1899   Click here to order or inquire. |
| BODE, W. VON,
Die Meister der holländischen und vlämischen Malerschulen.
3.Aufl. Lpz., Seemann, 1921. 4to. V+457 pp. Met talr.afb. Half vellum. (Borders sl.rubbed; owner's name on endp.). €(euro) 30.00 Book number: 4348   Keywords: Schilderkunst, Dutch art of painting Art of painting. Nederland Netherlands Holland Dutch Vlaanderen Belgie 1500 - 1699   Click here to order or inquire. |
| BODEL NIJENHUIS, J.T.,
Topografische lijst der plaatsbeschrijvingen van het Koningrijk der Nederlanden. + Toevoegsel.
Asd., Fred.Muller, 1862-1868. 2 dln. in 1. (IV)+354;(VI)+111 pp. Reg. Gebonden. Later half linnen. Goed ex. €(euro) 275.00 Book number: 24050   Keywords: Geografie, Dutch geography. Reference books, naslagwerken Topografie Nederland Netherlands Holland Dutch 1862 - 1862   Click here to order or inquire. |
| BOEKEN, A.,
Architectuur.
Asd., Van Holkema & Warendorf, 1936. 68 pp. With 113 b/w photogr.ills. & drawings. Or.ill.wrp. (Some foxing to inner sides of cover, title and last pp., owner's name on title. Else VG copy). Stedebouw, Architectuur, Inrichting, 1. - Inserted: Architectuurgids voor Amsterdam (folder with plan, list of 43 buildings with names of architects, and 25 photogr. of buildings built 1900-1950). €(euro) 44.00 Book number: 38507   Keywords: Architectuur, bouwkunde. Architecture, building. Nederland Netherlands Holland Dutch General, world, global 1900 - 1935   Click here to order or inquire. |
| BOEL, TOBIAS,
Amstelredams privilegie, en poorter-regt; raakende de verbeurte van lyf, en goed, ter saake van misdaad.
Ast., Jan Boom, 1713. Klein 4to. (XVI)+408+(54) pp. Met gegrav. titelvignet. Reg. Gebonden. Perkament uit de tijd. Goed ex. (Bovenkant rug & randen wat vlekkig). €(euro) 350.00 Book number: 58057   Keywords: Juridica, criminologie, strafrecht Topografie Amsterdam Amsterdam algemeen 1713 - 1713   Click here to order or inquire. |
| BOELAART, JAN,
De voorzigtige leidsman, aanwyzende de noodige regels welken men om de H. Schriften met nut te leezen, behoort op te volgen; benevens ophelderingen van een reeks zeer duistere plaatsen der H. Schrift. Voorgesteld in vier gemeenzaame brieven.
Hoorn, T. Tjallingius, 1770. Klein 8vo. (XIV)+351+(8) pp. Gebonden. Gemarmerd karton uit de tijd. Goed ex. (Rug nogal geschaafd, platten iets geschaafd, binnenwerk fraai). * Ex. met schoolprijs voorin aan Aaltje C. (?) van Stoffel van de Vriesche Doopgezinde Kerk te Zaandam, gesigneerd T.J. de Hoop en Tijs Jansz. Noomen, Mei 1826. - Eerder verschenen als: Vier brieven van Irenaeus Bibliophilus aan Janus Gracilis. (Harlingen, 1761). €(euro) 450.00 Book number: 57917   Keywords: Kerkgesch. Doopsgezinden, Mennonieten. Nederland Netherlands Holland Dutch 1770 - 1770   Click here to order or inquire. |
| BOELEN, J.,
Het merkwaardig dagboek van een Nederlandsch zeeman 1795-1860. (I:) De Napoleontische tijd; (II:) De Indische tijd.
Naar het memoriaal van vice-admiraal J.Boelen Jzn., bewerkt en van aantekeningen voorzien door J. Oderwald. Asd., de Bussy, 1942-1943. 2 dln. 216;247 pp. Met afb. Gebonden. Half linnen. Goed ex. €(euro) 40.00 Book number: 16306   Keywords: Dagboeken, journalen. Dutch Navy naval sea warfare kon. marine Dutch colonial, East Indies. Nederland Netherlands Holland Dutch Indonesia. 1795 - 1860   Click here to order or inquire. |
| BOER, M.G. DE,
Gedenkboek der Stoomvaart Mij.Nederland, 1870-1920.
Asd., 1920. 4to. 104 pp. Met talr. z/w foto's. Ingenaaid. Fraai ex. €(euro) 45.00 Book number: 23   Keywords: Koopvaardij handelsvaart Bedrijven economische geschiedenis Gedenkboeken, commemoration books Dutch colonial, East Indies. Indonesia. Amsterdam algemeen 1870 - 1920   Click here to order or inquire. |
| BOGAERDE, VAN TER BRUGGE, A.J.L.,
Proeve over de belangrijkheid van den handel, de scheepvaart en de nijverheid, in de gewesten die van 1813-1830 uitmaakten het Koningrijk der Nederlanden. Uit de beste bronnen en vanaf de vroegste tijden, tot den jare 1830.
's-Grv., J.A. Hoogendoorn, 1845. 2 delen in 1 band. XVIII+419;(V)+304 pp. Gebonden. Later half linnen. Redelijk/goed ex. (Bibl. band; stempel Bibliotheek Hageveld op fr. titels). €(euro) 95.00 Book number: 57878   Keywords: Economische geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie general 0 - 1830   Click here to order or inquire. |
| BOL, LAURENS J.,
Die holländische Marinemalerei des 17. Jahrhunderts.
Braunschweig, Klinkhardt & Biermann, 1973. 4to. XII+347 pp. With 327 ills. (incl. few in col.) Notes, indexes. Hardcover. Or. cloth/dustj. VG/VG. (Owner's name on endp.). €(euro) 275.00 Book number: 40655   Keywords: Schilderkunst, Dutch art of painting Maritime art, painting. oceans seas maritime Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1699   Click here to order or inquire. |
| BOL, PIETER,
Hand-boek, behelzende de oorsprongk der illustere famille van de alom beroemde heeren Witsens; als meede de heerlyke ampten, loffelyke bedieningen en uytschitterende waardigheden...
[Asd., 1774]. (IV)+4+(4)+60 pp. + 4 extra pp. tussen pp. 26 & 27, w.v. 1 in oud handschr. Met gegrav. familiewapen. Gebonden. Kalfsleer uit de tijd met fraai vergulde randen en rug. Fraai ex. (Onderkant rug l. besch.; laatste katern doorschoten met blanke pagina's). €(euro) 395.00 Book number: 58069   Keywords: Topografie Amsterdam Genealogie. Amsterdam algemeen 1395 - 1774   Click here to order or inquire. |
| BOMMEL, ELIAS P. VAN,
Boekbandverguldmateriaal. Inventarisatie van het boekbandverguldmateriaal van de FGE, verkregen bij liquidatie van boekbinderij Elias P. van Bommel.
Asd., Organisatie van Fabrikanten van Grafische Eindprodukten, 1982. 4to. Ongepagineerd (ca. 200 pp.). Met 1597 fig. (stempels, fileten, lijnen, letters). Ingenaaid. Goed ex. €(euro) 30.00 Book number: 58256   Keywords: Boekgeschiedenis binderijen boekbanden Nederland Netherlands Holland Dutch 1700 - 1930   Click here to order or inquire. |
| BONAPARTE, LODEWIJK,
Geschiedkundige aanmerkingen op de geschiedkundige gedenkstukken en aanmerkingen over het bestuur van Holland.
Deventer, A.J. v.d. Sigtenhorst, 1820. XVI+312 pp. Met uitsl. tabel. Oorspr. slap karton. Goed ex. (Recente naam op fr. titel). €(euro) 85.00 Book number: 57959   Keywords: Politieke geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1806 - 1812   Click here to order or inquire. |
| BONAPARTE, LOUIS,
Documens historiques et réflexions sur le gouvernement de la Hollande. (3 vol. set).
Paris, Aillaud, 1820. 3 vols. (III)+333;(III)+432;(III)+338 pp. Hardcover. Or. grey boards with printed title label on spines. Good. (Spines sl. browned and a bit worn/split; recent owner's name on h. title of vol. I; pages untrimmed). €(euro) 175.00 Book number: 57875   Keywords: Politieke geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1806 - 1812   Click here to order or inquire. |
| BONTEKOE, CORNELIS,
Tractaat van het excellenste kruyd thee:
't Welk vertoond het regte gebruyk, en de groote kragten van 't selve in gesondheyt, en siekten: benevens een kort discours op het leven, de siekte, en de dood: mitsgaders op de medicijne van dese tijd. Ten dienste van die gene, die lust hebben, om langer, gesonder, en wijser te leven. Den derden druk vermeerdert, en vergroot met byvoeginge van noch twee korte verhandelingen, I. Van de coffi; II. Van de chocolate, mitsgaders van een Apologie van den autheur tegens sijne lasteraars. 's Gravenhage, Pieter Hagen, 1685. Small 8vo. (LIII)+343 pp. With engr. title plate, general title printed in red & black. Contemp. vellum. (Rear cover has some brown spots; first 5 printed lvs. have torn off top corners with loss of a few letters in top lines, also slightly affecting title plate that has some superficial damage as well. Old price inscr. on verso of front endp.: "2 Stuyvers"). * BMN I: 417. Zachert p.235. 3rd edition published in the year of author's decease (1st appeared 1678) . Justification foreword ('Den drucker tot den leser') with printer's signature in ink. - In this most widely known work of the period on the subject, Dr. Bontekoe recommends the drinking of tea from 8 to 10 cups a day, given that he himself consumed such quantities, and claims to drink 50 to 200 cups daily. The treatise is preceded by a two-page laudatory poem by 'V.O.'. Added are a chapter on the healthy effects of coffee and another on chocolate, and 'an apology from the author against his slanderers' (he may have been under the employment of the Dutch East India Company, then having the monopoly on the tea market, while making these recommendations). €(euro) 850.00 Book number: 44675   Keywords: Medisch, geneeskunst. Cultuurgesch., wonen, eten, drinken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1678 - 1685   Click here to order or inquire. |
| BONTEKOE, CORNELIS,
Tractaat van het excellenste kruyd thee:
't Welk vertoond het regte gebruyk, en de groote kragten van 't selve in gesondheyd, en siekten: benevens een kort discours op het leven, de siekte, en de dood: mitsgaders op de medicijne van dese tijd. Ten dienste van die gene, die lust hebben, om langer, gesonder, en wijser te leven. Den tweeden druk vermeerdert, en vergroot met byvoeginge van noch twee korte verhandelingen, I. Van de coffi; II. Van de chocolate, mitsgaders van een Apologie van den autheur tegens sijne lasteraars. 's Gravenhage, Pieter Hagen, 1679. Small 8vo. (XXXVI)+367 (=339) pp. (161-180 & 281-290 omitted, 227/228 used twice). Contemp. vellum over limp boards. (Binding a bit crooked and soiled; later front endp., extra (half) title sl.dam./soiled, backed, main title page weak with a few short tears; some pp. sl. (water) stained/spotted. Overall fair/good complete copy). * BMN I: 417. Zachert p.235. 2nd edition (1st appeared 1678). This copy with extra (half?) titlepage not found in other copies (without author's name and shorter title, also no edition mentioned, but with the same year). - In this most widely known work of the period on the subject, Dr. Bontekoe recommends the drinking of tea from 8 to 10 cups a day, given that he himself consumed such quantities, and claims to drink 50 to 200 cups daily. The treatise is preceded by a two-page laudatory poem by 'V.O.'. Added are a chapter on the healthy effects of coffee and another on chocolate, and 'an apology from the author against his slanderers' (he may have been under the employment of the Dutch East India Company, then having the monopoly on the tea market, while making these recommendations). €(euro) 650.00 Book number: 43387   Keywords: Medisch, geneeskunst. Cultuurgesch., wonen, eten, drinken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1678 - 1679   Click here to order or inquire. |
| BOONZAJER, C.G. & J.G.W. MEURS VAN GENDT,
Geschiedkundige aanteekeningen betrekkelijk het Slot Loevestein.
Gorinchem, Horneer, 1840. 122+88 pp. Met uitsl.krt. & plattegr., 4 pltn.(3 uitsl.), 2 portr., 1 uitsl.facs. (meeste pltn.wat roestvl., enkele scheuren gerep.). Uitsl.genealogie van (Hugo) de Groot & Prouning van Deventer; bibliogr. Oorspr.bedrukte kartonnen band (rug en randen wat beschadigd). €(euro) 114.00 Book number: 30087   Keywords: Architectuur kastelen paleizen. Topografie Gelderland Slot Loevestein 1348 - 1840   Click here to order or inquire. |
| BOORSMA, P.,
Over Zaansche windmolens, hun namen, bij- en scheldnamen , met vele historische- en andere bijzonderheden.
Koog ad Zaan, P. Out, 1939. Groot 8vo. VIII+256 pp. Met talr z/w foto's. Gebonden. Half linnen. Goed ex. (Band iets geschaafd). €(euro) 75.00 Book number: 50260   Keywords: Molens windmills mills Topografie Noord-Holland Zaanstreek 1939 - 1939   Click here to order or inquire. |
| BOORSMA, P.,
Oud-Zaansch molenleven. Schetsen uit het leven dergenen wier bestaan eertijds samenhing met dat der Zaansche windmolens. (1e) & 2e bundel.
(Dl. 1 in 2e druk). Koog a/d Zaan, Out, 1932-1948. 2 dln. Groot 8vo. VIII+168;188 pp. Met foto's & tekn. Gebonden. Linnen/stofomsl. (Dl.1: stofomsl. besch.; papier hier en daar wat roestvl.; overigens goed ex.). €(euro) 100.00 Book number: 2713   Keywords: Molens windmills mills Topografie Noord-Holland Zaanstreek 1900 - 1948   Click here to order or inquire. |
| BOR CHRISTAENZOON, PIETER,
Gelegentheyt van 's Hertogen-Bosch..... Haer oorspronck, fundatie ende vergrootinge, verscheyden hare belegeringen, ende eyntlijcke overwinninge, verrassinghe ende inneminghe van Wesel ende meer andere geschiedenissen des Iaers 1629.
's-Grv., Aert Meuris, 1630. 8vo. (XXXIV)+412+(3) pp. Gegraveerde titelplaat met portret van Prins Frederik Hendrik. Gebonden. Perkament uit de tijd. Fraai ex. (Stempel Gemeentearchief Dordrecht + "uitgeschreven" op titelp.). €(euro) 695.00 Book number: 28195   Keywords: Topografie Noord-Brabant Tachtigjarige Oorlog 's-Hertogenbosch Den Bosch 1184 - 1629   Click here to order or inquire. |
| BORCHLING, CONRAD & CLAUSSEN, BRUNO,
Niederdeutsche Bibliographie. Gesamtverzeichnis der niederdeutschen Drucke bis zum Jahre 1800. Band I: 1473-1600; Band 2: 1601-1800, Nachträge, Ergänzungen, Verbesserungen, Register.
Facsimile reprint of the ed. 1931-1936. Utrecht, Hes Publ., 1976. 2 vols. (XVI)+2020 columns on 1010 pages. Index. Hardcover. Or. cloth. Fine/-- €(euro) 175.00 Book number: 58391   Keywords: Bibliography Bibliotheken, archieven, archivalia. Nederland Netherlands Holland Dutch Northern Germany 1473 - 1800   Click here to order or inquire. |
| BORDEWIJK, H.W.C.,
Leerboek der landhuishoudkunde.
Haarlem, Bohn, 1936/38. 2 dln. Gr8vo. VII+469;399 pp. Bibliogr.,reg. Ln. €(euro) 57.00 Book number: 15354   Keywords: Economische geschiedenis. Agrarisch landbouw veeteelt Nederland Netherlands Holland Dutch 1936 - 1938   Click here to order or inquire. |
| BORSBOOM, A.,
Menno ter Braak: onpersoonlijk nihilisme en nihilistische persoonlijkheid.
[Asd.], Stencildruk Amstelodamum, 1962. 4to. VI+153+(38) pp. Gestencild, in or.omslag. Diss. U.v.A. €(euro) 114.00 Book number: 36907   Keywords: Literatuurgeschiedenis. Biografieen. Nederland Netherlands Holland Dutch 1902 - 1940   Click here to order or inquire. |
| BOS, G.J.,
Gecostumeerde optogt gehouden door de leden van het Leidsche studenten-corps den 12den Junij 1855, ter viering van den 280sten verjaardag der Leidsche Hoogeschool, voorstellende de intrede van Karel V binnen Dordrecht op den 3den Junij 1515...
Leiden, C.C. van der Hoek & P. Engels, 1855. Oblong folio. 8 pp. tekst op blauw papier + leporello van 28 pp. met 126 handgekleurde litho's van G.J. Bos, gekleurd en gedrukt bij P.W.M. Trap; totale lengte ruim 10 m. Gebonden. Oorspr. gedecoreerd linnen portfolio met goudstemplel op voorplat, met 3 linten. Goed ex. (Platen hier en daar iets vlekkig in benedenmarge, enkel scheurtje in de vouw; randen van tekstbladen wat gerafeld). €(euro) 250.00 Book number: 57943   Keywords: Onderwijs, universiteiten, studenten. Leiden 1855 - 1855   Click here to order or inquire. |
| BOS, L. V. [BOS, LAMBERT VAN DEN],
Sacrum melos, of Kerck-geheymenis, dat is: Schat der kennisse en dienst Godts. Oock desselfs Goddelycke voorsienigheyt, en Rym-atlas of Sphaera mundi.
Dordrecht, Gillis Neering, 1662. Klein 8vo. (XII)+296 pp. Met gegrav. titel. Gebonden. Perkament uit de tijd. Goed ex. €(euro) 150.00 Book number: 58183   Keywords: Kerkgeschiedenis, religies. Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1662 - 1662   Click here to order or inquire. |
| BOS, TH.S.H.,
Oud fonds. Systematisch overzicht van alle uitgaven, mededelingen en bijdragen verschenen in publikaties van het Historisch Genootschap, 1845-1969.
's-Grv., Nederlandsch Historisch Genootschap, 1989. (XII)+372 pp. Overzicht uitgaven H.G., regs. Gebonden. Linnen. Goed ex. €(euro) 45.00 Book number: 53865   Keywords: Reference books, naslagwerken Geschiedenis, naslagwerken, history Nederland Netherlands Holland Dutch 1845 - 1969   Click here to order or inquire. |
| BOS-ROPS, J.A.M.Y., J.A. VAN DEN HOEK (et al, red.),
De archieven in Zuid-Holland.
Alphen ad Rijn, Samsom, 1983. 2 dln. XXIX+XLIX+872 pp. Reg. Ing. €(euro) 53.00 Book number: 15495   Keywords: Topografie Zuid-Holland Bibliotheken, archieven, archivalia. Reference books, naslagwerken Zuid-Holland alg. 1983 - 1983   Click here to order or inquire. |
| BOUDEWIJNSE, J. (ed.),
Beschrijving der verzamelingen van het Groot-Oosten der Nederlanden: Bibliotheek van het Groot-Oosten der Nederlanden.
's-Grv., 1902. IV+196 pp. Index. Hardcover. Later cloth with or. printed frontcover pasted on. VG/--. * 1971 titles listed. €(euro) 35.00 Book number: 42182   Keywords: Freemasonry masonic vrijmetselarij Bibliography Nederland Netherlands Holland Dutch Europe general General, world, global 1720 - 1900   Click here to order or inquire. |
| BOUMA, J.L. & WILLEMS, H. (red.),
Bedrijfseconomische verkenningen. Opgedragen aan Professor Doctor Jacob Louis Meij.
's-Grv., Delwel, 1965. X+279 pp. Met portret. Lijst van publicates Meij. Gebonden. Linnen/stofomslag. €(euro) 39.00 Book number: 50350   Keywords: Economics economic history Economische geschiedenis. Libri amicorum, Festschriften Nederland Netherlands Holland Dutch 1965 - 1965   Click here to order or inquire. |
| BOUMAN, J.,
Bedijking, opkomst en bloei van de Beemster; vooafgegaan door eene beschouwing van den vroegeren toestand van Noord-Holland.
(1e druk). Purmerende, Schuitemaker, 1857. XX+XXIV+343 pp. Met. portr.& 3 uitsl.krtn. (1 handgekleurd). Gebonden. Oorspr. rode stempelband met goudopdruk. Goed ex. (Rugeinden licht besch.; hoek uit schutblad geknipt). €(euro) 225.00 Book number: 23109   Keywords: Waterstaat polders droogmakerijen Topografie Noord-Holland Noord-Holland Waterland Polders 1612 - 1857   Click here to order or inquire. |
| BOUMAN, P.J.,
Geschiedenis van den Zeeuwschen landbouw in de 19e en 20e eeuw, en van de Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij, 1843-1943.
Wageningen, Veenman, 1946. Groot 8vo. 594 pp. Met talr.afb. Bibliogr., reg. Gebonden. Buckram. €(euro) 45.00 Book number: 6955   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Agrarisch landbouw veeteelt Topografie Zeeland Zeeland algemeen 1800 - 1943   Click here to order or inquire. |
| BOUSSOD, VALADON & CIE.,
Half a century with Jozef Israels.
The Hague, Boussod, Valadon & Cie., 1910. Small 4to. 42+(1) pp. With 19 photogr. plts./ills. (incl. a portrait of the artist, "drawn by himself for this edition"). Softcover. Or. gilt wrp. VG. (Spine and part of covers discol.). €(euro) 295.00 Book number: 57736   Keywords: Schilderkunst monografie, Dutch painting Nederland Netherlands Holland Dutch Den Haag 1860 - 1910   Click here to order or inquire. |
| BOUVY, D.P.R.A.,
Middeleeuwsche beeldhouwkunst in de Noordelijke Nederlanden.
Asd., Balkema, 1947. VI+249+(80) pp. Met 224 afb. Bibliogr., register. Gebonden. Buckram. Goed ex. (Schutbladen iets verbruind). €(euro) 30.00 Book number: 4385   Keywords: Kunst, beeldhouwkunst. Dutch sculpture Middle Ages medieval Middeleeuwen Nederland Netherlands Holland Dutch 1100 - 1500   Click here to order or inquire. |
| BRACHES, E.,
Het boek als nieuwe kunst, 1892-1903. Een studie in Art Nouveau.
(1e druk). Utrecht, Oosthoek, 1973. X+555 pp. Met ca.160 z/w afb. Chronol.,reg. Ingenaaid. (Rug iets verkleurd; naam op fr. titel; overigens ongebruikt ex.). (Diss. UvA). €(euro) 125.00 Book number: 13017   Keywords: Boekgeschiedenis, Dutch book history Nederland Netherlands Holland Dutch 1892 - 1903   Click here to order or inquire. |
| BRAKKE, J.H.,
Overschiesche acten van indemniteit. (1e serie: 18e eeuw).
Z.p., z.j. [1949]. A4. 34 pp. (gestencild). In omslag. (Omslag geplastificeerd). Goed ex. €(euro) 35.00 Book number: 51407   Keywords: Topografie Zuid-Holland Genealogie. Rotterdam 1690 - 1820   Click here to order or inquire. |
| BRANDES DE ROOS, R.,
Industrie, Kapitalmarkt und industrielle Effekten in den Niederlanden.
Ein Beitrag zur Kenntnis der niederländischen Industrie und der Faktoren, welche die Beschaffung ihrer Anlage-Kapitalien beeinflussen. Haag, Nijhoff, 1928. 2 vols. XV+176;VII+72 pp. Bibliogr., index. Softcover. Or.wrp. (Unopend copy). VG. €(euro) 30.00 Book number: 38529   Keywords: Bedrijven economische geschiedenis Financiele geschiedenis Effectenbeurzen, aandelenhandel. Nederland Netherlands Holland Dutch 1850 - 1928   Click here to order or inquire. |
| BRANDT, GERARD,
Histoire abrégée de la Réformation des Pais-Bas. Traduite du hollandois. I: Contenant les principaux événemens depuis le VIII siècle, jusquén 1618; II: Le Synode de Dordrecht & ses suites; III: La consession de foi des Remonstrans.
La Haye, Pierre Gosse, 1726. 3 vols. (complete). 12mo. (XXII)+497;(I)+430;(I)+270+(150) pp. With 3 identical title vignettes. Index. Hardcover. Contemp mottled calf, richly gilt spines with raised bands, 2 red title labels on each spine. (Light superficial damage to frontcover of 1st vol.; titles sl. browned; else fine, unused copy). €(euro) 300.00 Book number: 58133   Keywords: Kerkgeschiedenis, protestantisme. Nederland Netherlands Holland Dutch 712 - 1650   Click here to order or inquire. |
| BRAUN & HOGENBERG,
De Nederlandse steden (overgenomen uit Beschreibung und Contrafactur der vornembster Stät der Welt 1574).
Facs. van de oorspr. uitgave van 1574. Z.p., z.j. (ca. 1980). Folio. Met 37 reprod.op oorspr.grootte. Gebonden. Goed ex. (Zegelstempel op schutblad). * Fraaie herdruk van de verzameling van 37 gekleurde stadsgezichten in vogelvlucht van Nederlandse steden die voorkomen in het werk van Braun & Hogenberg, met de bijbehorende originele Duitse tekst op de keerzijden afgedrukt. €(euro) 150.00 Book number: 51826   Keywords: Plattegronden, kaarten, Dutch maps. Topografie Nederland Netherlands Holland Dutch 1574 - 1574   Click here to order or inquire. |
| BREIJ, MIEKE & BAUMHAUER, JON,
De stammen onder de leeuw. Bijdragen tot de geschiedenis van de familie Bomhowere - Bomhower - Baumhewer - Boomhouwer - Boomhouer en (Von) Baumhauer.
Utrecht/Mchn., 2001. 4to. XXIII+642 pp. Met talr. afb. (ged. in kleur). Geneal., reg. Gebonden. Linnen/stofomslag. Ongebruikt ex., als nieuw. €(euro) 125.00 Book number: 54330   Keywords: Genealogie. Heraldry, genealogy. Nederland Netherlands Holland Dutch Germany 1410 - 2000   Click here to order or inquire. |
| BREUGELMANS, R.,
Fac et spera. Joannes Maire, publisher, printer and bookseller in Leiden, 1603-1657. A bibliography of his publications. With a CD-rom containing the images of the title-pages.
Leiden, by the author, 2003. Large 8vo. X+758+(4)+(2) pp. With frontisp. & 13 plts. Index. Softcover. Or. stiff wrp. Fine. Thesis Leiden University. English text, with summary in Dutch. €(euro) 350.00 Book number: 48176   Keywords: Boekgeschiedenis uitgeverij publishing. Bibliography Leiden 1603 - 1657   Click here to order or inquire. |
| BRIELLE.
Ordonnantie op het Veer, ofte de Wagen-vragt, tusschen de stad Briel en de fortresse Helvoetsluis.
Briel, Verhell, 1781. Klein 8vo. 25 pp. (Later) half leer. €(euro) 89.00 Book number: 28589   Keywords: Topografie Zuid-Holland Veerboten, veerdiensten. Voorne-Putten Binnenwateren, binnenvaart 1781 - 1781   Click here to order or inquire. |
| BROES, PETRUS,
De peinzende Kristen, of bundel van stichtelyke gedachten voor de eenzaamheid.
Asd., Van der Hey, 1817. VIII+307 pp. Met gegraveerde titelp. & 12 handgekleurde gravures naar Jacob Buijs. Gebonden. Half leer uit de tijd. Goed ex. (Bovenkant rug iets besch.). €(euro) 75.00 Book number: 50487   Keywords: Kerkgeschiedenis, protestantisme. Nederland Netherlands Holland Dutch 1817 - 1817   Click here to order or inquire. |
| BROKKEN, H.M., LINDEMANN, W.M. & KAPPELHOF, A.C.M.,
Inventaris van het archief van de kommanderij van de Duitse Orde te Gemert, 1249-1795 (in twee delen) + Inventaris van de archieven van de Duitse Orde te Vught, 1334-1795.
's-Hert., Rijksarchief in Noord-Brabant, 1977-1978. Totaal 3 dln. 4to. XVIII+479;(VI)+243 pp. Met afb. (ged. in kleur). Reg. Groot formaat paperback. Goed ex. Rijksarchief in Noord-Brabant, Inventarisreeks, 19 & 21. €(euro) 35.00 Book number: 57508   Keywords: Topografie Noord-Brabant Bibliotheken, archieven, archivalia. Kerkgeschiedenis, kloosters, congregatie Noord-Brabant alg. 1249 - 1795   Click here to order or inquire. |
| BROLSMA, R.,
Groun en minsken.
1e druk in boekvorm. Snits, Brandenburgh, 1940. 416+(4) pp. Met portret van de auteur. Gebonden. Rexine met goudopdruk. Goed ex. (Naam op schutblad, papier hier en daar iets roestvl.). * Nr. 48 van de 130 genummerde luxe-exemplaren, op het portret gesigneerd door de auteur. Met lijst van intekenaren op deze luxe-uitgave. €(euro) 85.00 Book number: 52431   Keywords: Romans, verhalen, Dutch novels, fiction Topografie Friesland Friesland alg. 1934 - 1936   Click here to order or inquire. |
| BROM, GERARD,
Een katholiek leven. Autobiografische aantekeningen, bezorgd door Paul Luykx en Jan Roes.
Baarn, Arbor, 1987. 248 pp. Met portr. Ingenaaid. Goed ex. €(euro) 44.00 Book number: 56891   Keywords: Kerkgeschiedenis, rooms-katholieke kerk. Biografieen. Nederland Netherlands Holland Dutch 1880 - 1959   Click here to order or inquire. |
| BRONGERS, G.A.,
Nicotiana tabacum. The history of tobacco and tobacco smoking in the Netherlands. (&) T.H. KIMM, The House of Niemeyer, or the history of a leading firm of tobacco-manufacturers in the Netherlands.
Groningen, Theod.Niemeyer, 1964. Large 8vo. 259+XXI+(6) pp. With num.plts.& ills.(col.& monochr.). Bibliogr. Hardcover. Or.buckram/dustj. VG/VG. €(euro) 30.00 Book number: 12236   Keywords: Agriculture, luxury, tobacco. Cultuurgeschiedenis. Bedrijven economische geschiedenis Culture, smoking, cigars Nederland Netherlands Holland Dutch Groningen stad 1600 - 1964   Click here to order or inquire. |
| BROUWER, H.,
Beschrijving van de doop-, trouw- en begraafboeken, benevens van de registers van overledenen enz. in Zuid-Holland, dateerende van vóór de invoering van den burgerlijken stand. + Supplement.
's-Grv., Algemeene Landsdrukkerij/Min. van O, K & W., 1929-1959. 2 dln. 315;134 pp. Met uitsl. krt. (in suppl.). Reg. Gebonden. Half linnen (banden niet uniform). Goed ex. (Bibl. ex.: stickers op voorplat, stempels (incl. 'afgeschreven' op titelp.). €(euro) 48.00 Book number: 49495   Keywords: Genealogie. Bibliotheken, archieven, archivalia. Zuid-Holland alg. 1600 - 1800   Click here to order or inquire. |
| BROUWER, S.,
De Amsterdamsche Bank, 1871-1946.
(Asd.), 1946. Groot 4to. 383 pp. Met 28 pltn. Gebonden. Half perkament. Goed ex. (Rug en papierranden iets roestvl.). * Luxe uitgave in half perkament en donkerblauw buckram en op Oud-Hollandsch papier, dit ex. no. 6 van de 500, met opdracht van auteur en Mr. W.M. Houwing aan G.H. Crone, president commissaris. €(euro) 75.00 Book number: 43732   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Financiele gesch., bankbedrijf Amsterdam algemeen 1871 - 1946   Click here to order or inquire. |
| BROWN, CHRISTOPHER,
'...Niet ledighs of ydels...': Nederlandse genreschilders uit de zeventiende eeuw.
Asd., de Bussy, 1984. 4to. 240 pp. Met ca.200 afb. (ged.in kleur). Kunstenaarsbiogr., bibliogr., reg. Gebonden/stofomslag. €(euro) 30.00 Book number: 41491   Keywords: Schilderkunst, Dutch art of painting Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1699   Click here to order or inquire. |
| BROWN, THEODORE MOREY,
The work of G. Rietveld architect.
Utrecht, 1958. Large 8vo. XII+109 pp. With frontisp. (portrait) & 184 photogr. ills. (incl. few in col.), num. plans. Notes, list of essays by Rietveld, sel. catalogue, bibliogr., index. Softcover. Or. grey stiff wrp. VG. (Covers sl. browning). Thesis Utrecht University, English text. €(euro) 200.00 Book number: 47279   Keywords: Architectuur, bouwkunde. Binnenhuis, meubels. Nederland Netherlands Holland Dutch 1900 - 1958   Click here to order or inquire. |
| BRUCH, H.,
Middeleeuwsche rechtsbronnen van Gorinchem.
's-Grv., Nijhoff, 1940. XVII+338 pp. Gebonden. Half linnen. Goed ex. (Bibl. ex., met sticker op rug & voorplat, stempel op titel). O.V.R. III, 8. €(euro) 35.00 Book number: 51612   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Middle Ages medieval Middeleeuwen Bibliotheken, archieven, archivalia. Gorinchem 1288 - 1600   Click here to order or inquire. |
| BRUGMANS, H. & A. LOOSJES,
Amsterdam in beeld. Ter gelegenheid van het 650-jarig bestaan der stad.
Asd., Scheltema & Holkema, (1925). Groot 4to. XIV+353 pp. Met 570 foto's. Leren stempelband, kopverguld. * Luxe-uitgave in fraaie zwart-rode leren band met goudopdruk. €(euro) 95.00 Book number: 41750   Keywords: Photos photographs photography books Topografie Amsterdam Monumentale architectuur. Amsterdam algemeen 1925 - 1925   Click here to order or inquire. |
| BRUGMANS, H. & O. OPPERMANN (red.),
Atlas der Nederlandsche paleographie.
's-Grv., De Jager, 1910. Kl.folio. (16) pp. tekst + 28 platen met tekstbijlage voor iedere plaat. (Plaat nrs. 9, 12 en 15 echter in fotocopie). Los in or.portfolio. (Bibl.stempel op titelp.; enkele correcties in potlood). €(euro) 57.00 Book number: 39839   Keywords: Manuscripten, handschriften. Nederland Netherlands Holland Dutch 1100 - 1692   Click here to order or inquire. |
| BRUGMANS, H. (red.),
Het huiselijk en maatschappelijk leven onzer voorouders.
Asd., Elsevier, 1931. 2 dln. 4to. VIII+389;379 pp. Met 600 pltn./afb.(2 in kleur). Gebonden. Linnen met bandtek. €(euro) 57.00 Book number: 15115   Keywords: Sociale geschiedenis. Cultuurgeschiedenis. Algemene geschiedenis, history Nederland Netherlands Holland Dutch 1931 - 1931   Click here to order or inquire. |
| BRUGMANS, H. (Red.),
Officieel gedenkboek uitgegeven namens de Huldigingscommissie 1923 te Amsterdam t.g.v. het 25-jarig Regeeringsjubileum van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina Helena Pauline Maria.
Asd., Van Holkema & Warendorf, 1923. 4to. 592 pp. Met talr.portr.,foto's & ills. Boek- en tekstversiering van C.A.Lion Cachet. Verguld en bewerkt linnen. €(euro) 30.00 Book number: 3972   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Huis van Oranje-Nassau, House of Orange Nederlandse geschiedenis, Dutch history Nederland Netherlands Holland Dutch 1898 - 1923   Click here to order or inquire. |
| BRUGMANS, H. (red.),
Het Zilveren Getij. Gedenkboek uitgegeven bij het 25-jarig huwelijk van H.M. de Koningin.
Asd., Van Holkema & Warendorf, (1926). 4to. 305 pp. + supplement-lijst van inteekenaren. Met portr. in kleur, facs.; talr. z/w portr. & afb. Gebonden. Verguld parkament, kop verguld. Bandversiering van Theo Nieuwenhuis. Goed ex. * Luxe-editie, een van de 250 genummerde exx. €(euro) 135.00 Book number: 3965   Keywords: Huis van Oranje-Nassau, House of Orange Gedenkboeken, commemoration books Nederlandse geschiedenis, Dutch history Nederland Netherlands Holland Dutch 1901 - 1926   Click here to order or inquire. |
| BRUGMANS, H.,
Het staatkundig en maatschappelijk leven der Nederlandsche steden.
Leiden, Sijthoff, (ca.1910). 4to. 443 pp. Met uitsl.kaart & 201 ills. Gebonden. Half-marokijn, rug verguld. €(euro) 48.00 Book number: 4011   Keywords: Sociale geschiedenis. Politieke geschiedenis. Economische geschiedenis. Topografie Nederland Netherlands Holland Dutch 0 - 1900   Click here to order or inquire. |
| BRUGMANS, H.,
Amsterdam in de Gouden Eeuw.
Asd., Uitg. J. van den Vondel, (ca. 1935). 2 dln. Folio. 797 pp. Met honderden zwart-wit en gekleurde pltn./ills. Linnen. (Papier hier en daar wat roestvl.). €(euro) 65.00 Book number: 2032   Keywords: Topografie Amsterdam Amsterdam algemeen 1600 - 1699   Click here to order or inquire. |
| BRUIJN, C.A. DE & VERSCHOOR, A.C.,
Gedenkboek voor de Vrijwillige Landstormkorpsen Luchtwachtdienst en Luchtafweerdienst.
Leiden, Sijthoff, 1949. 207 pp. Met talr. foto's. Namenlijsten. Gebonden. Linnen. Goed ex. €(euro) 65.00 Book number: 52382   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Militair, krijgsmacht, leger. Nederland Netherlands Holland Dutch 1940 - 1949   Click here to order or inquire. |
| BRUIN, ALEXANDER DE,
De schatten der Pellicanisten. Over de blazoenen, het glas- en zilverwerk, en de wandtapijten, van de Haarlemse rederijkerskamer "Trou moet Blycken".
Haarlem, Rombach, 2001. Groot 8vo. 216 pp. Met talr. afb. (w.v. enkele in kleur). Bibliogr., reg. Gebonden. Linnen/stofomslag. Goed ex. €(euro) 38.00 Book number: 51765   Keywords: Literatuurgeschiedenis. Topografie Noord-Holland Haarlem 1596 - 1606   Click here to order or inquire. |
| BRUIN, CLAAS,
Kleefsche en Zuid-Hollandsche arkadia, of dag-verhaal van twee reizen, in en omtrent die gewesten gedaan, in dicht-maat uitgebreid. Verrykt met aantekeningen van den heere L. Smids.
Tweede druk, vermeerdert met printverbeeldingen. Amsteldam, Evert Visscher, 1730. 8vo. (XXII)+208 pp. Met alle gravures: frontisp., uitsl. plaat & 17 platen met 34 gezichten op plaatsen. Gebonden. Kalfsleer uit de tijd, rug en randen verguld. Goed ex. (Hoeken licht besch.; papier licht verbruind; "bericht aan den binder" achterin ontbreekt, zoals meestal). * Nijhoff/Van Hattum 50 . €(euro) 750.00 Book number: 28197   Keywords: Topografie Midden Nederland alg. Zuid-Holland alg. Rivierengebied Nordrhein-Westfalen Western Germany 1730 - 1730   Click here to order or inquire. |
| BRUINS, B. (uitg.),
Korte beschrijving der stad Delft. Met koperen platen. Description succinte de la ville de Delft. Ornée de planches en taille douce.
Delft, B. Bruins, 1828. 4to. (VIII)+IV+101+(2) pp. With 7 engr. double-page plts. by J.C. Zurcher (Oude Kerk: tombs of Piet Hein, Elizabeth van Marnix, Maarten Harpertz. Tromp, Antonie van Leeuwenhoek; Nieuwe Kerk: tombs of Prins Willem I (William the Silent): 2 plts., Hugo de Groot (Grotius). Hardcover. Contemp. half calf with marbled boards & endpapers. Fine. (Edges sl. rubbed; contents incl. plates remarkable bright). Text in Dutch & French. €(euro) 300.00 Book number: 28198   Keywords: Topografie Zuid-Holland Delft 1062 - 1828   Click here to order or inquire. |
| BRUINSMA, J.J.,
Geneeskundige plaatsbeschrijving van Friesland. Tweede stuk, eerste gedeelte:: De natuurlijke plaatsbeschrijving.
deel I: De natuurlijke plaatsbeschrijving. 's-Grv., Van Weelden & Mingelen, 1872. 195+XXVII+(3) pp. Met 7 uitsl. krtn. & grafieken Bibliogr. Gecartonneerd. (Bibl. ex.: stickertje op voorplat, stempel + "afgeschreven" op titel). Redelijk/goed ex. (Papier hier en daar iets vlekkig/gerep.). €(euro) 45.00 Book number: 28414   Keywords: Topografie Friesland Friesland alg. 1872 - 1872   Click here to order or inquire. |
| BUDDINGH, D.,
De schaar en schaarmannen. Tot opheldering van dit wapenfiguur.
Antwerpen, Buschmann, 1872. 119 pp. + 5 fold. plts. (dep. num. heraldic ills). few text ills. Hardcover. Contemp. 3/4 red morocco with marbled boards & endp., spine richly gilt, t.e.g. (Bookplate on pastedown). * Extrait des Annales de l'Académie d'Archéologie de Belgique, XXVII, 2e série, tome VII. €(euro) 200.00 Book number: 47354   Keywords: Legal history, law. Juridica, rechtsgeschiedenis. Heraldry, genealogy. Heraldiek, ridderorden. Nederland Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie general 0 - 1500   Click here to order or inquire. |
| BUDDINGH, D.,
Over industrie- en handel-akademiën, en verdere inrigtingen van onderwijs ter bevordering van nijverheid en handel in Europa, naar aanleiding van het Koninklijke besluit van 8 Januarij 1842, No. 73.
Asd./Delft, Schonekat/Bruins, 1842. XVI+128 pp. Hardcover. Contemp. boards. VG. (Ex-lib.copy: label on cover & FEP, stamp on FEP & title, spine pasted over). * Ex-library copy from the Dutch Lower House of Parliament, with stamp 'Bibliotheek van de 2e Kamer der Staten-Generaal', and cancellation stamp. €(euro) 53.00 Book number: 41347   Keywords: Onderwijs scholen pedagogiek Economische geschiedenis. Economics economic history Schools, education, teaching. Nederland Netherlands Holland Dutch Europe general 1842 - 1842   Click here to order or inquire. |
| BUIJS, W.,
De windmolens aan de Zaanstreek (1439-1918).
Koog-Zaandijk, Out, 1919. VIII+143 pp. Ing. (Naamstempel op titelp.). * Alfabetische beschrijving van 812 molens. €(euro) 69.00 Book number: 39518   Keywords: Topografie Noord-Holland Molens windmills mills Reference books, naslagwerken Zaanstreek 1439 - 1918   Click here to order or inquire. |
| BUIJTENEN, M.P. VAN & OBREEN, H.T.,
Westergo's IJsselmeerdijken. I.Dijkage in intwikkeling. II.Inventarissen van de archieven.
Bolsward, Osinga, 1956. Groot 8vo. (XI)+468 pp. Met frontisp. & 8 schetskaarten. Naamlijsten, regs. Gebonden. Rode kunstleren band. (Rug verkleurd). €(euro) 45.00 Book number: 28538   Keywords: Topografie Friesland Waterstaatkundige werken, dijken dammen. Topografie IJsselmeer Zuiderzee Flevo Friesland Westergo IJsselmeer 1500 - 1956   Click here to order or inquire. |
| BUISMAN, M.,
Populaire prozaschrijvers van 1600 tot 1815. Romans, novellen, verhalen, levensbeschrijvingen, arcadia's sprookjes.
Asd., B.M.Israel, z.j. (ca. 1960). Groot 8vo. 508 pp. Gebonden. Buckram. Goed ex. €(euro) 250.00 Book number: 51184   Keywords: Boekgeschiedenis, Dutch book history Bibliography Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1815   Click here to order or inquire. |
| BUREAU DE STATISTIQUE D'AMSTERDAM,
Amsterdam, sa vie économique et sociale, ses institutions hygiéniques et philantropiques. Notice publiée à l'occasion de l'Exposition Internationale de Bruxelles.
Asd., 1910. (VIII)+101 pp. With num.photogr.ills. Hardcover. Or.gilt lettered boards with red coat of arms on front and gilt seal on rear cover. AEG. VG/--. €(euro) 30.00 Book number: 41328   Keywords: Sociale geschiedenis. Trade fairs exhibitions Amsterdam algemeen Brussels Belgie 1910 - 1910   Click here to order or inquire. |
| BURGERLIJK ARMBESTUUR>
Verordening op het Burgerlijk Armbestuur te Amsterdam, 13 Junij 1856 (met wijziging 13 Apr.1859). Idem 21 Apr.1869. Idem 28 Sept.1870 (met div.wijzigingen 1872-78). Idem 3 Mei 1905 (met div.wijzigingen tot 1926). Huishoudelijke reglementen voor het Burger
lijk Armbestuur, 1871-1905 (incl.div.wijzigingen). Instructie voor den boekhouder (1871, 1875, 1897), idem voor den secretaris (1905). Verordening op het bestuur der gemeente instellingen van weldadigheid m.u.v. het Burgerweeshuis, 7 Maart 1883 (met div.wijzigingen tot 1903. Vanaf 14-6-1899 incl.het Burgerweeshuis). * Bijgevoegd: 7 gedrukte mededelingen van 'Regenten der Huiszittende Stads-armen' (1844-1847) & 2 andere formulieren (1804/1813). €(euro) 80.00 Book number: 20799   Keywords: Topografie Amsterdam Sociale geschiedenis. Amsterdam algemeen 1856 - 1905   Click here to order or inquire. |
| BURIGNY, [JEAN LEVESQUE] DE,
Vie de Grotius avec l'histoire de ses ouvrages, et des négociations auxquelles il fut employé. (2 vols.).
(1st ed.). Paris, Debure l'ainé, 1752. 2 vols. Small 8vo. (III)+XI+399;VI+409+(5) pp. Hardcover. Contemp. mottled calf, spines gilt with raised bands & 2 title labels each; marbled endpapers. (Old owner's name & stamp on title). €(euro) 495.00 Book number: 58128   Keywords: Biografieen. Juridica, rechtsgeschiedenis. Wetenschap. Nederland Netherlands Holland Dutch Delft 1583 - 1645   Click here to order or inquire. |
| BURRISH, ONSLOW,
Batavia Illustrata: or, a view of the policy, and commerce, of the United Provinces: Particularly of Holland. With an enquiry into the alliances of the States General, with the Emperor, France, Spain, and Great Britain. In three parts.
(1st ed.). London, Printed for William Innys, near St. Paul's, Messieurs Osborn and Longman, 1728. 3 parts in 1. 8vo. Title + VIII+580 pp. With 3 identiacal engraved vignettes & num. wood-engraved title vignettes & wood-engraved initials. Hardcover. Contemp. blindstamped panelled full calf with raised bands and morocco title label. VG. (Spine ends sl. worn, spine sl. rubbed). * Provenance: bookplates of Robert William Duff Esq., J.C. Pabst, and A.A.H. Stolk. - Onslow Burrish was envoy to the Dutch Republic and German states during the first half of the 18th century. €(euro) 895.00 Book number: 53980   Keywords: Algemene geschiedenis, history Nederland Netherlands Holland Dutch 0 - 1728   Click here to order or inquire. |
| BUYS BALLOT, C.H.D.,
Sur la marche annuelle du thermomètre et du baromètre en Neêrlande et en divers lieux de l'Europe, déduite d'observations simultanées de 1849 à 1859.
Asd., C.G.van der Post, 1861. 4to. 116 pp. Or. printed limp boards. Good. (Ex-lib.copy: spine pasted over with paper strip, label on spine & frontcover, stamp 'Collegie Zeemanshoop' on title; paper browned/foxed). €(euro) 60.00 Book number: 21393   Keywords: Wetenschap. Meteorology, weather. Nederland Netherlands Holland Dutch 1849 - 1859   Click here to order or inquire. |
| BYNKERSHOEK, C. VAN,
Verhandelingen van staatszaken, vervat in twee boeken, waar van het eerste handelt van oorlog en vrede, en het twede van zaken van verscheide stof. In het Latyn beschreven... en nu in 't Nederduitsch overgebragt door Math. de Ruusscher, R.G.
(1e druk). Leyden, Johannes van Kerckhem, 1740. 2 dln. (XXXVI)+314+(29);(VI)+327+(27) pp. Met 2 identieke gegrav. titelvignetten. Gebonden. Half kalfsleer uit de tijd, ruggen verguld, rode rugschildjes. Goed ex. (Voorplat van 1e deel iets geschaafd). €(euro) 495.00 Book number: 28819   Keywords: Politieke geschiedenis. Politics, political history. Nederland Netherlands Holland Dutch Europe general 0 - 1740   Click here to order or inquire. |
| CALAND, P.,
Tienjarig overzicht der waargenomen waterhoogten langs de Nederlandsche hoofdrivieren, de Zeeuwsche stroomen, de Noordzee, de Zuiderzee, de Wadden enz.
Op last van den Minister van Binnenlandsche Zaken, bij de algemeene dienst van den Waterstaat bijeenverzameld. Z.p., 1871. Folio. 457 pp. Gecartonneerd. (Hoeken besch.). €(euro) 114.00 Book number: 40704   Keywords: Waterwegen rivieren kanalen Waterstaat Binnenwateren, binnenvaart Kust Noordzee Waddengebied algemeen Zeeland waterwegen 1861 - 1870   Click here to order or inquire. |
| CALKOEN, A. & P. (STEENBERGEN, ALB., red.),
Eene Drentsche veenkolonie in de laatste helft der zeventiende eeuw: Het journaal van A. en P. Calkoen. In 't licht gegeven en met aanteekeningen voorzien door Alb. Steenbergen.
's-Grv., Nijhoff, 1902. 4to. (XVI)+245+(28) pp. Gebonden. Half leer met gemarmerde platten. Goed ex. (Rug vernieuwd met gelijksoortig leer; enkele roestplekjes in papier). €(euro) 90.00 Book number: 44090   Keywords: Dagboeken, journalen. Topografie Drente Hoogeveen 1661 - 1709   Click here to order or inquire. |
| CAMPER, ADRIEN,
Description succincte du Musée de Pierre Camper, par son fils Adrien Camper.
Amsterdam & La Haye, Van Cleef, 1811. VIII+93 pp. Or. grey limp boards. VG. (Spine split; bookplate inside frontcover). * I: Anatomie du corps humain, combinée avec la pathologie; II: Anatomie et squelettes de mammifères; III: Débris d'animaux et de végétaux fossiles; IV: Fossiles, Minéraux. €(euro) 450.00 Book number: 58402   Keywords: Fysiologie, biologie. Natuurwetenschappen. Nederland Netherlands Holland Dutch 1811 - 1811   Click here to order or inquire. |
| CAMPERT, JAN,
Bijdrage tot de kennis van de groene kleurstof der planten.
Leiden, Van Doesburgh, 1872. (VIII)+88 pp. (incl. stellingen). Gebonden. Oorspr. linnen met goudopdruk. Goed ex. (Papier aan begin en eind iets verbruind). Diss. Hoogeschool Leiden. €(euro) 30.00 Book number: 52920   Keywords: Botanie plantkunde. Nederland Netherlands Holland Dutch 1872 - 1872   Click here to order or inquire. |
| CARPZOVIUS, BENEDICTUS [BENEDIKT CARPZOV],
Verhandeling der lyfstraffelyke misdaaden en haare berechtinge, naar 't voorschrift des gemeenen rechts (...), in de Nederduytsche spraake overgebragt door Diderik van Hogendorp.
Rotterdam, Beman, 1752. 2 vols. 4to. (XXX)+1527+(16) pp. With engr. frontisp. Indexes. Hardcover. Contemp. half calf with raised bands, red leather label on spines. (Top of spines dam., edges & covers rubbed, corners dam. exposing boards; lib.stamp 'Juridisch Instituut Amsterdam' on titles, traces of lib.label on foot of spines; split in front innerhinge of vol.1 closed. Binding fair, contents good). €(euro) 450.00 Book number: 41670   Keywords: Legal history, justice, crime. Juridica, criminologie, strafrecht Nederland Netherlands Holland Dutch Germany 1640 - 1660   Click here to order or inquire. |
| CATALOGUE
Tot lering en vermaak. Betekenissen van Hollandse genrevoorstellingen uit de 17e eeuw.
Asd., Rijksmuseum/Staatsuitg. 1976. 4to. 291 pp. With num. plts. & ills (incl. few in col.). Softcover. Or.pict. stiff wrp. VG. (Owner's stamp on title). €(euro) 98.00 Book number: 21295   Keywords: Schilderkunst catalogi, Dutch painting. Kunst, iconografie. Cultuurgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1700   Click here to order or inquire. |
| CATALOGUE.
Le cinquième centenaire de l'imprimerie dans les anciens Pays-Bas. Catalogue.
Bruxelles, Bibliothèque Royale Albert Ier, 1973. Large 8vo. XXIII+587 pp. With map & 147 ills. Gloss., index. Softcover. Or.wrp. VG. €(euro) 39.00 Book number: 45078   Keywords: Boekgeschiedenis typografie, drukkerij Boekgeschiedenis, Dutch book history Nederland Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie general 1473 - 1973   Click here to order or inquire. |
| CATALOGUE.
Notice historique et descriptive des tableaux et des sculptures exposés dans le Musée Royal de La Haye.
La Haye, Nijhoff, 1874. XVII+363 pp. With num. facs. of artists' signatures. Index. Hardcover. Later cloth-backed boards with or. printed frontcover mounted. Good/--. €(euro) 35.00 Book number: 48598   Keywords: Kunstcatalogi. Schilderkunst, Dutch art of painting Kunst, beeldhouwkunst. Dutch sculpture Nederland Netherlands Holland Dutch Den Haag alles 1874 - 1874   Click here to order or inquire. |
| CATALOGUS
Oud-Amsterdam. Verzamelingen Wurfbain, Slagregen, Kroese, e.a. Openbare verkooping Frederik Muller, Mei 1912 (1532 mummers).
4to. 164+47 pp. Met 104 afb. Gebonden. Later blauw linnen. €(euro) 30.00 Book number: 2002   Keywords: Topografie Amsterdam Kunstcatalogi. Amsterdam algemeen 1912 - 1912   Click here to order or inquire. |
| CATALOGUS.
Catalogus der tentoonstelling van voorwerpen betrekking hebbende op het Vorstelijk Stamhuis Oranje-Nassau en op de Wapen-, Geslacht- en Zegelkunde in het algemeen, onder het Hooge Beschermheerschap van Z.M. den Koning in de Gothische Zaal te 's-Gravenhage
's-Grv., Nijhoff, 1880. VIII+472 pp. Gebonden. Later half linnen. * 5224 voorwerpen beschreven (documenten, schilderijen, heraldiek). Geen afbeeldingen. €(euro) 45.00 Book number: 45561   Keywords: Huis van Oranje-Nassau, House of Orange Heraldiek, genealogie. Nederland Netherlands Holland Dutch Den Haag 1880 - 1880   Click here to order or inquire. |
| CATALOGUS.
Gelders zilver. Tentoonstelling Gemeentemuseum Arnhem, 12 Juni - 4 September 1955.
Arnhem, Gouda Quint, 1955. 172 pp. Met 20 platen. Bronnen, biogr., namenlijst. Gebonden. Groen linnen. Gelre 28. €(euro) 35.00 Book number: 46200   Keywords: Toegepaste kunst, zilver, goud. Topografie Gelderland Gelderland alg. 1450 - 1800   Click here to order or inquire. |
| CATS, JACOB,
Spiegel van den ouden en nieuwen tyd. Bestaende uyt spreeck-woorden, ontleent van de voorige en jegenwoordige eeuwe, verlustiget door menighte van sinne-beelden, met gedichten en prenten daer op passende.
Den lesten druck, van nieuws oversien en gecorrigeert. Amsterdam, Erven van de Wed. de Goot & Anthony van Dam, 1722. 3 delen in 1 band. Klein 8vo. (XVI)+320 pp. Met gegrav. titel & 78 gravures. Gebonden. Perkament uit de tijd. Goed ex. (Band iets vlekkig, maar normaal voor perkament; enkele oude naamsvermeldingen voor- en achterin: Pieter Jansz Best & "Griertje Pieters, best gekrege van haar vader"). * Landwehr, Emblem and fable books, 167. €(euro) 200.00 Book number: 58165   Keywords: Emblemata, emblems Nederland Netherlands Holland Dutch Nederland Netherlands Holland Dutch 1722 - 1722   Click here to order or inquire. |
| CLEMENT-VAN ALKEMADE, M.H.G. (et al),
Historische plattegronden van Nederlandse steden. Deel 6: Haarlem.
Lisse, Stichting Historische Stadsplattegronden, i.s.m. Canaletto, 1993. Groot folio. 125 pp. tekst+ 17 reproducties van plattegronden & afb. in 45 (van de 46) losse bladen. Bibliogr., reg. In groen linnen portfolio. Goed ex. (Blad 6/12 ontbreekt). €(euro) 95.00 Book number: 57655   Keywords: Plattegronden, kaarten, Dutch maps. Haarlem 1560 - 1870   Click here to order or inquire. |
| CLERCQ, P. LE,
Huwlyks mintafereel. Leerdicht begrepen in III. boeken.
Asd., Gerard Onder de Linden, 1722. ( (XXIV)+108 pp. Met titelvignet & 3 gegraveerde platen van J. Folkema. Ingenaaid. Oorspr. gemarmerd slap karton. Redelijk ex. (Rug weg, platten geschaafd; laatste paar pag. watervlekkig). €(euro) 50.00 Book number: 57868   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1722 - 1722   Click here to order or inquire. |
| COGAN, T.,
De Rhyn of Reis van Utrecht na Frankfort, hoofdzaaklyk langs de oevers van den Rhyn. In gemeenzame brieven. Uit het Engelsch.
Haarlem, A. Loosjes, 1800. VIII+636 pp. Hardcover. Later marbled paper over boards. VG. (Occas. sl. waterst. in margin). €(euro) 200.00 Book number: 3131   Keywords: Travel travelling Rhine river Nederland Netherlands Holland Dutch Southwest Germany Rhine river 1895 - 1900   Click here to order or inquire. |
| COHEN, JAMES,
Brief aan de Heeren Mrs. C.R.S. toe Laer en E.C. Bondt, notarissen te Amsterdam, over hunne verdeediging der bedenkingen op het Hollandsche zegel-regt en het Fransche regt van registratie.
Asd., Delachaux & Westerman, 1816. IV+112 pp. Gebonden. Gemarmerde kartonnen band uit de tijd. (Bibl.ex.: sticker op voorplat & fr.titel, stempel op verso titelp.; goed ex.). €(euro) 44.00 Book number: 41442   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Financiele geschiedenis Notariaat. Nederland Netherlands Holland Dutch 1816 - 1816   Click here to order or inquire. |
| COLENBRANDER, H.T. (uitg.),
Ontstaan der Grondwet. Bronnenverzameling. Tweede deel: 1815.
's-Grv., Nijhoff, 1909. Groot 8vo. CXXII+662+(2) pp. Reg. Gebonden. Linnen. (Papier wat roestvl. op de sneden; bibl. stempel op titel & verso, incl. 'verwijderd'). R.G.P. (Kleine serie), 7. €(euro) 55.00 Book number: 47041   Keywords: Politieke geschiedenis. Staatsrecht, grondwet. Nederland Netherlands Holland Dutch 1815 - 1815   Click here to order or inquire. |
| COLIJN, H., H.C.A. VAN KAMPEN (e.a.),
De Zuiderzee. Een herinneringswerk.
Asd., Scheltema & Holkema, 1932. Groot 4to. VIII+214 pp. tekst & 190 foto's. Gebonden. Verguld en bewerkt linnen. Nederland in Beeld, XVIII. €(euro) 125.00 Book number: 2588   Keywords: Photos photographs photography books Agrarisch landbouw veeteelt Topografie IJsselmeer Zuiderzee Flevo Monumentale architectuur. Folklore Dutch Zuiderzee 0 - 1932   Click here to order or inquire. |
| COLLEGE ZEEMANSHOOP,
Amsterdamsche almanak voor koophandel en zeevaart voor den jare 1868.
Uitgegeven door het bestuur van het College Zeemans Hoop. Asd., Blikman & Sartorius, 1868. Klein 8vo. 306 pp. Met gravure van zeilschip titelp., talr. lijsten en tab. Gebonden. Oorspr. blauwe kartonnen band. (Rug met blauw papier overgeplakt). * "Present-exemplaar namens het College Zeemanshoop". €(euro) 65.00 Book number: 43994   Keywords: Bedrijven economische geschiedenis Koopvaardij handelsvaart Amsterdam algemeen 1866 - 1866   Click here to order or inquire. |
| COLLEGE ZEEMANSHOOP,
Amsterdamsche almanak voor koophandel en zeevaart voor den jare 1866.
Uitgegeven door het bestuur van het College Zeemans Hoop. Asd., Blikman & Sartorius, 1866. Klein 8vo. 299 pp. Met gravure van zeilschip titelp., talr. lijsten en tab. Gebonden. Oorspr. blauwe kartonnen band. (Rug met blauw papier overgeplakt). * "Present-exemplaar namens het College Zeemanshoop". €(euro) 65.00 Book number: 43993   Keywords: Bedrijven economische geschiedenis Koopvaardij handelsvaart Amsterdam algemeen 1866 - 1866   Click here to order or inquire. |
| COLLEGE ZEEMANSHOOP,
Amsterdamsche almanak voor koophandel en zeevaart 1898.
Uitgegeven door het bestuur van het College Zeemans Hoop. Asd., Van Munster, 1898. Klein 8vo. (X)+CXXVIII+165+6+20 pp. Met 4 pp. gekleurde vlaggen (litho), 7 pp. met afb. van seinen, talr. lijsten en tab. Reg. Gebonden. Linnen met goudopdruk. €(euro) 45.00 Book number: 47796   Keywords: Bedrijven economische geschiedenis Koopvaardij handelsvaart Amsterdam algemeen 1898 - 1898   Click here to order or inquire. |
| COLLEGE ZEEMANSHOOP,
Amsterdamsche almanak voor koophandel en zeevaart 1891.
Uitgegeven door het bestuur van het College Zeemans Hoop. Asd., Van Munster, 1891. Klein 8vo. IX+CXXVIII+154+6+24 pp. Met 4 pp. gekleurde vlaggen (litho)., talr. lijsten en tab. Reg. Gebonden. Linnen met goudopdruk. €(euro) 45.00 Book number: 47846   Keywords: Bedrijven economische geschiedenis Koopvaardij handelsvaart Amsterdam algemeen 1891 - 1891   Click here to order or inquire. |
| COLLEGE ZEEMANSHOOP,
Amsterdamsche almanak voor koophandel en zeevaart voor den jare 1870.
Uitgegeven door het bestuur van het College Zeemans Hoop. Asd., Blikman & Sartorius, 1870. Klein 8vo. 307 pp. Met gravure van zeilschip titelp., talr. lijsten en tab. Gebonden. Oorspr. blauwe kartonnen band. (Rug met blauw papier overgeplakt). €(euro) 65.00 Book number: 43996   Keywords: Bedrijven economische geschiedenis Koopvaardij handelsvaart Amsterdam algemeen 1866 - 1866   Click here to order or inquire. |
| COLMJON, G.,
De Haagse School.
De vernieuwing van onze schilderkunst sinds het midden der 19e eeuw. Rijswijk, Leidsche Uitg.Mij., 1950. 4to. XIV+85 pp. Met 80 pltn. (enkele in kleur). Reg. Ln. (Naam & stempel op schutbl.). €(euro) 69.00 Book number: 29835   Keywords: Schilderkunst, Dutch art of painting Den Haag 1840 - 1950   Click here to order or inquire. |
| COLOM, J.A.,
Jacob Aertsz. Colom's Kaart van Holland 1639. Reproductie van de eerste uitgave.
Alphen ad Rijn, Canaletto, 1979. Groot folio. (II)+26 pp.tekst & 40+(5) reprod. Gebonden. Groen kunstleer. Ongebruikt ex., als nieuw. * Inl. van A.H.Sijmons, De kaart van Holland van Jacob Aertsz. Colom, & A.J.Kolker, Jacob Aertsz. Colom, Amsterdams uitgever. €(euro) 75.00 Book number: 19207   Keywords: Nederlandse atlassen, Dutch atlases Nederland Netherlands Holland Dutch 1639 - 1639   Click here to order or inquire. |
| COMTE, PIETER LE,
Praktikale zeevaartkunde en theoretische kennis, voor handel en scheepvaart.
Asd., Hulst van Keulen, 1842. 4to. VIII+16+313 pp. With 684 fine steel-engr. ills. on 121 plts. (numbered 1-120 + 53A; plate #48 in facs.). Index, list of subscribers. Hardcover. Contemp. half calf, cloth boards, spine gilt; marbled endpapers. (Expertly rebacked with or. spine laid on, covers sl. rubbed; tear in p. 107/8 closed. Overall well preserved, clean copy). Warranted with autograph signature by the author. €(euro) 1500.00 Book number: 56255   Keywords: Zeemanschap, navigatie oceans seas maritime Nederland Netherlands Holland Dutch 1842 - 1842   Click here to order or inquire. |
| CONRAD, F.W., BLANKEN, A. & KROS, S.,
Rapport wegens het onderzoek omtrent eene uitwatering te Catwyk aan Zee, gedaan in 1802, op last van Dykrichter en Hoogheemraden van Rhynland. Met bylaagen en daar toe behoorende kaarten en plaaten.
Haarlem, Bohn, 1803. 2 delen in 1. Folio. (II)+49;27+(1) pp. pp. Met 2 uitsl.krt. & 16 uitsl. platen & profielen, gedrukt op dik papier, enkele afb. in de tekst. Gebonden. Later half leer met gemarmerde platten. Goed ex. €(euro) 850.00 Book number: 28608   Keywords: Topografie Zuid-Holland Waterstaatkundige werken, sluizen. Katwijk 1803 - 1803   Click here to order or inquire. |
| CONRAD, J.F.W. (et al),
Verslag der Staatscommissie benoemd bij Koninklijk besluit van 4 April 1896 no. 19, tot het instellen van een onderzoek betreffende den waterweg van Dordrecht naar zee.
's-Grv., 1897. 4to. 56+VII pp. Met 22 uitsl kaarten (waarvan 3 zeer groot), 1 uitsl. tabel. Gebonden. Oorspr. bedrukte kartonnen band. Goed ex. (Stickertje op voorplat, bibl. stempel op titel; papier hier en daar iets roestvl.). €(euro) 125.00 Book number: 51851   Keywords: Waterwegen rivieren kanalen Topografie Zuid-Holland Dordrecht 1896 - 1896   Click here to order or inquire. |
| CORNET, J.W.G. & D. LANGEDIJK,
Leven en bedrijf van de gouverneurs van de Koninklijke residentie 's-Gravenhage, 1813-1963, historisch genealogisch beschreven.
's-Grv., Sectie Krijgsgeschiedenis, (1963). Gr.8vo. XIII+629 pp. Met getekende portr. Bibliogr., regs. Ln. €(euro) 44.00 Book number: 37865   Keywords: Genealogie. Topografie Zuid-Holland Militair, krijgsmacht, leger. Den Haag 1913 - 1963   Click here to order or inquire. |
| COSTARD, J.P.,
Histoire de Ruyter, lieutenant-amiral-général des Etats de Hollande; destinée à l'instruction de la jeunesse.
Paris, Masson, 1824. 16mo. (III)+355 pp. With engr. portrait. Hardcover. Contemp. mottled calf, spine gilt, marbled endp. VG/--. (Front joint splitting near spine ends; some foxing/brown spots, mainly in first 20 pages; school prize inscription on blank side of front endp., dated Jan 1, 1833). €(euro) 50.00 Book number: 55278   Keywords: Dutch Navy naval sea warfare kon. marine Biografieen. Nederland Netherlands Holland Dutch oceans seas maritime Vlissingen 1607 - 1676   Click here to order or inquire. |
| COSTER, H.P.,
De kroniek van Johannes de Beka.
Haar bronnen en haar eerste redactie. Utr., Oosthoek, 1914. 303 pp. Ingenaaid. Bijdragen Instituut Middeleeuwse Geschiedenis RUU, II. (Diss. RUU.). €(euro) 45.00 Book number: 25431   Keywords: Nederlandse geschiedenis, Dutch history Middle Ages medieval Middeleeuwen Nederland Netherlands Holland Dutch 0 - 1393   Click here to order or inquire. |
| COURT, PIETER DE LA,
Memoires de Jean de Wit, Grand Pensionnaire de Hollande. Traduits de l'original en François par Mr. de *** [=J.D. de Zoutelandt].
Troisième édition. Ratisbonne, Erasme Kinkius, 1709. 12mo. XXXVI+332 pp. With engr. portrait. Hardcover. Contemp. half calf with raised bands. Good/--. (Top of spine partly gone, paper on covers sl. dam.; bookplate on pastedown). €(euro) 75.00 Book number: 58147   Keywords: Memoires, autobiografieen Politieke geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1664 - 1667   Click here to order or inquire. |
| CRAANDIJK, J.,
Wandelingen door Nederland: Limburg.
3e druk. Haarlem, Tjeenk Willink, 1887. VIII+262 pp. Met 2 krtn. & 14 pltn. (litho's). Gebonden. Verguld & gedecor. groen linnen. (Rug iets vervaagd & besch.). €(euro) 35.00 Book number: 12189   Keywords: Wandelingen toertochten gidsen toerisme Topografie Limburg Limburg alg. 1887 - 1887   Click here to order or inquire. |
| CRAANDIJK, J.,
Wandelingen door Nederland: Noord-Holland.
3e druk. Haarlem, Tjeenk Willink, 1887. IX+316 pp. Met 2 krtn. & 12 pltn. (litho's). Gebonden. Verguld & gedecor. groen linnen. Goed ex. (Rug iets vervaagd; papier hier en daar iets roestvl.). €(euro) 35.00 Book number: 3194   Keywords: Wandelingen toertochten gidsen toerisme Topografie Noord-Holland Noord-Holland alg. 1882 - 1887   Click here to order or inquire. |
| CRAANEN, THEODORUS,
Tractatus physico-medicus de homine, in quo status ejus tam naturalis, quam praeternaturalis, quoad theoriam rationalem mechanice demonstratur. Antverpiae olim edente Theodoro Schoon.
(2nd ed.). Neapoli, Felicis Mosca, 1722. 4to. (VIII)+608 pp. With author's portrait & 38 plts. (all engr., incl. 17 fold.). Index. Hardcover. Contemp. full vellum with brown gilt-lettered leather title label on spine. VG. (Front cover sl. soiled, few small holes in joints; occas. light foxing/browning). €(euro) 750.00 Book number: 58001   Keywords: Medisch, geneeskunst. Medical, medicine. Nederland Netherlands Holland Dutch 1689 - 1722   Click here to order or inquire. |
| CRETSER, G. DE,
Beschryvinge van 's Gravenhage... Mitsgaders de oude coustumen die in den Hage geobserveert worden... Waar achter bygevoegt is de Zee-straat van 'sGraven-hage op Scheveninge door de Heer van Zuylichem [= Constantyn Huygens].
2e druk. Asd., Ratelband, 1729. Klein 4to. (XVI)+145+(7);104+(7);60 pp. Gebonden. Oorspr. gemarmerd karton. (Rug overgeplakt met linnen; ontbr. pag. 3/4 van de Zee-straat (waarsch. "Aan den lezer"). * Ex. zonder de platen. €(euro) 225.00 Book number: 28199   Keywords: Topografie Zuid-Holland Den Haag 1711 - 1729   Click here to order or inquire. |
| CURTHS, KARL,
Der Niederländische Revolutionskrieg im 16. und 17. Jahrhundert. Als Fortsetzung der Schillerschen Geschichte des Abfalls der vereinigten Niederlande von der Spanischen Regierung. Erster & zweiter Theil (von 3),
Lpz., Crusius/Vogel. 1808-1809. 2 vols. (of 3). Small 8vo. X+594;IV+704 pp. Hardcover. Contemp. half morocco with marbled boards. VG. (Part of title label on spine of 2nd vol. gone; old owner's name stamp on endpapers; title of 2nd vol. sl. spotted, else very clean). €(euro) 95.00 Book number: 58115   Keywords: Tachtigjarige Oorlog Nederland Netherlands Holland Dutch 1568 - 1648   Click here to order or inquire. |
| DAM, DIRK J. VAN,
d'Erfg. Stigt. Burger-Wagt-Almanach, op 't schrikkel-jaar onses Heeren Jesu Christi, 1748. Voorsien met alle de jaar-, paarde-, beeste- en leer-markten; als mede de Maans op- en ondergang, en hoog- en laagste water-getij. Met privilegie voor 15 jaaren.
Amsterdam, Erfgen. van de Wed. C. Stichter, [1747]. (9 x 7,5 cm). Klein 8vo. (60)+(16)+(4 blanco)+(16)+(16)+(16) pp. Met 17 houtsneden (incl. titelpag.). Ingenaaid. Oorspr. slap perkament met overslag, twee verschillende afb. van de Burgerwacht in reliëf en in zwart gestempeld op voor- en achterplat. De schrijfstift waarmee de overslag op het voorplat werd vastgezet ontbreekt. Goed ex. (Papier hier en daar wat verbruind/roestvl.). * Bevat kalender; Schutters wacht-almanach, aenwijsende wat compagnien en op wat nacht sy te samen waecken moeten (met naamlijsten van aangewezen wachters); Den oprechten onvervalsten Italiaansche waar-zegger; Legh-plaetsen van scheepen, schuyten en post-wagens, die van de stadt Amsterdam (...) af-varen ende af-rijden; Vermakelyke klugten voor de lief-hebbers; Weg-wyser van alle grachten, straten en steegen der stadt Amsterdam; Kort kronykxken beginnende van den jaare 1700. €(euro) 850.00 Book number: 58218   Keywords: Nederland Netherlands Holland Dutch Amsterdam algemeen 1748 - 1748   Click here to order or inquire. |
| DAUMONT, JEAN-FRANCOIS & LAURENT, JEAN-ANTOINE,
Topographie générale des Pays-Bas hollandois et autrichiens: divisée en deux parties, la premiere comprenant le comté de Flandre, l'Hainaut et l'Artois, la seconde, le duché de Brabant et partie de la Hollande.
Cet atlas est executé avec soin et netteté, pour l'intelligence de la guerre et le campement des armées. [Paris, Daumont, 1754]. 4to. With 2 general & 38 detailed engraved fold. maps (each c. 30 x 22 cm). Hardcover. Contemp. gilt decor. leather spine with raised bands, marbled boards. VG. (Top of spine sl. dam. with small piece missing at top of rear joint; false folds in 1st and last map). * Copies known with or without general titlepage stating details of compilers, publisher and year. This copy without general title, but each part has a subtitle with general map and list of detailed maps. Subtitle of second part is: Carte nouvelle du duché de Brabant et provinces voisines faisant la deuxième partie du Théatre de la guerre dans les Pays-Bas, dressée sur les meilleures cartes levées dans les pays. €(euro) 2750.00 Book number: 57995   Keywords: Cartography, atlases. Zuidelijk Nederland alg. Belgium Belgie general Nederland Netherlands Holland Dutch 1754 - 1754   Click here to order or inquire. |
| DAWSON, ARTHUR H.,
Stories from Dutch history.
Ldn., Harrap, 1913. 277 pp. With 16 b/w plts. Hardcover. Or. pict. blue cloth. Good/--. (Spine discol., spine ends bumped; owner's inscr. on h.title (dated Xmas 1914), later owner's name on endp.). * Copy without the map as mentioned in the list of plates. - History of the Netherlands from the oldest times to c. 1700. - Rare. €(euro) 40.00 Book number: 51985   Keywords: Algemene geschiedenis, history Nederland Netherlands Holland Dutch -9999 - 1700   Click here to order or inquire. |
| DELAHAYE, ALBERT,
De ware kijk op... Deel II: Het eerste millennium. Historische mythen van de Lage Landen.
Bavel, Stichting Albert Delahaye, 1999. Groot 8vo. 648 pp. Met krtn. & afb. Bibliogr., reg. Gebonden. Ongebruikt ex., als nieuw. €(euro) 48.00 Book number: 6339   Keywords: Nederlandse geschiedenis, Dutch history Mythology myths legends. Nederland Netherlands Holland Dutch 0 - 1000   Click here to order or inquire. |
| DELBEKE, CLAUDE J.P.,
De post vanuit de Nederlanden, huidig Benelux, 1813-1853. Met catalogus van de portstemepls.
Aalter (B.), eigen uitgave, 1989. 245 pp. Met talr. afb. Bibliogr., reg. Gebonden. Linnen/stofomslag. Ongebruikt ex., als nieuw. €(euro) 38.00 Book number: 52552   Keywords: post filatelie telecommunicatie ptt Postal history, telecommunication. Nederland Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie general 1813 - 1853   Click here to order or inquire. |
| DELFLAND.
Keuren ende ordonnantien van 't Hoog-heemraatschap van Delft-landt.
Delft, Andries Voorstad, 1722. Klein 4to. Gegrav. titel + 112+(16) pp. Met wapen op titelpag. Reg. Gebonden. Perkament uit de tijd. Goed ex. (Papier hier en daar wat verbruind. €(euro) 295.00 Book number: 58094   Keywords: Topografie Zuid-Holland Juridica, rechtsgeschiedenis. Delfland Westland 1722 - 1722   Click here to order or inquire. |
| DEVENTER, W.P.F. VAN (inl.),
Holland. Landschap, bouwkunst, volksleven.
Asd., Van Munster, z.j. (ca.1930). 4to. 18 pp. tekst & ca. 280 foto's. Gebonden. Linnen met bandtekening. Goed ex. (Vage vlek op voorplat, enkele bruine vlekken op onderzijde achterplat, rug iets verbruind). €(euro) 75.00 Book number: 2792   Keywords: Photos photographs photography books Cultuurgeschiedenis. Topografie Architectuur, bouwkunde. Nederland Netherlands Holland Dutch 1930 - 1930   Click here to order or inquire. |
| DEVENTER.
Rechten ende gewoonten der stadt Deventer.
Deventer, Nathanael Cost, 1644. (VIII)+146+(2) pp. Met gegrav. titelvignet. Gebonden. Perkament uit de tijd. Goed ex. (Band iets vlekkig; schutblad voorin iets watervl.). * In oud handschrift op blanke pagina voorin: Matheus van Kalker. €(euro) 325.00 Book number: 58105   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Topografie Overijssel Deventer 1644 - 1644   Click here to order or inquire. |
| DEXEL, WALTER,
Das Hausgerät Mitteleuropas. Wesen und Wandel der Formen in zwei Jahrtausenden. Deutschland. Holland. Österreich. Schweiz.
2. Auflage. Bln., Klinkhardt & Biermann, 1973. 4to. 424 pp. With 14 col. plst. & 967 b/w photogr. ills. Bibliogr. Hardcover. Or. grey cloth. VG/no dustjacket. €(euro) 135.00 Book number: 53120   Keywords: Applied arts and crafts. Central Europe Germany Switzerland Austria Nederland Netherlands Holland Dutch 0 - 1970   Click here to order or inquire. |
| DIENST DER PUBLIEKE WERKEN,
Ontwerp voor een tunnelverbinding onder het IJ.
Asd., (1940). 4to. XV+186 pp. Met 41 plattegr.,tek.(deels uitsl.). Ingenaaid. €(euro) 35.00 Book number: 16505   Keywords: Topografie Amsterdam Bouwkunde architectuur utiliteitsbouw Architectuur stedebouw planologie Oeververbindingen, tunnels. Amsterdam algemeen 1940 - 1940   Click here to order or inquire. |
| DIEST LORGION, E.J.,
Geschiedkundige beschrijving der Stad Groningen.
(Facs. van de uitg. van 1852-57). Gron., Groninger Boekverkopers College, 1974. 2 dln. (XIX)+450;500+XXXIII pp. Met 2 uitsl. plattegr., div. afb. (enkele in kleur). Reg. Gebonden. Halfleer, ruggen verguld, in cassette. (Fraai ex.). €(euro) 57.00 Book number: 28201   Keywords: Topografie Groningen Groningen stad 1050 - 1857   Click here to order or inquire. |
| DIJK, PETER VAN (eindred.),
Het historische orgel in Nederland, 1850-1858. (Los deel uit de serie).
Asd., Nationaal Instituut voor de Orgelkunst, 2002. 4to. 384 pp. Met talr. kleurenfoto's. Reg. Gebonden/stofomslag. Ongebruikt ex., als nieuw. * Systematische beschrijving van meer dan honderd orgels gebouwd in betreffende periode. €(euro) 75.00 Book number: 45782   Keywords: Muziek orgel kerkorgel. Nederland Netherlands Holland Dutch 1850 - 1858   Click here to order or inquire. |
| DIJKSTRA, WALING,
Friesch woordenboek (Lexicon Frisicum). Eerste & tweede deel: A-P.
Leeuwarden, Meijer & Schaafsma, 1900-1903. 2 delen in 1 band. 545;398 pp. Gebonden. Linnen. Goed ex. * Alleen de eerste twee delen, het hele werk bestaat uit vier delen. €(euro) 50.00 Book number: 57179   Keywords: Taalkunde, dialecten, streektalen. Friesland alg. 1900 - 1903   Click here to order or inquire. |
| DINKELBERG, J.J. (samenst.),
50 Jaren Zaanstreek (en nog ver daarvoor).
Zaandam, V.V.V., (1948). 4to. 244 pp. Met uitsl.molenkaart & talr. z/w.foto's (w.o. vele van bedrijven). Gebonden. Linnen. Goed ex. €(euro) 50.00 Book number: 39188   Keywords: Topografie Noord-Holland Bedrijven economische geschiedenis Gedenkboeken, commemoration books Zaanstreek 1898 - 1948   Click here to order or inquire. |
| DIRECTIE VAN DEN ARBEID,
Onderzoek naar den fabrieksarbeid van gehuwde vrouwen in Nederland. Uitgegeven voor rekening van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel.
's-Grv., Algemeene Landsdrukkerij, 1911. Groot 8vo. IX+196 pp. Met uitsl kaart & foto's. Gebonden. Half linnen. Goed ex. (Bibl. sticker op voorplat, stempel "afgeschreven" op schutblad). Directie van den Arbeid, No. 4. €(euro) 39.00 Book number: 50205   Keywords: Economische geschiedenis. Sociale geschiedenis, vrouwen Nederland Netherlands Holland Dutch 1909 - 1911   Click here to order or inquire. |
| DIVERSE AUTEURS,
Gedenkboek der Nederlandsche Hervormde Gemeente van Maastricht, 1632-1932.
Maastricht, Boosten & Stols, 1932. 4to. 385+LXVII pp. Met pltn., incl. or. ets van de kerktoren. Lijst van predikanten, ouderlingen, diakenen; lijst van intekenaren. Gebonden. Linnen. (Enkele vlekjes op band). €(euro) 60.00 Book number: 11919   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Topografie Limburg Kerkgeschiedenis, protestantisme. Maastricht 1632 - 1932   Click here to order or inquire. |
| DIVERSE AUTEURS,
Baerderadiel in geakunde. Gearstald fan it Geakundich Wurkforbân fan de Fryske Akademy.
(1e druk). Drachten, Laverman, 1957. 431+(3) pp. Met 2 losse uitsl. kaarten & talr. z/w afb. Gebonden. Linnen. €(euro) 35.00 Book number: 46220   Keywords: Topografie Friesland Friesland Oostergo 0 - 1957   Click here to order or inquire. |
| DIVERSE AUTEURS,
Arthur Lehning in 1974. Een hommage.
Leiden, Brill, 1974. 4to. Ongepagineerd. Met portret & facs. Bibliogr. van Lehning (438 titels). Groot formaat paperback. Redelijk/goed ex. (Omslag gedeeltelijk verkleurd; fr. titel wat roestvl.). * Oplage 100 exemplaren, niet in de handel. Dit ex. "hors série", gesigneerd door Arthur Lehning. €(euro) 125.00 Book number: 56012   Keywords: Politics, political history. Bibliography Nederland Netherlands Holland Dutch 1974 - 1974   Click here to order or inquire. |
| DIVERSE AUTEURS,
Losse bladen voor de Nederlandsche jeugd, opgedragen aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden (Sophia Frederika Mathilda). Derde jaargang.
(Meegebonden:) In- en ontspanning voor de intekeenaren op de Losse bladen voor de Nederlandsche jeugd. Rotterdam, Nijgh, 1859. Groot 8vo. (VI)+192+96 pp. Met talr. houtgravures. Gebonden. Later half linnen bibliotheekband. Redelijk/goed ex. (Naamstempel op titel, enkele rode penstreepjes in inhoudsopgave, enkele oude rep. van scheurtjes in papier). * Met bijdragen over land- en volkenkunde, beroemde personen, natuurlijke historie, natuurbeschrijving, handel, industrie en scheepvaart, verhalen enz.; in de bijlage raadsels, rekenkundige opgaven, puzzels, brievenbus enz. €(euro) 150.00 Book number: 58330   Keywords: Kinderboeken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1859 - 1859   Click here to order or inquire. |
| DIVISION DU COMMERCE,
Aperçu du commerce et de l'industrie des Pay-Bas. (20 vol. set).
(La Haye), Ministère de l'Agriculture, de l'industrie et du Comemrce, n.d. (c. 1910). 20 vols. Ca. 550 pp. With num. b/w ills. Softcover. Or. printed wrp. Good. (Ex-lib. copy Koloniaal Museum Haarlem, with stamp & mark on frontcovers). * Les grand ports; Les principales lignes de paquebots; Le commerce et l'industrie du cacao, du thé, du tabac, du café, des céréales, des minerais, du bois, du papier, des peaux, des produits chimiques, des huiles, des produits alimentaires, la construction mécanique et navale, l'industrie métallurgique, diamantaire et l'orfèvrerie, céramique, la verrerie, les industries extractives, textiles. €(euro) 50.00 Book number: 47642   Keywords: Bedrijven economische geschiedenis Nederland Netherlands Holland Dutch 1900 - 1910   Click here to order or inquire. |
| DOMELA NIEUWENHUIS, F.,
De normale arbeidsdag. Historisch-economische studie.
's-Grv., Liebers, 1887. 297 pp. + aanh. Gecart.(bibl.band). €(euro) 35.00 Book number: 32454   Keywords: Sociale geschiedenis. Socialisme communisme Nederland Netherlands Holland Dutch 1887 - 1887   Click here to order or inquire. |
| DONDERS, F.C.,
On the anomalies of accommodation and refraction of the eye. (Reprint of the ed. London, New Sydenham Society, 1854). In: Opuscula selecta neerlandicorum de arte medica. Fasciculus XIX.
Preface by J.R. Prakken, introduction by M.C. Colenbrander. Haarlem, Bohn, 1963. Large 8vo. XV+294 pp. + loose conversion table. With portraits. Hardcover. Or. green cloth. VG/--. (Stamp on table of contents; unopened copy). €(euro) 30.00 Book number: 52416   Keywords: Medisch, geneeskunst. Nederland Netherlands Holland Dutch 1854 - 1888   Click here to order or inquire. |
| DONKERSLOOT-DE VRIJ, M.,
De Vechtstreek: Oude kaarten en de geschiedenis van het landschap.
Weesp, Heureka, 1985. 4to. 143 pp. Met 45 z/w reprod. van oude kaarten. Bibliogr., regs. Gebonden/stofomslag. Goed ex. (De vier reproducties op flappen van stofomslag zijn uitgeknipt en los ingevoegd). €(euro) 30.00 Book number: 45021   Keywords: Topografische kaarten, Dutch maps. Topografie Utrecht Topografie Noord-Holland Utrecht Vecht- en Plassenstreek 1500 - 1985   Click here to order or inquire. |
| DOOIJES, DICK & BRATTINGA, PIETER,
A history of the Dutch poster 1890 - 1960.
Asd., Scheltema & Holkema, 1968. 4to. 154 pp. With 276 ills. (incl. few in col.). Indexes. Hardcover. Or. green cloth. Good/no dustjacket. (Spine ends & corners sl. dam.; stamp on verso title). €(euro) 49.00 Book number: 57696   Keywords: Grafiek, affiches, graphic art Nederland Netherlands Holland Dutch 1890 - 1960   Click here to order or inquire. |
| DOOPSGEZINDE GEMEENTE BINNEN AMSTERDAM,
Christelijke gezangen voor de openbare godsdienstoefeningen.
Amsterdam, Meijer Warnars & J.C. Sepp en Zoon, z.j. (ca. 1805). 12mo. XVI+308 pp. Gebonden. Kalfsleer met vergulde randen & rug uit de tijd. Redelijk/goed ex. (Wat gebruikssporen). * Op de rug in goud gedrukt: Joh. P. Teenstra & J.B. van Leggeloo. €(euro) 50.00 Book number: 58181   Keywords: Kerkgesch. Doopsgezinden, Mennonieten. Amsterdam algemeen 1801 - 1805   Click here to order or inquire. |
| DOORNINCK, J.I. VAN,
Vermomde en naamlooze schrijvers opgespoord op het gebied der Nederlandsche en Vlaamsche letteren. I: Schuilnamen en naamletters; II: Naamlooze geschriften.
Tweede uitgave der Bibliotheek van Nederlandsche anonymen en pseudonymen. Leiden, Brill, 1883-1885. 2 dln. in 1 band. VIII+672;678 kolommen (2 per pag.). Gebonden. Later half linnen, oorspr. omslagen meegebonden. Goed ex. * Ex. zonder het 3e deel, verschenen in 1928. €(euro) 85.00 Book number: 28797   Keywords: Reference books, naslagwerken Literatuurgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1880   Click here to order or inquire. |
| DOORNINCK, M. VAN (anoniem gepubliceerd),
Aanmerkingen op het ontwerp van afleiding van den Rijn, langs den IJssel en door de provincie Overijssel.
Deventer, J. de Lange, 1828. 50 pp. + 4 bijlagen + uitsl. Afbeedling van de Zallandsche IJsseldijken en stand van het IJsselwater Feb. 1814. Slap karton uit de tijd. Goed ex. (Labeltje op voorplat). €(euro) 250.00 Book number: 58394   Keywords: Topografie Overijssel Waterwegen rivieren kanalen Overijssel 1814 - 1828   Click here to order or inquire. |
| DOOYEWEERD, HERMAN,
De Ministerraad in het Nederlandsch staatsrecht.
Asd., Van Soest. 1917. 431 pp. + stellingen. Ingenaaid. Goed ex. (Bovenmarges hier en daar iets watervlekkig; ongeopend ex.). Diss. VU. €(euro) 50.00 Book number: 51526   Keywords: Staatsrecht, grondwet. Nederland Netherlands Holland Dutch 1840 - 1917   Click here to order or inquire. |
| DOZY, R.,
Oosterlingen; verklarende lijst der Nederlandsche woorden die uit het Arabisch, Hebreeuwsch, Chaldeeuwsch, Perzisch en Turksch afkomstig zijn.
's-Grv./Leiden/Arnhem, Nijhoff/Sijthoff/Thieme, 1867. VIII+97 pp. Ingenaaid. (Rug iets verbruind; naam op fr. titel). Goed ex. * Ex. met op titelp. geschreven verklaring, gesigneerd door A.W. Sijthoff en D.A. Thieme. €(euro) 95.00 Book number: 13054   Keywords: Linguistics dictionaries philology. Taalkunde, woordenboeken, grammatica. Nederland Netherlands Holland Dutch 1867 - 1867   Click here to order or inquire. |
| DREESMANN, W.J.R.,
Verzameling Amsterdam. (Compleet in 3 delen).
Asd., 1942-1951. 3 dln. 4to. XVI,337,(6); XIV,(6),351-643,(6); XLIX,(7),657-911,(6) pp. Met talr.reprod. (ged. in kleur), 1 uitsl. kaart los in flap achterin deel 2. Regs. Gebonden. Buckram met vergulde ruggen. Fraai ex. * Oplage 350 exx. - Dit ex. opdrachtex. met gedrukte brief voorin deel 1, gesigneerd en met toegevoegde dankzegging in handschrift van W.J.R. Dreesmann. €(euro) 450.00 Book number: 16479   Keywords: Topografie Amsterdam Grafiek, prentkunst, graphic art Amsterdam algemeen 1942 - 1942   Click here to order or inquire. |
| DRONKERS, J.M.G.A.,
De admiraals van het Koninkrijk Holland, 1806-1810. Een bijdrage tot de studie van de maritieme geschiedenis van Nederland.
's-Grv., Bureau Maritieme Historie, 1967. 4to. IV+104 pp. (gestencild). Met 4 uitsl. tabellen & 11 portr. Bibliogr. In omslag, geniet. €(euro) 35.00 Book number: 46942   Keywords: Military history, Napoleonic wars. Dutch Navy naval sea warfare kon. marine Nederland Netherlands Holland Dutch 1806 - 1810   Click here to order or inquire. |
| DUISTER, FRANS (tekst) & KOSTER, NICO (foto's),
Het atelier van Carel Willink.
Venlo, Van Spijk, (1978). Vierkant 4to. (48) pp. Met talr. foto's (ged. in kleur). Gebonden. Linnen, in linnen hoes. Goed ex. * Gebonden luxe editie gesigneerd op titelpagina door Willink en onder op colofon door Frans Duister, dec. 1978, en met originele litho (Berlin '20) genummerd XIII/XV en gesigneerd "A.C. Willink". €(euro) 300.00 Book number: 58288   Keywords: Schilderkunst monografie, Dutch painting Nederland Netherlands Holland Dutch Amsterdam algemeen 1978 - 1978   Click here to order or inquire. |
| DUN'S INTERNATIONAL REVIEW,
The port of Rotterdam. In: Dun's International Review, March 1920.
4to. 338 pp. (pp.152-170 ref.to Rotterdam, incl.advrts.). With num.ills. Or.wrp., in extra cl.binding (sl.stained). €(euro) 35.00 Book number: 22760   Keywords: Havens en havenplaatsen. Rotterdam 1920 - 1920   Click here to order or inquire. |
| DUPAC DE BELLEGARDE, G.,
Histoire abrégée de l'église métropolitaine d'Utrecht, principalement depuis la révolution, arrivée dans les sept Provinces-Unies des Pays-Bas, sous Philippe II, jusqu'à l'an 1784.
3e éd. Utrecht, Van Woestenberg, 1852. VIII+516 pp. Hardcover. Contemp. gilt decor. leather. VG. * Bound up with: Lettre de Jean van Santen et Henri Jean van Buul à Pie IX au sujet de la lettre apostolique Ex qua Die, 4 mars 1853 (text in French, Latin and Dutch) and a hand-written addition in Latin by Henricus Loos, 1854 (12 pp.). €(euro) 75.00 Book number: 20729   Keywords: Topografie Utrecht Kerkgeschiedenis, protestantisme. Utrecht-stad 1560 - 1784   Click here to order or inquire. |
| DUTCH THEATRE PLAYS.
Convolute of 4 volumes containing 34 eighteenth century comedies (Kluchtspelen & blyspelen).
Asd., J. Lescaille/Lescailje, Izaak Duim, David Ruarus, a.o., 1715-1760. 4 vols. Small 8vo. With 2 engr. frontisp., 34 engr. title vignettes, by Gerard de Lairesse, P. Tanjé a.o. Hardcover. Contemp. uniform full calf, spines gilt. VG/--. (Spine ends & few corners sl. dam., 2 vols. with remains of old labels on covers; bookplate on pastedowns, titles of the plays written in an old hand on first blanks; 1 vol. sl. waterst. to margins of frontisp. & title). * Following plays are included: (I): De belachchelyke serenade (by Ysbrand Vincent, after an unknown French play) 2e druk, 1713; De wanhebbelyke liefde (after ‘La mère coquette ou les amants brouillés’ by Quinault), 1753; Verliefde Brechje (by Pieter Willem van Haps), 1720; De huwelyken staat (by Pieter Bernagie), 1724; Het groot vermoogen van juffers oogen, of de betooverde kelk (by François de Kaarsgieter after Florent Carton Dancourt), 1733; De bruiloft van Kloris en Roosje (by Dirck Buysero & Jacob van Ryndorp), 1743; Haat en nyd (by Guillam Ogier), 1726; Piramus en Thisbe, of de bedrooge hartog van Pierlepon (by Matthijs Gramsbergen), 1752; Wagt me voor dat laantje, by Willem den Elger (after Jean François Regnard); Duifje en Snaphaan (by Jan Baptist van Fornenbergh), 1731. (II): De leevendige doode (by Ysbrand Vincent, after Guillaume Marcoureau de Brécourt), 1716; Het onbesturven weeuwjte (by Lodewijk Meyer & P.A. de Huybert van Kruiningen after F.C. Dancourt), 1733; De spookende boer (by Jacob Elias Michielz), 1715; De vermakelyke rouw (by Pieter de la Croix, after Noël Le Breton, sieur d’Hauteroche), 1732; Het hofstee leeven, by Abraham de Wit de Jonge (after Florent Carton Dancourt), 1736; Het Leidsche studenten leeven (by Jan Jacob Mauricius), 1735; De lichtmis, of Mal Mortje mal Kindje, by A. du Moulin, 1751; De Schermerhornsche vrystermarkt (by Johannes Schröder), 1743; 't Koffyhuis, by W. van der Hoeven, 1734; De gewaande heidin, of de bedrogen gelukzoeker, by H. van Elvervelt, 1746. (III): Het school voor de vrouwen, by T. Arendsz, 1753; Schoole voor de moeders, by H.W. Regtering, after de Mariveaux, 1759; School voor de jaloerschen, uit het Fransch van de Hr. Molliere, 1722; De Hagenaar te Enkhuizen. Gevolgt na de François a Londres van de Heer [Louis] de Boissy (by Jan Jacob Hartsinck), 1758; De verstandzoekster. De Fransche opera-comique, la chercheuse d'esprit, van den heer Favart, meerdendeels gevolgt door H. van Elvervelt, 1758; Lubbert Lubbertze, of de geadelde boer. Uit het Frans van Mr. Molliere (by Michiel van Breda), 1753; De Haagsche kermis (by Coenraet Droste), 1761; De sipier van zich zelven (by Pieter van Gelein, after Thomas Corneille, after Lope Félix de Vega Carpio), 1737. (IV): De verstrooide van gedachten (after Le sistrait, by J. F. Regnard), 1729; De toets der minnaars in het konstpaleis van Fenix (by Daniël Kroon), 1746; De triomfeerende medeminnaars, in het konstpaleis (by Enoch Krook), 1734; De triumpheerende liefde. Het Fransch van den Heere De La Font gevolgt, door het konstgenootschap Ars Usu Juvanda (by Lambert van den Broek (L. Paludanus)), 1740; Het veranderlyk geval, of Standvastige liefde. L'amour peut tout. Den derden druk (by Dirck Pietersz. Heynck), 1733; De minnaar poëet en knecht. Van verre het Fransche gevolgt (by Cornelis Jacob van der Lijn after P. de Cérou), 1760. Part of the plays were printed for 'Het kunstgenootschap Nil Volentibus Arduum', with device: Latet utilitas. One of the title vignettes depicts two badminton playing gentlemen in a library! (Details between brackets obtained from Ceneton, Census Nederlands Toneel, Leiden University). €(euro) 950.00 Book number: 48014   Keywords: Theater, toneel. Nederland Netherlands Holland Dutch 1715 - 1760   Click here to order or inquire. |
| ECONOMISCHE
ontwikkeling van Dordrecht, 1795-1945, De.
Gedenkboek, uitgegeven b.g.v. het 150-jarig bestaan der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht. Dordt, Revers, voor de Kamer, 1946. Gr.4to. 203+(6) pp. Met talr.afb. Regs. H.ln. €(euro) 44.00 Book number: 31983   Keywords: Topografie Zuid-Holland Economische geschiedenis. Gedenkboeken, commemoration books Dordrecht 1795 - 1945   Click here to order or inquire. |
| EEGHEN, I.H. VAN,
Vrouwenkloosters en Begijnhof in Amsterdam van de 14e tot het eind der 16e eeuw.
Asd., H.J.Paris, 1941. XXIII+382 pp. Met 9 pltn. Reg. Ingenaaid. Goed ex. Diss. UvA. €(euro) 55.00 Book number: 16641   Keywords: Topografie Amsterdam Kerkgeschiedenis, kloosters, congregatie Amsterdam-Centrum. 1300 - 1600   Click here to order or inquire. |
| EEGHEN, I.H. VAN,
De Amsterdamse boekhandel 1680-1725. (Compleet).
Asd., Scheltema & Holkema. (1960)-1978. 5 delen in 6. Gebonden. Linnen. Goed ex. (Enkele bibl. stempels & "afgeschreven" voorin de boeken; overigens ongebruikt ex.). €(euro) 125.00 Book number: 20818   Keywords: Boekgeschiedenis, boekhandel. Amsterdam algemeen 1680 - 1725   Click here to order or inquire. |
| EERDEN-VONK, M.A. VAN DER, W.J. ALBERTS & T.J. VAN RENSCH (bew.),
Raadsverdragen van Maastricht 1367-1428.
's-Grv., Inst.voor Ned.Gesch., 1992. Gr8vo. XXXV+526 pp. Met 4 plattegr.& 4 facs. Gloss., bibliogr. Ln. R.G.P. (Grote serie), 218. €(euro) 39.00 Book number: 20428   Keywords: Topografie Limburg Bibliotheken, archieven, archivalia. Middle Ages medieval Middeleeuwen Maastricht 1367 - 1428   Click here to order or inquire. |
| EIJKERN, W.H.N. VAN,
Leerboek voor menu- en serveerkunde.
4e druk. Doetinchem, Misset, 1947. 584+VI pp. Met 37 z/w foto's. Reg. Gebonden. Half linnen. Goed ex. (Band & papier wat verbruind). €(euro) 45.00 Book number: 53321   Keywords: Cultuurgesch., wonen, eten, drinken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1947 - 1947   Click here to order or inquire. |
| EIJL, HANS (?),
Rotterdam. Map met 9 foto's (afdrukken): Groote Schouwburg, Maasbrug, Nieuwehaven, Museum Boymans, Molen Coolvest, Laurenskerk, Delftsche Poort, Maasgezicht, Haagscheveer.
(Rotterdam, 1938). Groot 8vo. In groen linnen portfolio. * Op één van de foto's is op de achterzijde gestempeld: Hans Eijl, Graaf Florisstraat 77, Rotterdam, 27 Jun 1938. Op de voorzijde zijn de foto's genummerd: D 8468, D 8470, D 8472, D 8473, D8479, D 8481, E 8484, D 8488, 8490. €(euro) 45.00 Book number: 49887   Keywords: Photos photographs photography books Topografie Zuid-Holland Rotterdam 1938 - 1938   Click here to order or inquire. |
| EKAMA, C.,
Fondation Teyler: Catalogue de la bibliothèque. Tome I: Sciences exactes et naturelles, 2e-8e livraison.
Haarlem, Loosjes, 1885-1888. 4to. VII+(V)+737 (numbered 91-827) pp. Index. Hardcover. Or.cloth with gilt lettered spine. VG/--. * Copy bound without 1e livraison (Encyclopédies & Publications académiques et recueils périodiques). 2e-8e livraisons include Anatomie, Histoire naturelle, Anthropologie, Zoologie, Botanique, Paléontologie, Géologie, Minéralogie, Géographie, Voyages scientifiques, Mathématiques, Chimie et physique, Astronomie, Météorologie, Archéologie, Arts et métiers, Miscellanées, Supplément et Additions, Table alphabétique. €(euro) 95.00 Book number: 44015   Keywords: Bibliography Wetenschap. Science. Haarlem 1885 - 1888   Click here to order or inquire. |
| ENDT, ENNO (samenst.),
Herman Gorter documentatie over de jaren 1864 tot en met 1897.
Asd., Polak & Van Gennep, 1964. 448 pp. Gebonden. Rood linnen, zonder stofomslag. Goed ex. (Bibl. stempel op verso titel). * Een van de 200 genummerde exx. voor de Gorter-Documentatie-Commissie, gesigneerd door uitgever (J. Polak) en samensteller. €(euro) 35.00 Book number: 52611   Keywords: Literatuurgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1864 - 1897   Click here to order or inquire. |
| ENGELBERTS GERRITS, G.,
Biographisch handwoordenboek. Levensbeschrijvingen der meest beroemde personen uit alle eeuwen en volken.
Asd., Binger, 1848-1850. 2 delen. XVI+522;VIII+640 pp. Regs. Gebonden. Verguld zwart-leren half leer met groene platten. Goed ex. (Hoeken l. besch.). €(euro) 175.00 Book number: 58017   Keywords: Reference books, naslagwerken Biography Nederland Netherlands Holland Dutch General, world, global 1848 - 1850   Click here to order or inquire. |
| ENGELBERTS GERRITS, G.,
Militaire loopbaan en lotgevallen van den vrijwilliger Goose Morre. Met portret en eene romance voor den zang en de piano. Ten voordeele van den deerlijk verminkten held.
2e druk. Asd., Portielje, 1833. VIII+40+(3) pp. Ingenaaid. Oorspr. bedrukt omslag. Goed ex. (Omslag wat vlekkig, rugeinden licht besch.; namen op fr. titel, papier iets watervlekkig in de bovenhoek). €(euro) 95.00 Book number: 53261   Keywords: Militair, oorlogen, krijgsgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch Antwerpen, Belgie. 1832 - 1832   Click here to order or inquire. |
| ENGELBRECHT, W.A.,
Schets der historische betrekkingen Portugal-Nederland.
's-Grv., Nijhoff, 1940. Large 4to. (VII)+22 pp. With 8 b/w maps/plts. (incl. 1 fold., 1 double-page). Bibliogr. Softcover. Or.wrp., uncut. VG. (Covers sl. browned, corners of front cover sl. dog-eared). * 100 (unnumbered) copies printed, not in trade. €(euro) 35.00 Book number: 43637   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Portuguese maritime, overseas. Dutch maritime and overseas history. Politiek, buitenlandse betrekkingen. Colonial, exploration, expansion. Nederland Netherlands Holland Dutch Portugal 1140 - 1940   Click here to order or inquire. |
| ENNO VAN GELDER, H.A. (red.),
Gegevens betreffende roerend en onroerend bezit in de Nederlanden in de 16e eeuw. I: Adel, boeren, handel en verkeer; II: Industrie, vrije beroepen.
's-Grv., Nijhoff, 1972-73. 2 dln. Groot 8vo. XX+636;408 pp. Reg. Gebonden. Buckram. R.G.P. (Grote serie): 140, 141. €(euro) 75.00 Book number: 21536   Keywords: Economische geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1500 - 1600   Click here to order or inquire. |
| ENSCHEDE & ZONEN, JOH.,
Proef van Nederduitsche letters en Gothische initialen uit de XVde eeuw - Spécimen de caractères flamands et d'initiales gothiques du XVme siècle - Probe niederdeutscher Schriften und gotischer Initialen aus dem XVten Jahrhundert -
Specimen of Dutch black-letters and Gothic initials of the XVth century. Haarlem, Joh. Enschedé, 1925. 4to. 52 pp. + errata slip. Hardcover. (Later) black cloth with or. printed title label on front. Good/--. (1st & last blanks sl. browned, tear of 3 cm in titlepage; for the greater part unopened copy). Printed in black & red on Pannekoek. €(euro) 85.00 Book number: 46435   Keywords: Book printing, typography. Boekgeschiedenis typografie, drukkerij Nederland Netherlands Holland Dutch 1925 - 1925   Click here to order or inquire. |
| ENSCHEDE, A.J.,
Verslag over de geschiedenis en den eigendom van het St. Elizabeths of Groote Gasthuis, uitgebragt aan den Gemeente-raad der stad Haarlem, dem 11den Januarij 1860.
Haarlem, Joh. Enschedé, 1860. 324 pp. Gebonden. Half linnen met oorspr. bedrukte kartonnen platten. Goed ex. (Ex-libris op schutblad). €(euro) 150.00 Book number: 50910   Keywords: Topografie Noord-Holland Medisch, ziekenhuizen. Haarlem 1391 - 1860   Click here to order or inquire. |
| EPICTETUS,
Handt-boecxken van Epictetus, Cebes tafereel, Isocrates vermaninghe aen Demonicum, en Plutarchus, Van de op-voedinge der kinderen.
Amsterdam, Joost Hartgers, n.d. (c. 1640?). (10 x 5 cm). Small 8vo. 324+(1) pp. Hardcover. Contemp. vellum. Good. (Binding sl. dustsoiled; endp. sl. soiled, paper sl. browned; inscription dated 1733 on 1st blank, earlier inscription on rear pastedown). * This edition not in Waller. €(euro) 175.00 Book number: 58217   Keywords: Classical antiquity ancient history Nederland Netherlands Holland Dutch 1640 - 1640   Click here to order or inquire. |
| ESQUIROS, ALPHONSE,
La Néerlande et la vie hollandaise. (2 vol. set).
Paris, Michel Lévy, 1859. 2 vols. 16mo. 361;357 pp. Hardcover. Contemp. red half morocco with raised bands & gilt-lettered spines. VG/--. (Old name stamps on titles; occas. light foxing). €(euro) 125.00 Book number: 57899   Keywords: Nederlandse geschiedenis, Dutch history Nederland Netherlands Holland Dutch 1859 - 1859   Click here to order or inquire. |
| EUWE, MAX,
Kunnen computers denken? Rede Tilburg 29 okt. 1964.
Groningen, Noordhoff, (1964). 23 pp. Bibliogr. Softcover. Or.printed wrp., stapled. VG. €(euro) 30.00 Book number: 40963   Keywords: technics computer computing Nederland Netherlands Holland Dutch General, world, global 1964 - 1964   Click here to order or inquire. |
| EVERSDYCK, DAVID VAN,
't Verlangen van Europa; of Zeedig onderzoek, of de Vereenigde Nederlanden (...) zig konnen houden buiten 't geschil tusschen de Koninginne van Hungarye en Bohemen, en eenige tegen Haare Majesteit verbonden vorsten. + Vervolg.
Opgedragen aan den Hoog Ed. Heere W. van Haren. 's-Grv., Isaac Beauregard/Van Thol, 1742. 55;(IV)+80 pp. Gebonden. Half perkament uit de tijd. Goed ex. (Spoor van oud labeltje op rug; papier hier en daar wat verbruind). * Knuttel 17267/17268 ("Zeer tegen de Franschen en voor hulp aan Maria Theresia"). - Meegebonden: P. LODEWYKS, Zedig onderzoek van't Zedig onderzoek of 't verlangen van Europa beschaafd ('s-Grv., 1742, (II)+66 pp. Knuttel 17270) + Anon. (J.T. La Fargue), Het waere interest van 't misleide Nederland ('s-Grv., 1642 (=1742) , 86 pp. Knuttel 17255) + De klaagliederen der Fransche maerschalken Broglio en Noailles. London, J. Black, z.j. (1742?), (II)+15 pp. Knuttel 17394 (andere ed., 1743) + Batavus, behelzende eenige korte aanmerkingen [...] met betrekking tot de jegenwoordige tyd. (Asd., 1742, 22 pp. Knuttel 17250) + Goude en zilveren gedenkpenningen, dewelke te bekoomen zyn te Keulen by Pierre Marteau (z.p., z.j.) 8 pp., niet in Knuttel) + Lettre écrite par S. E. le Cardinal de Fleury à S. Excel. Msr. le Veldtmarechal Comte de Königsegg (z.p., z.j. (='s-Grv., 1742), 4 pp., niet in Knuttel) + Brief geschreven door zyne Eminentie den Kardinaal de Fleury aan zyne Excellentie Myn Heer den Veldtmaarschalk Grave van Königsegg (idem) + nog 10 andere pamfletten betr. de politieke gebeurtenissen in Europa in 1742-1744, m.n. de Nederlandse steun aan Keizerin Maria Theresia in de Oostenrijkse Successie-oorlog, waarin de Friese dichter Jonkheer Willem van Haren een belangrijke rol speelde, waaronder: Drie geheime staatkundige reflectien (Knuttel 17321), Verhaal van het verraad, gesmeed tegen de stad Luxemburg (Knuttel 17235), Brief van Brittannicus, over de noodzaeklykheit om in de tegenwoordige omstandigheden het huis van Oostenryk by te staen (Knuttel 17272), Het gedrag der Hollanders verdedigd, in eenen brief door een der leden der Staten Generaal (Knuttel 17449), Zeege-zang op de triumferende waapenen van Haare Koninglyke Majesteit van Hongaryen (Van Alphen 956, niet in Knuttel). Totaal 18 pamfletten bij elkaar in 1 band (ca. 550 pp.). €(euro) 475.00 Book number: 58104   Keywords: Politiek, buitenlandse betrekkingen. Nederland Netherlands Holland Dutch 1742 - 1744   Click here to order or inquire. |
| F.C.O. [FABIUS, G. & HAERSOLTE, H. VAN],
Iets over de Nederlandsche Marine (&) Nog iets over de Nederlandsche Marine (&) Beantwoording van het Iets over de Nederlandsche Marine.
Asd./'s-Grv., Portielje/Van Cleef, 1843. 3 dln. 16;34;19 pp. Ingenaaid. (Zonder omslagen; stempel NHM en 'verwijderd' op titels). €(euro) 50.00 Book number: 48432   Keywords: Dutch Navy naval sea warfare kon. marine Nederland Netherlands Holland Dutch oceans seas maritime 1843 - 1843   Click here to order or inquire. |
| FABIUS, A.N.J.,
Zakboekje voor de bezettingstroepen in het bijzonder voor de officieren en het kader van de vesting-artillerie, de bezettings-bataljons der infanterie, de schutterijen en het reserve-kader.
Asd., Van Holkema & Warendorf, 1894. Klein 8vo. VIII+424 pp. + erratablad. Met 3 kleurenplaten & 178 fig. Reg. Gebonden. Oorspr. bruin linnen. Goed ex. €(euro) 120.00 Book number: 58424   Keywords: Militair, krijgskunde. Nederland Netherlands Holland Dutch 1894 - 1894   Click here to order or inquire. |
| FABRI, H.F., J. VAN DEN BERG & C. DE ZEEUW (red.),
Mars et Historia 25 jaar.
Z.p., Ned.Ver.ter Beoef.van de Mil.Hist., (1990). Groot 4to. 263 pp. Met talr.afb.(ged.in kleur). Bibliogr. Gebonden. €(euro) 39.00 Book number: 32043   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Militair, defensie, oorlogen. Nederland Netherlands Holland Dutch 1965 - 1990   Click here to order or inquire. |
| FABRICIUS, FRANCISCUS,
Redenvoering over den hondert en vyftigsten verjaardag, of het derde jubeljaar der Hollandsche Akademie te Leiden. Uit last der hoge overheden gedaan den VIII. February MDCCXXV. Wanneer hy ten derde male het rectoraat der Akademie afleide.
Vertaalt door Dirk Smout. Leiden, Pieter van der Aa, 1725. 4to. (VIII)+63+(5) pp. Met gegrav. titelvignet, 6 platen (w.v. 2 uitsl.) & 7 portr. (w.v. 3 extra toegevoegd). Gebonden. Vroeg 19e eeuws half leer met vergulde rug en gemarmerde platten. (Enkele pag. met lichte watervlek in bovenmarge, overigens fraai ex. met brede marges). * Met de grote plaat "Het beleg en ontset van Leyden 1574" van Romeyn de Hooghe, "Inwyding der Universiteit", de academie, anatomie, bibliotheek, academie tuyn, en portretten van Prins Willem I, Janus Dousa, Caspar Coolhaas en Petrus Tiara. Toegevoegd zijn de portretten van Franciscus Fabricius (de auteur), Claudius à Salmasia en Petrus Alexeowitz (gravures uit dezelfde tijd). De toegevoegde portretten zijn in oud handschrift voorin het boek vermeld. - Ex. met ex-libris van Dr. Mr. W. Hugenholtz. €(euro) 1500.00 Book number: 57991   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Onderwijs, universiteiten. Leiden 1725 - 1725   Click here to order or inquire. |
| FALCK, A.R.,
Gedenkschriften.
Uitg.en met een appendix voorzien door H.T.Colenbrander. 's-Grv., Nijhoff, 1913. Groot 8vo. XXV+796 pp. Reg. Gebonden. Linnen. (Band wat geschaafd). R.G.P., Kleine serie 13. €(euro) 46.00 Book number: 25434   Keywords: Memoires, autobiografieen Politiek, buitenlandse betrekkingen. Politieke geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1777 - 1834   Click here to order or inquire. |
| FARGUE, J.T. LA,
Staats-spiegel voor den Nederlanderen, tegens uitheemsse kunstenaryen en verkeerde bevattingen des tyds.
I: Het waare interest van 't misleide Nederland; II: Verhandeling van den koophandel en scheepvaard van Grootbritanje en van Vrankryk; III: Voornaamste staatsgevallen van Europa, zedert den Utregtsen Vrede; IV: Historie van de zeemagt van Vrankryk. Nieuwe uitgaave. 's-Grv., Laurens Berkoske, 1744. 4 delen in 1 band. (XXVIII)+85;133;162;261+(2) pp. Gebonden. Kalfsleer uit de tijd, met vergulde rug en groen titelschildje. Goed ex. (Kleine beschadiging in rug; papier hier en daar iets roestvl.). €(euro) 195.00 Book number: 58097   Keywords: Economische geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1744 - 1744   Click here to order or inquire. |
| FAUR, GUY DU (vert. DIRCK GRASWINCKEL),
De Vierlingen van den Heer van Pybrac. Uit het Frans in het Nederlands en in het Latijn vertaald door Dirck Graswinckel.
Ingeleid en verzorgd door Geerten Gossaert. Utr., Stichting De Roos, 1956. XLVIII+136 pp. Gebonden. Rood linnen met goudstempel, kop verguld, onafgesneden. (Vlekje op voorplat; overigens goed ex.). * Oplage 190 ex. Dit (niet genummerde) ex. voor H.L. Gumbert, gesigneerd door Aldert Witte. Gedrukt op Eenhoorn Propatria Antiek, typografie J. van Krimpen, verzorging Aldert Witte. €(euro) 57.00 Book number: 41572   Keywords: Poezië, gedichten, Dutch poetry Nederland Netherlands Holland Dutch 1956 - 1956   Click here to order or inquire. |
| FENELON, [FRANCOIS] DE, LAMI, [FRANCOIS] & BOULLAINVILLIERS, [HENRI],
Réfutation des erreurs de Benoit de Spinosa par M. de Fenelon, archevêque de Cambrai, par le P. Lamy, Benedictin et par M. le Comte de Boullainvilliers. Avec la vie de Spinosa ecrite par M. Jean Colerus, ministre de l'Eglise Lutherienne de La Haye (...).
Bruxelles, François Foppens, 1731. 2 vols. in 1. 12mo. Half title, title, (VI)+158+483+(2) pp. Hardcover. Contemp. full calf, gilt spine with raised bands & red title label, gilt edges; red paper edges, marbled endpapers. (Unobtrusive minor signs of use to binding, else very fine copy). * Included: Certamen philosophicum propugnatae veritatis divinae ae naturalis adversus Joh: Bredenburg ... Quod religio nil rationi repugnans credendum proponit, evidenter ostenditur. Haec meditabatur Ishak Orobio ... Amstelaedami, ex autographo A. Theodori Ossaan, 1703 [1730]" (pp. 387-483). €(euro) 1200.00 Book number: 58180   Keywords: Biografieen. Filosofie. Philosophy. Nederland Netherlands Holland Dutch 1630 - 1677   Click here to order or inquire. |
| FLINES, Q. DE,
Alliances illustres de la Maison Royale des Pays-Bas.
Bruxelles, Delemer, 1821. Small 4to. IV+10 pp. Hardcover. Or. orange paper over boards with engraved coat-of-arms on front. Good/--. (Spine taped; bookplate inside frontcover). €(euro) 35.00 Book number: 50163   Keywords: Huis van Oranje-Nassau, House of Orange Nederland Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie general Europe general 1400 - 1821   Click here to order or inquire. |
| FLOTHUIS, MARIUS,
Notes on notes. Selected essays.
N.p., Frits Knuf, 1974. Oblong 8vo. 180 pp. With portr. Softcover. Or. wrp. VG. (Dry stamp of Henry Knap on 1st blank). * #54 of 400 numbered copies, signed by the author. €(euro) 38.00 Book number: 51909   Keywords: Muziekgeschiedenis, Dutch music Nederland Netherlands Holland Dutch 1974 - 1974   Click here to order or inquire. |
| FOCKEMA ANDREAE, S.J (inl.),
Rechtsbronnen der vier hoofdwaterschappen van het vasteland van Zuid - Holland (Rijnland; Delfland; Schieland; Woerden).
Utrecht, Kemink, 1951. XX+601 pp. Ingenaaid. (Omslag iets verbruind). O.V.R., III, 15. €(euro) 40.00 Book number: 46189   Keywords: Middle Ages medieval Middeleeuwen Juridica, rechtsgeschiedenis. Hoogheemraadschap, waterschap Zuid-Holland alg. 1200 - 1700   Click here to order or inquire. |
| FOCKEMA ANDREAE, S.J. & B. VAN 'T HOFF,
Geschiedenis der kartografie van Nederland van den Romeinschen tijd tot het midden der 19de eeuw.
's-Grv., Nijhoff, 1947. 4to. (VIII)+127 pp. Met 25 z/w platen. Gebonden. Half linnen. Goed ex. €(euro) 75.00 Book number: 4340   Keywords: Dutch cartography. Topografie Nederland Netherlands Holland Dutch 0 - 1850   Click here to order or inquire. |
| FOKKE SIMONSZ, A.,
Verhandeling over den oirsprong, gedaante en invloed der nul.
Asd., W. van Vliet & Joh. van der Hey, 1801. (VIII)+88 pp. Met 2 grav. Gebonden. Nieuwe kunstleren band. Goed ex. €(euro) 75.00 Book number: 57967   Keywords: Filosofie. Nederland Netherlands Holland Dutch 1801 - 1801   Click here to order or inquire. |
| FOKKE SIMONSZ, A.,
De wegen des levens, of de vraag: welk beroep wilt gij kiezen? gedaan aan alle aankomende jongelingen en toegewijd aan alle ouders en voogden.
Amsterdam, Johannes van der Hey, 1809. 12mo. VIII+278 pp. + extra pp. 86/87. Met gegrav. titel & 9 gegrav. platen die elk 12 facetten van een beroep uitbeelden (van D. Veelwaard naar J. Smies). Gebonden. Fraaie leren prijsband met het vergulde stempel van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met daaromheen in een ronde lijst: Amsterdams Tweede Departement, schoolbestuur; verder vergulde versiering langs en op de randen en op de rug. Goed ex. (Barstje in het stempel op voorplat; papier hier en daar iets roest- of watervlekkig; het diploma met de prijstoekenning is niet meer aanwezig). * Waller, Populaire boeken, 555. €(euro) 975.00 Book number: 58154   Keywords: Onderwijs scholen pedagogiek Amsterdam algemeen 1809 - 1809   Click here to order or inquire. |
| FOKKE SIMONSZ., A. (toegeschreven aan),
Beschryving der stad Bergen op den Zoom. Verrykt met een omstandig bericht van het beleg dier vesting door de Franschen in den Jaare 1747... Kunnende dienen tot een supplement op de Vaderlandsche Historie door J. Wagenaar.
Asd., Arend Fokke Simonsz., 1780. (III)+90+(2) pp. Met uitsl. plattegrond van het beleg & 10 uitsl. gravures m.b.t. de Franse belegering en het bombardement op de stad. Gebonden. Half leer uit de tijd. Goed ex. (Bovenkant rug & hoeken l. besch.; platen zijn bijzonder fraai en als nieuw!). * Nijhoff/Van Hattum, 94. €(euro) 1250.00 Book number: 28651   Keywords: Topografie Noord-Brabant Militair, oorlogen, krijgsgeschiedenis. Bergen op Zoom 1747 - 1747   Click here to order or inquire. |
| FOKKE, J.,
Historie van den Amsterdamschen Schouwburg.
Asd., Warnars & Den Hengst, 1772. (VIII)+80+(12) pp. Met gegrav. frontisp. titelvignet & 4 dubbelbladige gravures van de brand op 11 mei 1772. Gebonden. Half leer uit de tijd, rug verguld. Goed ex. (Latere schutbladen, enkele pag. achterin iets watervlekkig in de marge). €(euro) 350.00 Book number: 28206   Keywords: Theater, toneel. Topografie Amsterdam Amsterdam-Centrum. 1772 - 1772   Click here to order or inquire. |
| FOKKE, SIMON (engr.),
Lyk-staetsie van haere koninglyke hoogheid Anna, kroon princesse van Groot-Brittannien, princesse douarière van Oranje en Nassau, gouvernante der Vereenigde Nederlanden, &c.&c.&c. Gehouden den 23. February 1759. Convoi-funèbre de son altesse royale Anne.
(Bound with): Afbeelding van de kaamer en 't parade-bed waar op het lyk van haare koninglyke hoogheid Anna (...) geduurende verscheide dagen in de maand February 1759. ten toon is gesteld geweest. 's-Grv., Pieter Gosse, 1761-1759. 2 vols. in 1. Large folio. 27+4 text pages + 2 identical title vignettes & 16 plates etched on copperplates by Simon Fokke after P.C. La Fargue (vol. I) + 2 identical title vignettes & 4 plates etched by Simon Fokke after P. de Swart (vol. II), printed on heavy paper. Hardcover. Contemp. half calf with green morocco title label on richly gilt spine. VG/--. (Borders of covers sl. rubbed; rear side of 1st title & rear endpaper sl. browned; old engraved bookplate on front pastedown; text & plates are VERY BRIGHT AND CLEAN). * Landwehr, Splendid ceremonies, 234 & 233. - Copy warranted with autograph signature by the publisher. Parallel Dutch and French text. French titles are: Convoi-funèbre de son altesse royale Anne, princesse royale de Grande Bretagne, princesse douairière d'Orange et de Nassau, gouvernante des Provinces-Unies, &c., &c, &c., exécité le 23. Fevrier 1759. & Description de la chambre et lit de parade sur lequel le corps de son Altesse Royale Anne (...) a été exposé (...) en Fevrier 1759. €(euro) 2750.00 Book number: 53859   Keywords: Huis van Oranje-Nassau, House of Orange Death culture funeral rituals. Delft 1759 - 1759   Click here to order or inquire. |
| FOKKER, A.J.F.,
Schouwen van 1600 - 1900. Geschiedkundige bijzonderheden uit authentieke bronnen in chronologische orde verzameld.
Zierikzee, Lakenman & Ochtman, 1908. 849 pp. Met 6 uitsl.krtn. Gebonden. Linnen met goudopdruk. Goed ex. (Bibl.- & "afgeschreven"-stempel op titelp.). €(euro) 225.00 Book number: 57816   Keywords: Topografie Zeeland Schouwen-Duiveland 1600 - 1900   Click here to order or inquire. |
| FOKKER, A.P., MAN, J.C. DE (et al),
Ter herinnering aan het vijftigjarig bestaan van de Vereeniging van Genees- en Heelkundigen in Zeeland.
Middelburg, Altorffer, 1898. 127 pp. Met namenlijsten. Gebonden. Oorspr. bedrukte katonnen band. Goed ex. (Rug iets geschaafd; naam op voorplat & schutblad). €(euro) 35.00 Book number: 53882   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Medisch, geneeskunst. Zeeland algemeen 1848 - 1948   Click here to order or inquire. |
| FONTAINE VERWEY, H. DE LA,
De verdwenen antiquaar en andere herinneringen van een bibliothecaris.
Asd., Buitenkant, 1993. 219 pp. Met afb. Bibliogr.van H.de la Fontaine Verwey. Gebonden. Linnen/stofomalsg. (Ex-libris op binnenzijde voorplat, overigen ongebruikt ex.). €(euro) 30.00 Book number: 39671   Keywords: Memoires, autobiografieen Bibliotheken, archieven, archivalia. Nederland Netherlands Holland Dutch 1933 - 1990   Click here to order or inquire. |
| FORBES, R.J. & D.R. O'BEIRNE,
The technical development of the Royal Dutch/Shell, 1890-1940.
Leiden, Brill, 1957. 4to. (IX)+670 pp. With 327 ills. & maps. Bibliogr., index. Hardcover. Or.cloth. VG/--. (Spine sl. discol.). €(euro) 40.00 Book number: 38974   Keywords: Technische wetenschappen, techniek. Technics, technology, engineering. Mines mining natural resources mineralog Nederland Netherlands Holland Dutch Great Britain General, world, global 1890 - 1940   Click here to order or inquire. |
| FRANK, ANNE,
Het achterhuis: Dagboekbrieven 12 Juni 1942 - 1 Aug.1944.
Met een woord vooraf door Annie Romein-Verschoor. 3e druk. Asd., Contact, 1948. X+253 pp. Met portr.& facs. Gebonden. Oorspr. kartonnen band met stofomslag. (Enkele scheurtjes in vouwen van stofomslag, ook ontbreken enkele stukjes langs de bovenrand; papier over het geheel iets gebruind. Boek is in fraaie staat, en ondanks de kwetsbaarheid is het stofomslag redelijk/goed gebleven). * Third printing of the origimal Dutch edition, in or. boards with the rare dustjacket. (Dustjacket has some short tears on the folds and is slightly chipped at the top; pages are slightly browning owing to paper quality. Book is very good (seemingly never read), respecting its fragility the dustjacked is well preserved). €(euro) 450.00 Book number: 47751   Keywords: Dagboeken, journalen. Tweede Wereldoorlog Judaica Joodse geschiedenis Amsterdam-Centrum. 1942 - 1944   Click here to order or inquire. |
| FRANKLIN D. ROOSEVELT
Four Freedom Awards, 1984, 1986, 1988, 1990, 1992, 1994.
Middelburg, Roosevelt Study Center, 1985-94. 6 vols. 75;43;63;56;48;46 pp. With portr. Or.wrp (1984) & or.boards. * 4 copies specially printed and numbered. - Added: C.A. VAN MINNEN (ed.), The Roosevelts: nationalism, democracy and internationalism. Lectures. (76 pp., 1987) & A bouquet from the Netherlands. Liber amicorum presented to A.M.Schlesinger, Jr. (85 pp., 1987). €(euro) 57.00 Book number: 26518   Keywords: Politics, political history. United States of America USA Middelburg geen 1984 - 1994   Click here to order or inquire. |
| FRANSEN, J.,
Les comédiens francais en Hollande au XVIIe et au XVIIIe siècles.
Paris, Honore Champion, 1925. Large 8vo. IV+476 pp. With 33 b/w plts., num. facs. signatures in text. Bibliogr., indexes. Softcover. Or. wrp. VG. (Spine sl. browned). Bibliotèque de la Revue de la Littérature comparée, XXV. - Copy with autograph dedication, signed by the author (1942). €(euro) 35.00 Book number: 46450   Keywords: Theatre, stage. Theater, toneel. Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1793   Click here to order or inquire. |
| FREDERIKS, G.F.B.W. (Hrsg.),
Sammlung auserlesener Geschichten und Erzählungen, zum Nutzen und Vergnügen derer, welche die deutsche Sprache erlernen wollen.
5., verbesserte Auflage. Arnheim, C.A. Thieme, 1833. Small 8vo. 8+200 pp. With German-Dutch vocabulary. Hardcover. Contemp. marbled paper over boards, Good/--. (Binding a bit rubbed; few pages sl. stained). €(euro) 35.00 Book number: 57914   Keywords: Nederland Netherlands Holland Dutch Germany 1833 - 1833   Click here to order or inquire. |
| FREVILLE, A.F.J.,
Galerij van beroemde kinderen, of voorbeelden voor de jeugd; een leesboek voor kinderen uit den beschaafden stand.
Dordrecht, Blussé & Van Braam, 1822. Klein 8vo. VII+264 pp. Met 12 gegrav. plaatjes. Gebonden. Half marokkijn uit de tijd, rug verguld, met rood titelschildje. Goed ex. (Voorplat aan vertikale rand besch.; naam in balpen op titel). * Ex. met schoolprijs van de School van het 's Gravenhaagsche Dep. der Mij. tot Nut van 't Algemeen, 3 Mei 1823. De naam van de betreffende leerling is uitgeveegd. €(euro) 125.00 Book number: 58160   Keywords: Kinderboeken. Nederland Netherlands Holland Dutch 1822 - 1822   Click here to order or inquire. |
| FRIESLAND.
Reglement omtrent de zamenstelling der Staten van de provincie Vriesland + Reglement op het bestuur ten platten lande in de provincie Vriesland + Reglement voor het bestuur der stad.
Z.p., z.j. [1826]. 3 delen in 1 band. 49;63;60 pp. (doorschoten ex.). Gebonden. Half leer uit de tijd, met zwart leren rugschildje. Goed ex. (Stempel Bibliotheek der Prov. Griffie voor Friesland op 1e tekstpag., labeltje op voorplat). €(euro) 50.00 Book number: 58051   Keywords: Topografie Friesland Juridica, rechtsgeschiedenis. Friesland alg. 1826 - 1826   Click here to order or inquire. |
| FRIESLAND.
Friesland. Propaganda-uitgave met officieele medewerking en instemming der verschillende gemeenten, officieele instanties, V.V.V.'s, enz., enz., in de provincie Friesland.
Landbouw, industrie, handel en nijverheid, historie, kunst en cultuur, sport en toerisme, architectuur in stad en op land, winkelstand. Leeuw., Realta, 1940. 4to. 504 pp. Met honderden afb., adv. Ing. (omsl.l.besch., papier hier en daar wat roestvl.). €(euro) 44.00 Book number: 35602   Keywords: Topografie Friesland Friesland alg. 1940 - 1940   Click here to order or inquire. |
| FROMBERG, P.H.,
Verspreide geschriften. Verzameld door Chung Hwa Hui, Chineesche Vereeniging in Nederland.
Leiden, Leidsche Uitg.Mij., 1926. Large 8vo. XIII+815 pp. With portr. Hardcover. Or.black cloth with gilt lettering. VG/--. (Lib. & cancellation stamps on FEP & title). * Ex-library copy from the Dutch Lower House of Parliament, with stamp 'Bibliotheek van de 2e Kamer der Staten-Generaal', and cancellation stamp. €(euro) 135.00 Book number: 29518   Keywords: Dutch colonial, East Indies. Legal history, law. Immigration, minorities Immigratie repatriering minderheden Nederland Netherlands Holland Dutch 1882 - 1922   Click here to order or inquire. |
| FRUIN, J.A.,
De oudste rechten der stad Dordrecht en van het baljuwschap van Zuidholland.
's-Grv., Nijhoff, 1882. 2 dln. XVII+378+XXIII;331+XVIII pp. Gebonden. Half linnen. Goed ex. (Bibl. ex. met sticker op rug & voorplat, stempels (incl. "afgeschreven") op titel; papier hier en daar iets roestvl.). O.V.R. I, 4. €(euro) 75.00 Book number: 46397   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Middle Ages medieval Middeleeuwen Dordrecht 1383 - 1530   Click here to order or inquire. |
| FRUIN, R.,
Tien jaren uit den Tachtigjarigen Oorlog, 1588-1598.
[Leiden, 1857/58]. 2 dln.in 1. 4to. 240 pp. Gebonden. Later blind halflinnen. Goed ex. * 1e druk van Fruins onovertroffen en bekendste studie. €(euro) 45.00 Book number: 9121   Keywords: Tachtigjarige Oorlog Nederland Netherlands Holland Dutch 1588 - 1598   Click here to order or inquire. |
| GARNIER, ATHANASE,
La Cour de Hollande sous le règne de Louis Bonaparte. Par un auditeur.
(1st ed.). Paris/Asd., Persan/G. Dufour, 1823. XXIII+432 pp. Hardcover. Contemp. quarter leather, paper over boards. Good. (Spine a bit worn/split, covers & edges sl. rubbed; recent owner's name on endp., occas. light foxing/browning). €(euro) 95.00 Book number: 57887   Keywords: Royalty dynasties monarchs Politieke geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1806 - 1810   Click here to order or inquire. |
| GEDENKBOEK
Twee eeuwen Waterstaatswerken.
Amstelveen, Kramer, (ca.1968). Gr.4to. 572 pp. Met talr.krtn., foto's, adv. Bibliogr. Rexine. (Titelp. wat roestvl.). €(euro) 103.00 Book number: 35596   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Waterstaat Nederland Netherlands Holland Dutch Binnenwateren, binnenvaart 1750 - 1968   Click here to order or inquire. |
| GEDENKBOEK
De Nederlandse Onderzeedienst 1906-1966. Uitgegeven t.g.v.het zestig jarig bestaan.
's-Grv., Stok, (1966). Groot 8vo. 637 pp. Met krtn. & ca. 150 z/w afb. Bibliogr., reg. Gebonden. Linnen, in (licht besch.) stofomslag. Goed ex. €(euro) 45.00 Book number: 11138   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Maritime, submarines. Dutch Navy naval sea warfare kon. marine Nederland Netherlands Holland Dutch 1906 - 1966   Click here to order or inquire. |
| GEDENKBOEK
van het kroningsjaar 1898.
Asd., Vivat, (1898). 4to. 382 pp. Met ca.400 portr.van 'kloeke mannen en vrouwen'. Reg. Leer met goudopdruk. €(euro) 44.00 Book number: 9251   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Huis van Oranje-Nassau, House of Orange Nederland Netherlands Holland Dutch 1898 - 1898   Click here to order or inquire. |
| GEDENKBOEK
Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij, 1839-1889.
(Asd., 1889). L4to. 119 text pp. + 6 plts.(5 chromolithogr.), 15 fold.append.(map,3 plts.,plans,graphs. (Few tears on folds)). Hardcover. Or.hcl.(rebacked, boards stained; new endpapers). €(euro) 91.00 Book number: 11039   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Bedrijven economische geschiedenis Reizen vervoer trein spoor Nederland Netherlands Holland Dutch 1839 - 1889   Click here to order or inquire. |
| GEDENKBOEK
Postzegelkunde en postwezen, uitg. t.g.v.de 80-jarige invoering van de Nederlandsche postzegels en het 10-jarig bestaan van het Nederlandsch Maandblad voor Philatelie, 1852-1922-1932.
(Leeuw., 1932). Gr8vo. 452 pp. Met talr.afb.(enkele in kleur). Ln. €(euro) 57.00 Book number: 15439   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books post filatelie telecommunicatie ptt Nederland Netherlands Holland Dutch 1852 - 1934   Click here to order or inquire. |
| GEDENKBOEK 35 JAAR GIM.
Gedenkboek 35 jaar Geredja Indjili Maluku, "een wonderbaarlijke spijziging".
1e druk. Utrecht, 1989. 4to. 519 pp. Met talr. z/w foto's. Gebonden. Linnen. €(euro) 50.00 Book number: 48941   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Immigratie repatriering minderheden Dutch colonial, East Indies. Nederland Netherlands Holland Dutch Moluccas Maluku Ambon Indonesia 1954 - 1989   Click here to order or inquire. |
| GEDENKBOEK.
Gedenkboek der Wilhelminasluis te Zaandam.
Asd., Roeloffzen-Hübner & Van Santen, (1903). Oblong 8vo. (IV)+101 pp. Met uitsl.krt.& talr.afb. Gebonden. (Bibl.band, oorspr. omslag opgeplakt. Goed ex.). €(euro) 46.00 Book number: 22834   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Topografie Noord-Holland Waterstaat polders droogmakerijen Zaandam Zaanstad 1903 - 1903   Click here to order or inquire. |
| GEDENKBOEK.
Staatsmijnen in Limburg. Gedenkboek b.g.v. het 50-jarig bestaan.
Heerlen, 1952. 4to. (X)+410 pp. Met krtn. & talr.foto's. Gebonden. Buckram met goudstempel. Fraai ex. €(euro) 35.00 Book number: 22802   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Mijnbouw. Bedrijven economische geschiedenis Zuid-Limburg 1902 - 1952   Click here to order or inquire. |
| GEDENKBOEK.
Gedenkboek van de Nederlandsche Vereeniging van Gezagvoerders bij de Binnenvaart, 1914-1924.
Asd., 1924. 4to. 134+(20) pp. With num.portr. & 20 pp. ads. Hardcover. Or.pict. beige cloth. Fine. €(euro) 69.00 Book number: 129   Keywords: Binnenvaart. Gedenkboeken, commemoration books Binnenwateren, binnenvaart 1914 - 1924   Click here to order or inquire. |
| GEDENKBOEK.
Wees- en Oudeliedenhuis der Evangelisch-Luthersche Gemeente te Haarlem, 1738-1938.
[Haarlem, 1938]. 4to. 72 pp. Met pltn. Lijst van regenten & regentessen. Gebonden. Linnen. (Band iets vlekkig). €(euro) 35.00 Book number: 47315   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Sociale geschiedenis. Topografie Noord-Holland Haarlem 1738 - 1938   Click here to order or inquire. |
| GEDENKSCHRIFT.
Octrooibureau Vriesendorp & Gaade, 1833 - 27 Septembre - 1933.
La Haye, 1933. 14 pp. tekst + 11 foto's/portr. + 2 uitsl. facs. Ingenaaid. Goed ex. (Stempel op omslah). Franse tekst. €(euro) 60.00 Book number: 55387   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Bedrijven economische geschiedenis Den Haag 1833 - 1933   Click here to order or inquire. |
| GEELKERKEN, C. VAN (red.),
Voor volk en vaderland. Tien jaren strijd van de Nationaal-Socialistische Beweging der Nederlanden, 14 December 1931-1941.
2e uitgebr. druk. Z.p., Nenasu, 1943. Groot 8vo. 542 pp. Met talr.foto's. Reg. Gebonden. Linnen. €(euro) 85.00 Book number: 4012   Keywords: Fascisme, nationaal-socialisme. Nederland Netherlands Holland Dutch 1931 - 1943   Click here to order or inquire. |
| GEER VAN JUTFAAS, B.J.L. DE,
De Dom van Utrecht. Eene voorlezing, met eenige aanteekeningen.
Utrecht, Kemink, 1861. (IV)+171 pp. Met 3 oorspr. foto's (!). Oorspr.halfmarokkijn, rug verguld. Goed ex. (Bovenste stukje leer van rug weg). €(euro) 75.00 Book number: 3275   Keywords: Architectuur, kerkbouw, kerken. Kerkgeschiedenis, religies. Topografie Utrecht Utrecht-stad 650 - 1860   Click here to order or inquire. |
| GEER VAN JUTFAAS, J.L.W. DE,
Lodewijk de Geer van Finspong en Leufsta (1587-1652). Eene bijdrage tot de handelgeschiedenis van Amsterdam in de zeventiende eeuw.
3e uitg. (1e in 4to). Utrecht, Kemink, 1852. Groot 4to. (VIII)+104 pp. Met gravure (portret) & gravure op titelp. Gebonden. Half leer met gemarmerde platten. Goed ex. (Scharnier voorplat beetje zwak; naam op schutblad, portret iets roestvl.). * De zeldzame uitgave in quartoformaat, gedrukt op geschept papier. €(euro) 275.00 Book number: 45734   Keywords: Genealogie. Economische geschiedenis. Dutch maritime and overseas history. Nederland Netherlands Holland Dutch Amsterdam algemeen Sweden 1587 - 1652   Click here to order or inquire. |
| GEER, J.J. DE,
Nalezingen op de Proeve eener geschiedenis van het geslacht Van Nijenrode.
Utrecht, 1854. (89) pp. Met uitsl. stamboom. Ingenaaid. Later omslag. Goed ex. (Omslag wat verbruind; ex-libris op binnenzijde omslag). €(euro) 50.00 Book number: 57823   Keywords: Middle Ages medieval Middeleeuwen Genealogie. Nederland Netherlands Holland Dutch 1242 - 1557   Click here to order or inquire. |
| GEERTS, G. & HEESTERMANS, H.,
Van Dale groot woordenboek der Nederlandse taal.
12e, herziene druk. Utrecht, Van Dale Lexicografie, 1992. 3 delen. Groot 8vo. LVIII+3897 pp. Gebonden. In cassette. €(euro) 95.00 Book number: 48094   Keywords: Taalkunde, woordenboeken, grammatica. Nederland Netherlands Holland Dutch 1992 - 1992   Click here to order or inquire. |
| GELDERS OUDHEIDKUNDIG CONTACT, STICHTING,
Gelders Oudheidkundig Contactbericht, nummers 44-111, 1970-1986. (Ontbreken nummers 46 en 60 t/m 63).
Dieren, 1970-1986. In afleveringen. Met omslagen, geniet. €(euro) 70.00 Book number: 46960   Keywords: Topografie Gelderland Gelderland alg. 1970 - 1986   Click here to order or inquire. |
| GENEESKUNDE.
Hand-boek der genees- en heelkunde. Voor arme en ryke.
Waar in veelerley beproefde, zo wel gemeene enkelde als meer tezamengestelde, genees-middelen, tegen genoegzaam de meeste bekende in- en uitwendige ziektens en gebreken des menschelyken lighaams aan de hand gegeven worden. Geschikt (...) als mede voor de land-, veld- en zeechirurgyns. Door een liefhebber der nuttige wetenschappen. 3e druk. Leeuwarden, A. Ferwerda & G. Tresling, 1776. Klein 8vo. (IV)+494+(6) pp. Reg. Gebonden. Half leer uit de tijd. Redelijk ex. (Platten wat geschaafd; potloodaantek. op schutblad voorin, labeltje met naamstempel & inktvlek op 1e blanke pag., schutblad achterin ontbreekt; papier hier en daar wat vlekkig/beduimeld; het boek is wat gebruikt, maar zit wel goed in de band). * Zeldzaam medisch handboekje waarin de behandeling van ca. 400 ziekten en aandoeningen en de (zelf te maken) recepten ervoor. €(euro) 450.00 Book number: 58169   Keywords: Medisch, geneeskunst. Nederland Netherlands Holland Dutch 1776 - 1776   Click here to order or inquire. |
| GEYL, P.,
Geschiedenis van de Nederlandse stam [tot 1798].
Herziene uitg. Asd., Wereldbibliotheek, 1948-1959. 3 dln. 4to. 493;454;511 pp. Met talr.krtn.& afb. Noten,reg. Buckram. €(euro) 57.00 Book number: 9016   Keywords: Algemene geschiedenis, history Nederland Netherlands Holland Dutch Vlaanderen Belgie geen 300 - 1798   Click here to order or inquire. |
| GIJSBERS VAN WIJK, C.M.T.,
Sex differences in symptom perception. A cognitive-psychological approach to health differences between men and women.
Asd., Universiteit van Amsterdam, 1995. Large 8vo. IX+248 pp. With num. graphs & tables. Bibliogr. Softcover. Or.wrp. VG. Thesis Universiteit van Amsterdam. English text, with summary in Dutch. €(euro) 45.00 Book number: 44902   Keywords: Medisch, geneeskunst. Medical, medicine. Nederland Netherlands Holland Dutch 1995 - 1995   Click here to order or inquire. |
| GILTAIJ, JEROEN & KELCH, JAN,
Lof der zeevaart. De Hollandse zeeschilders van de 17 eeuw.
Rotterdam, Museum Boymans-Van Beuningen, 1996. Oblong 4to. 472 pp. Met talr. platen & afb. (meeste in kleur). Ingenaaid. Goed ex. €(euro) 50.00 Book number: 55636   Keywords: Schilderkunst catalogi, Dutch painting. Maritime art, painting. Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1700   Click here to order or inquire. |
| GINNEKEN, JAC. VAN,
Handboek der Nederlandsche taal. Deel I: De sociologische structuur. (2 dln.).
Nijmegen, Malmberg, 1913-1914. 2 dln. Groot 8vo. (VII)+552;(VI)+542 pp. Met uitsl. kaart. Gebonden. Linnen. Goed ex. (Opnieuw gebonden). €(euro) 60.00 Book number: 48231   Keywords: Taalkunde, woordenboeken, grammatica. Nederland Netherlands Holland Dutch Vlaanderen Belgie 1913 - 1914   Click here to order or inquire. |
| GOEDKOOP JNE., D.,
'Chantier Kromhout'.
Asd., (1901). Oblong 4to. Hardcover. Or. gilt cloth. VG/--. * Shipbuilder's catalogue, cont. 7 photogr.plts. showing the wharf & 43 plts. of ships built in the period 1869-1901. French text. €(euro) 300.00 Book number: 212   Keywords: Bedrijven economische geschiedenis Topografie Amsterdam Scheepsbouw, werven. Amsterdam-Centrum, Oostelijke eilanden. 1869 - 1901   Click here to order or inquire. |
| GOEREE, W.,
Inleydinge tot de algemeene teyken-konst, waar in de gronden en eygenschappen, die tot onfeylbaar en verstandig begryp vande teyken-konst noodig te weten zyn, kort en klaar worden aangewesen.
Zynde niet aleen den leerlingen der teyken- en schilderkunde, beeldhouwerye en glasschrijfkunde, tot een aanleydinge nut en dienstig, maar ook om aan alle liefhebbers en beminnaars, soo van dese, als van alle andere konsten (daar uyt voort-komende) een bescheydene kennisse mede te deelen. Vyfde druk, nieuwlijks oversien en verbeterd. Lyden/Amsterdam, Van der Dyster/Jan Roman de Jonge, 1739. (XII)+151 pp. With engr. title, 1 plate, 1 ill. Hardcover. Contemp. full calf with raised band & red title label on spine. VG. (Spine sl. creased, joints sl. rubbed, top of spine worn; occas. light marginal waterst. in 1st vol.; owner's name (1912) on pastedown, bookplate on verso front endpaper, stamps Bibliotheek Pulchri on endpapers & 1st blank). * Bound with: GEERARD TER BRUGGE & W. GOEREE, Verlichterie-kunde, of regt gebruik der water-verwen. In welke desselfs kennis, en gebruik tot de schilderkunde, en de illuminatie of verligterie nodig zijnde, kortelijk geleerd word. 4e druk. Asd., Andries van Damme, 1705. (92 pp., engr. title), and with: W. GOEREE, Inleyding tot de praktyk der algemeene schilderkonst. 4e druk, van den auteur nieuwlijx oversien. Asd., Andries van Damme, 1704. (111 pp.). €(euro) 1250.00 Book number: 58106   Keywords: Schilderkunst, Dutch art of painting Tekenkunst Nederland Netherlands Holland Dutch 1704 - 1739   Click here to order or inquire. |
| GOETZ, F. (Red.),
Oud-Nederland. Een verzameling der belangrijkste gezichten, steden, dorpen en kasteelen uit vroeger eeuwen.
Inl. van H. Brugmans. Asd., Allert de Lange, 1927. 4to. XI+160 pp. Met 160 pltn. met ca. 250 fraaie reprod. van grav. Gebonden. Halfleer met gemarmerde platten & schutbl., kopverguld. (Fraai ex.). €(euro) 70.00 Book number: 2831   Keywords: Grafiek, prentkunst, graphic art Topografie Architectuur, bouwkunde. Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1927   Click here to order or inquire. |
| GOGH, VINCENT VAN (S. VAN HEUGTEN, RED.),
Vincent van Gogh tekeningen 2: Nuenen 1883-1885.
Bussum/Asd., V+K Publ./Van Gogh Museum, 1997. 4to. 288 pp. Met 206 reprod. (meeste in kleur). Lijst van tentoonstellingen, bibliogr., reg. Geb./stofomsl. €(euro) 35.00 Book number: 38923   Keywords: Grafiek, prentkunst, graphic art Kunst, museumcatalogi. Omgeving Eindhoven 1883 - 1885   Click here to order or inquire. |
| GOOR, T.E. VAN,
Beschryving der stadt en lande van Breda.
(Facs.van de uitg.van 1744). Z.p., (ca.1970). 4to. XIV+545 pp. Met uitsl.krt., plattegr.& afb. Geb. €(euro) 46.00 Book number: 22769   Keywords: Topografie Noord-Brabant Breda 1744 - 1744   Click here to order or inquire. |
| GOOVAERTS, A.,
Histoire et bibliographie de la typographie musicale dans les Pays-Bas.
Anvers, Pierre Kockx, 1880. (VI)+608+(8) pp. Met 9 facs. bladmuziek. Later linnen (oorspr.omslag meegebonden). €(euro) 114.00 Book number: 4358   Keywords: Muziekgeschiedenis, Dutch music Bibliography Nederland Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie general 1539 - 1841   Click here to order or inquire. |
| GORISSE, C. (red.),
Tilburg: stad met een levend verleden. De geschiedenis van Tilburg vanaf de Steentijd tot en met de twintigste eeuw.
Tilburg, Regionaal Historisch Centrum, 2001. Groot 4to. 592 pp. Met honderden afb. (meeste in kleur). Reg. Gebonden. Linnen/stofomslag. Goed ex. €(euro) 45.00 Book number: 57985   Keywords: Topografie Noord-Brabant Tilburg -9999 - 1999   Click here to order or inquire. |
| GORISSEN, PIETER,
De Raadkamer van de hertog van Bourgondië te Maastricht (1473-1477). (Avec un résumé en français).
Louvain/Paris, Nauwelaerts, 1959. Groot 8vo. 346 pp. Reg. Ingenaaid. Goed ex. (Ongeopend ex.). €(euro) 35.00 Book number: 46218   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Topografie Limburg Maastricht 1473 - 1477   Click here to order or inquire. |
| GOUDA QUINT, P.,
Grondslagen voor de bibliographie van Gelderland.
Arnhem, Gouda Quint, 1910. Groot 8vo. XVIII+804 pp. Reg. Gebonden. Oorspr.kartonnen band. (Bibl.ex.: stempel & sticker op voorplat & titel, rug overgeplakt. Overigens goed ex.). Gelre 8. €(euro) 44.00 Book number: 41378   Keywords: Bibliotheken, archieven, archivalia. Topografie Gelderland Bibliography Gelderland alg. 1200 - 1910   Click here to order or inquire. |
| GOUW, J. TER,
Amstelodamiana.
3e druk. Asd., Brinkman, 1874. 2 dln. XXXII+466;IX+454 pp. Gebonden. 3/4 rood marokijn, ruggen verguld. (Papier hier en daar wat roestvl., overigens fraai ex.). * Straatnamen, vergrootingen van Amsterdam, verhalen; Gijsbrecht van Aemstel en de opkomst van Amsterdam, In de Kalverstraat, Wandeling in Amsterdam, Amsterdamsche kleinigheden, Jan Klaassen. €(euro) 80.00 Book number: 6771   Keywords: Topografie Amsterdam Amsterdam algemeen 1300 - 1874   Click here to order or inquire. |
| GOUW, J. TER,
Amsterdamsche tafereelen.
Haarlem, Bohn, 1876. 4to. VIII+319 pp. Met 15 getinte litho's van J.C.Greive jr. Gebonden. Oorspr. bewerkt bruin linnen. Redelijk/goed ex. (Band vlekkig; binnenwerk goed). €(euro) 40.00 Book number: 1873   Keywords: Topografie Amsterdam Amsterdam algemeen 1275 - 1876   Click here to order or inquire. |
| GOUW, J. TER,
Nacht en morgenrood. Een tijdvak uit de geschiedenis van Amsterdam, meerendeels naar oorspronkelijke stukken.
Asd., C.L. Brinkman, 1878. XV+262+XXVI pp. Met losse uitvouwb. kleurenkaart en 3 getinte litho's. Halfleer met vergulde rug. * Geschiedenis van Amsterdam in de Spaanse tijd (1567-1578). €(euro) 57.00 Book number: 1875   Keywords: Topografie Amsterdam Amsterdam algemeen 1567 - 1578   Click here to order or inquire. |
| GRAAFF, PAUL DE,
Photographs, paintings, sculptures, furniture.
Schiedam, Sint Joris Doele, 2001. 4to. Unpaginated. With num. plts. (incl. many in col.). Hardcover. Or.cloth/dustj. Fine/fine. €(euro) 30.00 Book number: 46019   Keywords: Schilderkunst monografie, Dutch painting Photos photographs photography books Kunst, beeldhouwkunst. Dutch sculpture Nederland Netherlands Holland Dutch 2001 - 2001   Click here to order or inquire. |
| GRASWINCKEL, D.P.M.,
Het oud-archief der gemeente Arnhem. I: Voorwoord, inleiding, inventaris; II:Regestenlijst; III: Brievenlijst, lijst van kaarten en teekeningen, index.
's-Grv., Nijhoff, 1935. 3 dln. Groot 8vo. 336;362;291 pp. Reg. Ingenaaid. (Ex-libris op binnenzijde omslagen). €(euro) 90.00 Book number: 20568   Keywords: Bibliotheken, archieven, archivalia. Topografie Gelderland Arnhem 1133 - 1795   Click here to order or inquire. |
| GRASWINCKEL, D.P.M.,
De archieven der gasthuizen en fundatiën, gilden, schutterijen en vendels, gedeponeerd bij het oud-archief der gemeente Arnhem.
's-Grv., Alg.Landsdrukkerij, voor Rijksarchief in Gelderland, 1930. Groot 8vo. 413 pp. Regestenlijst., reg. Ingenaaid. (Ex-libris op binnenzijde omslag). €(euro) 35.00 Book number: 35931   Keywords: Topografie Gelderland Bibliotheken, archieven, archivalia. Arnhem 1246 - 1859   Click here to order or inquire. |
| GRASWINCKEL, D.P.M.,
Graswinckel. Geschiedenis van een Delfts brouwers- en regentengeslacht.
's-Grv., Nijhoff, 1956. Groot 8vo. 416 pp. Met 90 pltn. 7 geneal.tab. Gebonden. Linnen. Goed ex. €(euro) 75.00 Book number: 22948   Keywords: Topografie Zuid-Holland Genealogie. Delft Nederland Netherlands Holland Dutch 1470 - 1956   Click here to order or inquire. |
| GRATAMA, JANUS,
Quaestiones juris inaugurales.
Groningen, P. van Zweeden, 1851. 11 pp. Gebonden. Rood half leer uit de tijd. Goed ex. (Papier hier en daar wat roestplekjes). Stellingen diss. Groningen. €(euro) 30.00 Book number: 58449   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1851 - 1851   Click here to order or inquire. |
| GRENDEL, E.,
De ontwikkeling van de artsenijbereidkunde in Gouda tot 1865.
Gouda, 1957. 590 pp. Met afb. Bibliogr., reg. Gebonden. Linnen. (Rug iets verkleurd). Oudheidkundige Kring "Die Goude", 9e verzameling bijdragen. €(euro) 40.00 Book number: 36375   Keywords: Topografie Zuid-Holland Medisch, pharmacie. Gouda 1350 - 1865   Click here to order or inquire. |
| GRESHOFF, J. (red.),
De Witte Mier. Klein maandschrift voor de vrienden van het boek. Deel III (= tweede jaargang), nrs. I-VI.
Apeldoorn, Dixon, 1913-1914. (XII)+208 pp. Met 14 pltn. (o.a. 9 ex-librissen van Armand Rels & 4 tekn. van J.G. Veldheer). Gebonden. Oorspr. half linnen. Goed ex. €(euro) 50.00 Book number: 56980   Keywords: Literatuurgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1913 - 1914   Click here to order or inquire. |
| GRINTEN, E.F. VAN DER,
Nijmegen Benedenstad. Beschrijving van een grotendeels verdwenen stadsgedeelte aan de Waal.
Nijm., Janssen, 1980. 3 dln. 4to. 279;295;200 pp. Met talr.plattegr., tekn., foto's. Bibliogr., reg. Ln./stofomsl. (enkele scheurtjes in stofomsl.). * Monumentaal werk over de Nijmeegse Benedenstad, met beschrijving en foto's/tekeningen van alle huizen en gebouwen in de periode 1930-1940. €(euro) 89.00 Book number: 35741   Keywords: Monumentale architectuur. Topografie Gelderland Nijmegen geen 1930 - 1940   Click here to order or inquire. |
| GROEN VAN PRINSTERER/KUYPER (bewerkt door A. GOSLINGA),
Briefwisseling van Mr. G. Groen van Prinsterer met Dr. A. Kuyper, 1864-1876.
Kampen, Kok, 1937. Groot 8vo. XI+407+(1) pp. Reg. Gebonden. Groen linnen met goudopdruk. (Ex-libris & naamstempel op schutblad). R.G.P. (Grote serie), Schriftelijke Nalatenschap, voordruk uit deel V, Brieven IV. €(euro) 50.00 Book number: 45422   Keywords: Politieke geschiedenis. Brieven. Nederland Netherlands Holland Dutch 1864 - 1876   Click here to order or inquire. |
| GROENEIJK, J.P.L.,
Handleiding tot de kennis der besturing van het schip, ten gebruike der adelborsten van de Koninklijke Nederlandsche Marine.
Amsterdam, Hulst van Keulen, 1848. XII+191 pp. Met 4 uitsl. platen. Gebonden. Eind 19e eeuws half linnen. Goed ex. (Platen iets roestvl.). €(euro) 195.00 Book number: 58398   Keywords: Dutch Navy naval sea warfare kon. marine Zeemanschap, navigatie Nederland Netherlands Holland Dutch 1848 - 1848   Click here to order or inquire. |
| GRONDSLAGEN VOOR DE STEDEBOUWKUNDIGE ONTWIKKELING VAN AMSTERDAM,
Het verkeer te Amsterdam, volgens de uitkomsten van de algemeene verkeerstelling 1930. Deel I + bijlagen & II.
(Asd., 1934-1940). 2 dln.in 3. 4to. XII+189;139;XII+345 pp. Met talr.krtn.(1 los) & afb. Ingenaaid. Goed ex. (Omslagen iets roestvl.). Grondslagen voor de Stedebouwkundige Ontwikkeling van Amsterdam. €(euro) 45.00 Book number: 21645   Keywords: Topografie Amsterdam Architectuur stedebouw planologie Amsterdam algemeen 1934 - 1940   Click here to order or inquire. |
| GROOT, BENJAMINUS DE,
Specimen juridicum inaugurale de circumscripta probatione per testes in causis civilibus.
Asd., M. Coster, 1852. 30+(2) pp. Gebonden. Oorspr. linnen stempelband. Fraai ex. * Ex. met opdracht van promovendus aan M.J. Pynappel. Diss. (cum laude) Utrecht. €(euro) 65.00 Book number: 58447   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1852 - 1852   Click here to order or inquire. |
| GROOT, IRENE DE & ROBERT VORSTMAN (eds.),
Sailing ships: Prints by the Dutch masters from the sixteenth to the ninetheents century.
Transl. from the Dutch by Michael Hoyle. Published in cooperation with the printroom of the Rijksmuseum, Amsterdam. Maarssen, G.Schwartz, 1980. Large square 4to. 284 pp. With 290 plts.& ills. Artists' biogr., bibliogr., index. Hardcover. Or.cloth, in (sl.chipped) dustj. VG/VG. €(euro) 30.00 Book number: 43315   Keywords: Maritime, sailing ships. Grafiek, prentkunst, graphic art Nederland Netherlands Holland Dutch 1500 - 1899   Click here to order or inquire. |
| GROOT, L. DE,
Het personeel statuut van apatriden en bipatriden volgens Nederlandsch internationaal privaatrecht.
's-Grv., Nijhoff, 1939. Large 8vo. 189 pp. + errata lf. Bibliogr., index. Softcover. Or.wrp., uncut. VG. (Lib. & cancel stamps on title & inside frontcover). €(euro) 30.00 Book number: 42089   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Legal history, law. Nederland Netherlands Holland Dutch 1939 - 1939   Click here to order or inquire. |
| GROOT, TITIA DE, KERSSENS, DICK & RÖNITZ, DIRK (samenst.),
Atlas van het Gemeentearchief Zaanstad.
Zaltbommel, Europese Bibl., 1997. Groot folio. 36 pp. in tekstbijlage + 32 gekleurde reprodukties van historische afbeeldingen uit de verzameling van Jacob Honig Jansz. Jr., gedrukt op zwaar papier, los in portfolio. Ongebruikt ex., als nieuw. €(euro) 75.00 Book number: 58278   Keywords: Topografie Noord-Holland Zaanstreek 1700 - 1900   Click here to order or inquire. |
| GROSJEAN, H.C.,
De technologie van het ijzer. Handboek voor iedereen die het ijzer in zijn bedrijf gebruikt of zich met de bewerking van het ijzer bezig houdt
Bewerkt naar het Duitsch van H. Haedicke. Leiden, Sijthoff, 1901. Large 8vo. (VII)+518+(6) pp. With 1144 wood-eng. plts. & figs. (incl. few fold.). Hardcover. Or. gilt decor. brown cloth. Good/--. (Joints a bit weak/starting). €(euro) 300.00 Book number: 47289   Keywords: Technische wetenschappen, techniek. Nederland Netherlands Holland Dutch 1901 - 1901   Click here to order or inquire. |
| GROTIUS, [HUGO],
Le droit de la guerre et de la paix. Divisé en trois livres où il explique le droit de nature, le droit des gens et les principaux points de droit public, ou ce qui concerne le gouvernement public d'un état.
Traduit du Latin en François par Monsieur [Antoine] de Courtin. Paris, Arnould Seneuze, 1687. 3 vols. in 2. 4to. (XLVIII)+621+(2);(IV)+197+(2);304 pp. With frontisp., title vignette, vignette on verso of title, portrait of the translator in vol. I., title vignette in vol. II., all engr. Index. Hardcover. Contemp. half calf, with red & black gilt lettered leather title labels on spines. (Spine ends & corners sl. worn, edges of binding sl. rubbed; owner's name (dated 1940) on endp. & titles Overall very good copy). * Ter Meulen & Diermanse 650. - 1st edition of the 1st French translation. €(euro) 750.00 Book number: 50943   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Legal history, law. Military law, war law. Nederland Netherlands Holland Dutch General, world, global 1625 - 1687   Click here to order or inquire. |
| GROTIUS, H. (P.C. MOLHUYSEN et al, eds.),
Briefwisseling van Hugo Grotius, 3e-6e deel: 1626 - feb.1636.
's-Grv., Nijhoff, 1961-1967. 4 vols. L8vo. 525;606;608;525 pp. Indexes. Or.cl. (Ex-lib.copy: mark on spines, stamp on paste-down & verso title; spine of vol.III discol.; else VG copy). R.G.P. (Grote serie), 105, 113, 119, 124. €(euro) 159.00 Book number: 28072   Keywords: Brieven. Juridica, rechtsgeschiedenis. Legal history, law. Nederland Netherlands Holland Dutch geen 1626 - 1636   Click here to order or inquire. |
| GROTIUS, HUGO,
De jure belli ac pacis. Libri tres, in quibus jus naturae & gentium, item juris publici praecipua explicantur.
Accesserunt & annotata in Epistolam Pauli ad Philemonem. Editio nova, cum annotatis auctoris, ex postrema ejus ante obitum cura multo nunc auctior. Amstelodami, Johannes Janssonius, 1651. 8vo. (XXXII)+570+(35) pp. Title printed in black & red. Index. 2nd half 19th-century half morocco with raised bands, red and green leather labels with gilt lettering on spine, marbled sides & paper edges. (Edges of binding sl. rubbed, exposing boards; first free (marbled) endpaper cut out, occas. light foxing, mainly in outer margins. Overall very good copy). * Ter Meulen & Diermanse 576. €(euro) 550.00 Book number: 43383   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Legal history, law. Military law, war law. Nederland Netherlands Holland Dutch General, world, global 1625 - 1651   Click here to order or inquire. |
| GUIDE.
Guide des étrangers dans la ville de La Haye et ses environs; avec une notice sur les villes de Delft et Leyde. Enrichi d'un plan topographique de La Haye, d'une carte des environs et de plusieurs vues.
La Haye, F.J. Weygand, 1837. Small 8vo. 88 pp. Complete with fold. lithogr. map, fold. lithogr. plan (by H. Reding) & 6 aquatint lithogr. plates. Hardcover. Or. printed boards. VG. (Old The Hague bookseller's label & or. price on pastedown; light foxing to map & a few text pages; plan & plates are fine). €(euro) 450.00 Book number: 58429   Keywords: Wandelingen toertochten gidsen toerisme Topografie Zuid-Holland Den Haag Omgeving Den Haag 1837 - 1837   Click here to order or inquire. |
| GULDEWAGEN, D. & STEYN, P.,
Naam-register, van de Heeren van de regeering der stad Haarlem, van de Ministers van dien; en van derzelver Commissien; als meede van eenige ampten en employen binnen dezelve.
Haarlem, G. van Kessel, 1733. 4to. (234) pp. Hardcover. Contemp. half roan with marbled boards. VG. (Spine & edges sl. rubbed, corners bumped). * Copy warranted by both editors with their autograph signatures. €(euro) 275.00 Book number: 51298   Keywords: Reference books Topografie Noord-Holland Haarlem 1732 - 1733   Click here to order or inquire. |
| GUMBERT, J.P. & M.J.M. DE HAAN (eds.),
Essays presented to G.I.Lieftinck.
Asd., Van Gendt, 1972/76. 4 vols. 4to. 111;105;117;122 pp. With num.facs. Index. Or.wrp./dustj. VG/VG. Litterae Textuales. - I: Varia codicologica: studies on manuscripts, scriptoria and techniques, ranging from 9th-century Corbie and St.-Bertin to 15th-century Oxford and IJsselstein; II: Texts & manuscripts: studies on autographs from Hildegard of Bingen to Nicolaus of Dinkensbühl; texts from the Pervigilium Veneris to a poem from Rooclooster; mss.from an Irish psalter to a French devotionael collection; III: Neerlandica manuscripta: studies on Dutch medieval literature and its mms., i.a. the Lancelot compilation and oral delivery, the New Testament and its translations, a.o.; IV: Miniatures, scripts, collections: studies on manuscript illumination, ranging from the Exultet rolls to the Master of Mary of Burgundy; various aspects of scripts: nomenclature, identification, calligraphy; and the Nansius, Commelin and Lupus mss. €(euro) 100.00 Book number: 32052   Keywords: Middle Ages medieval Middeleeuwen Book history, libraries, archives. Bibliotheken, archieven, archivalia. Nederland Netherlands Holland Dutch West Europe general geen 850 - 1500   Click here to order or inquire. |
| HAAGEN, M.J.F.W. VAN DER,
Het geslacht Van der Haagen, 1417-1932. Met een beschrijving van het werk van den schilder Joris van der Haagen en eenige naamgenoten door J.K. van der Haagen.
's-Grv., eigen uitgave, 1932. 4to. 322 pp. Met 25 portr. & facs., + 29 afb. van schilderijen & tekn. van Joris van der Haagen. Regs. Gebonden. Goed ex. (Rug wat verbruind). * Gedrukt in 260 gummerde exx. €(euro) 175.00 Book number: 43510   Keywords: Genealogie. Schilderkunst monografie, Dutch painting Nederland Netherlands Holland Dutch 1417 - 1932   Click here to order or inquire. |
| HAAN HETTEMA, M. DE (red.),
Oude Friesche wetten. Tweede deel, eerste & tweede stuk. VI: Jus Municipale Frisonum; VII: Boetregisters; VIII: Geestelijke regten; IX: Willekeuren; X: Lex Frisionum.
Leeuwarden, Suringar, 1847-1851. 2 dln. XII+379 pp. Oorspr. slap karton. Goed ex. (Bibl. ex. Tweede Kamer, met stempels, incl. "afgeschreven"; ruggen overgeplakt met plastic tape). * Voorin 1e deel in handschrift "Van den schryver". €(euro) 60.00 Book number: 57960   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Topografie Friesland Friesland alg. 1847 - 1851   Click here to order or inquire. |
| HAAN, A.M.J. DE,
Inventaris van het archief van de Heilige Geest en het Heilige Geesthofje te 's-Gravenhage, 1311-1917.
's-Grv., 1969. 3 dln. 4to. (Gestencild). In omsl. (Bibl.stempels). €(euro) 39.00 Book number: 21404   Keywords: Topografie Zuid-Holland Bibliotheken, archieven, archivalia. Den Haag geen 1311 - 1917   Click here to order or inquire. |
| HAARLEM.
Handvesten, privilegien, octroyen, vry- en gerechtigheden aan de stad Haerlem en haare burgers verleend; mitsgaders overeenkomsten en handelingen door de regeerders dier stad met andere steden, gemeenschappen, of byzondere persoonen aangegaan.
Vercierd met de afbeeldingen der voornaamste zegels, als ook van het eerste en oudste Handvest van den jaare 1245. Haerlem, Izaak en Johannes Enschede, en Jan Bosch, 1751. Folio. LVIII+670+(38) pp. With engr. frontisp., title vignette, armorial vignette, various other vignettes, 14 plates depicting num. seals, large fold. engr. facsimile on heavy paper of the 1245 charter of Haarlem. Index. Hardcover. Skilfully rebound in new half vellum, with marbled boards, new endpapers. (Old neat repair of 7 cm tear in fold. charter near foot of inner margin; overall very good, bright and clean copy). €(euro) 650.00 Book number: 53892   Keywords: Topografie Noord-Holland Juridica, rechtsgeschiedenis. Middle Ages medieval Middeleeuwen Haarlem 1245 - 1750   Click here to order or inquire. |
| HAAS, HENDRIK DE,
De boekbinder, of volledige beschrijving van al het gene wat tot deze konst betrekking heeft.
Facs. herdruk van de uitgave van 1788. Utrecht, HES, 1984. (XXXII)+XVI+166 pp. Met 9 uitsl pltn. Gebonden. Goed ex. €(euro) 40.00 Book number: 50511   Keywords: Boekgeschiedenis binderijen boekbanden Nederland Netherlands Holland Dutch 1788 - 1788   Click here to order or inquire. |
| HAAS, R.N. DE (et al, red.),
Feestalbum uitgegeven ter gelegenheid van de viering van het 275-jarig bestaan der Groningsche Hoogeschool.
Groningen, Scholtens, (1889). Groot 4to. (XII)+38+(6) pp. Met 3 pltn. (tekeningen van O. Eerelman, H.W. Mesdag & Jozef Israels) + div.kleinere tekn. in tekst. Gebonden. Rode stempelband. Goed ex. (Linker benedenhoek van voorplat verkleurd). €(euro) 75.00 Book number: 48036   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Onderwijs, universiteiten. Groningen stad 1889 - 1889   Click here to order or inquire. |
| HADDERINGH, H. & B. VEENSTRA,
Drents woordenboek.
Schiedam, Interbook, 1979. Gr.8vo. 344 pp. Met uitsl.krt.& 88 foto's. Bibliogr. Ln./stofomsl. €(euro) 30.00 Book number: 25790   Keywords: Topografie Drente Taalkunde, dialecten, streektalen. Drente alg. 1979 - 1979   Click here to order or inquire. |
| HAES, JOAN DE,
Het leven van Geeraert Brandt. Hier by komen, behalven de lof- en lykdichten op den gemelden Geeraert Brandt gestelt, nogh eenige brieven van vernaemde mannen aen hem, en eene verhandeling over de geveinstheit door hem geschreven.
's-Grv., Kornelis Bouquet, 1740. Klein 4to. (XVI)+247+(1) pp. Met gegrav. titelvignet. Reg. Gebonden. Half kalfsleer uit de tijd. Goed ex. (Platten iets geschaafd; schutbladen wat verbruind in de hoeken, ex-libris op binnenzijde voorplat). * Brandt is vooral bekend geworden door zijn biografie van Michiel de Ruijter. €(euro) 100.00 Book number: 58080   Keywords: Biografieen. Nederland Netherlands Holland Dutch 1626 - 1712   Click here to order or inquire. |
| HAGEMAN, HENRICUS,
Verzameling van Nederduitsche byvoeglyke naamwoorden, uit verscheiden schryvers getrokken, en in eene alphabethische orde gebragt.
Asd., Pieter Spriet, 1771. 2 delen. (XII)+386;(IV)+582+(3) pp. Gebonden. Parkament uit de tijd. Goed ex. (Banden iets vlekkig). * Alfabetische lijst van zelfstandige naamwoorden met voor ieder woord daarbij passende bijvoeglijke naamwoorden, b.v. Boekery: uitmuntende, groote, overvloedige, nette, kostbaare, uitgezochte, vermaarde, openbaare, verkochte, verstrooide, verzamelde, doorleezen, stads, lands, vorstelyke, koningklyke, keizerlyke, vaticaansche. enz. €(euro) 275.00 Book number: 58078   Keywords: Taalkunde, woordenboeken, grammatica. Nederland Netherlands Holland Dutch 1771 - 1771   Click here to order or inquire. |
| HAGEN, A.J.,
Het hand-boekbinden. Geschiedenis en techniek van de boekband.
Haarlem, Stam, 1945. 132+(6) pp. Met talr. foto's van banden & tekn. Gebonden/stofomslag. Goed ex. €(euro) 30.00 Book number: 58317   Keywords: Boekgeschiedenis binderijen boekbanden Nederland Netherlands Holland Dutch 1500 - 1945   Click here to order or inquire. |
| HAHN JR., ALBERT,
Kunst als tijdsbeeld. T.g.v. het vijf-jarig bestaan van het Nederlandsche Boekengilde.
(Hilversum, 1938). 4to. 4 pp. tekst + 12 platen, los in map. Goed ex. (Voorzijde map iets verkleurd). Nederlandsche Boekengilde, uitg. nr. 46. - Tekeningen van o.a. Walter Crane, Steinlen, Albert Hahn Sr., Käthe Kollwitz, Frans Masereel. €(euro) 50.00 Book number: 56245   Keywords: Boekgeschiedenis, Dutch book history Graphic art. Gedenkboeken, commemoration books Nederland Netherlands Holland Dutch 1938 - 1938   Click here to order or inquire. |
| HALL, H.C. VAN, VROLIK, W. & MULDER, G.J.,
Bijdragen tot de natuurkundige wetenschappen. Derde deel voor 1828.
Asd., Gartman, 1828. IV+346+IV+336+IV pp. With 3 engr.plts. (incl. 2 fold.). Contemp. half morocco, mrbld sides, spine gilt. VG. (Spine ends & corners sl.dam.). €(euro) 70.00 Book number: 40944   Keywords: Natuurwetenschappen. Nederland Netherlands Holland Dutch 1828 - 1828   Click here to order or inquire. |
| HALL, M.C. VAN,
Regtsgeleerde verhandelingen en losse geschriften.
Asd., Van der Hey en Ten Brink & De Vries, 1838. XII+414+(1) pp. Hardcover. Contemp. full calf, spine gilt. VG. (Ex-lib.copy: sticker on cover & fly-leaf, stamp on title). €(euro) 125.00 Book number: 41346   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1570 - 1838   Click here to order or inquire. |
| HALLEMA, A.,
In en om de gevangenis, van vroeger dagen in Nederland en Nederlandsch-Indie. Schetsen uit de geschiedenis der straffen en voornamelijk van de toepassing der vrijheidsstraffen binnen en buiten onze grenzen.
Voorbericht H.Brugmans. 's-Grv., Belinfante, (1936). 4to. (XI)+176 pp. With num.plts. Bibliogr. Hardcover. Later blind cloth binding. Good/--. €(euro) 35.00 Book number: 10079   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Dutch colonial, East Indies. Legal history, justice, crime. Indonesia. Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1800   Click here to order or inquire. |
| HALLEMA, A.,
Vier eeuwen weeshuisgeschiedenis Bolsward, 1553-1953.
Bolsward, Osinga, 1953. 286 pp. Met platen. Gebonden. Linnen. Goed ex. (Roestplekjes op de sneden). €(euro) 45.00 Book number: 46202   Keywords: Topografie Friesland Sociale geschiedenis. Friesland Westergo 1553 - 1953   Click here to order or inquire. |
| HALMAEL, A. VAN, WIJN, H. VAN & PLEMPER VAN BALEN, B.A.,
Wetenswaardigheden uit de geschiedenis van Noord-Holland.
Hoorn., Vermande, 1843. Klein 8vo. Met 1 litho (Abdij van Egmond. Later ingekleurd). Gebonden. Oorspr. bedrukt karton. (Band vlekkig, rug iets gespleten). * Bevat artt. over het oudste zegel der burgerij van Medemblik, de Ruïne en de Abdij van Egmond, en het slot Purmersteijn. €(euro) 35.00 Book number: 28575   Keywords: Topografie Zuid-Holland Architectuur kastelen paleizen. Noord-Holland alg. 1843 - 1843   Click here to order or inquire. |
| HAM, W.A. VAN,
Inventaris van de raad en rekenkamer van de Markiezen van Bergen op Zoom. (Compleet in 5 delen).
's-Hert., Rijksarchief in Noord-Brabant, 1980. 5 dln. 4to. 967 pp. Met 23 afb. Reg. Groot formaat paperback. Goed ex. Rijksarchief in Noord-Brabant, Inventarisreeks, 25. €(euro) 65.00 Book number: 57510   Keywords: Bibliotheken, archieven, archivalia. Bergen op Zoom geen 1248 - 1800   Click here to order or inquire. |
| HAMERSTER, DOMINICUS,
Nauwkeurige en duidelijke verklaaring over de statuten, ordonnantien, reglementen, en costumen van rechte in Friesland; volgens Staats Resolutie van den 12 Maart 1722 gedrukt en gepubliceerd. Derde deel [=Derde & Vierde boek].
Uitgegeven door Ulrich Jan Huber. Franeker, Dionijsius Romar, 1783. 4to. (XVI)+490 pp. + errata lf. Or. limp boards. Good. (Spine ends dam., splits in spine; lib. & cancel stamp on endpaper, few pp. sl. waterst. in top edge. Overall well preserved copy, with the original provisional blind binding). * Books III & IV, being the second half of the book of ordinances and regulations in Friesland. €(euro) 100.00 Book number: 43471   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Friesland alg. 1783 - 1783   Click here to order or inquire. |
| HANRATH, J.J.,
Het maçonniek exlibris en de daaraan verwante grafische kunst.
's-Grv., Maçonnieke Stichting Ritus en Tempelbouw, 1959. 4to. 178 pp. With 138 b/w ills. List of artists & owners. Softcover. Or.wrp. VG/--. (Spine a bit browned). €(euro) 35.00 Book number: 42136   Keywords: Grafiek, prentkunst, graphic art Graphic art. Freemasonry masonic vrijmetselarij Nederland Netherlands Holland Dutch Europe general 1770 - 1959   Click here to order or inquire. |
| HARENBERG, E.J. (et al, uitg.),
Oorkondenboek van Gelre en Zutphen tot 1326. 1e-6e aflevering.
Klooster Zennewijnen, St.-Maria-Magdalenaklooster Nijmegen, Munsterabdij Roermond, diverse Roermondse instellingen, Klooster Bethlehem bij Doetinchem (1e en 2e gedeelte), Abdij Grafenthal bij Goch (1e ged.). 's-Grv., Nijhoff, 1980-1994. 6 dln. 4to. Met krtn. & talr.facs. Bibliogr.,regs.,tabellen. Losbladig in 6 linnen verzamelbanden. R.G.P. €(euro) 205.00 Book number: 11855   Keywords: Bibliotheken, archieven, archivalia. Topografie Gelderland Middle Ages medieval Middeleeuwen Kerkgeschiedenis, kloosters, congregatie Gelderland alg. Nijmegen Roermond Aangrenzend gebied Gelderland 1216 - 1326   Click here to order or inquire. |
| HARMS, J. & DONKERSLOOT-DE VRIJ, M.,
Catalogus van de kaartencollectie-Moll.
Utrecht, Universiteits Bibliotheek, 1977. 171 pp. Reg. Ingenaaid. * 747 kaarten beschreven. €(euro) 35.00 Book number: 44293   Keywords: Cartography, maps, mapping. Topografische kaarten, Dutch maps. Nederland Netherlands Holland Dutch General, world, global 1500 - 1900   Click here to order or inquire. |
| HARTZ, S.L.,
The Elseviers and their contemporaries. An illustrated commentary.
Asd., Elsevier, 1955. Large 8vo. 112 pp. With ca. 60 facs. of (title)pages. Hardcover Or.blind stamped buckram/dustj. VG/VG. €(euro) 30.00 Book number: 4099   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Bedrijven economische geschiedenis Boekgeschiedenis uitgeverij publishing. Nederland Netherlands Holland Dutch 1580 - 1712   Click here to order or inquire. |
| HASLINGHUIS, E.J. & C.J.A.C. PEETERS,
De Dom van Utrecht.
's-Grv., Staatsuitg., 1965. 4to. 365 pp. Met 431 afb.& krtn. Bibliogr.,reg. Gebonden. Buckram. Ned.Mon.van Gesch.& Kunst,II,1e stuk,2e afl. €(euro) 35.00 Book number: 2617   Keywords: Architectuur, kerkbouw, kerken. Kerkgeschiedenis, religies. Topografie Utrecht Utrecht-stad 690 - 1965   Click here to order or inquire. |
| HAVARD, HENRY,
La céramique hollandaise. Faiences de Delft, Haarlem, Rotterdam, Arnhem, Utrecht etc., et des porcelaines de Weesp, Loosdrecht, Amsterdam et La Haye.
Ouvrage enrichi de 35 hors texte et de plus de 500 dessins, facsimilé, marques, signatures etc. Asd., Vivat, 1909. 2 vols. Large 4to. 260;324 pp. With 35 plts. (incl. 8 col. or tinted) & 500 engr. ills. Biogr.notes (incl. marks & signatures), list of museums & collections, index of names (incl. years). Hardcover. Contemp. 3/4 leather, gilt lettered spines with raised bands. (Top margins of preliminary pages & last page of vol. I waterstained/browned, as well a few scattered top edges in vol. II; elsewhere VG copy). €(euro) 395.00 Book number: 41035   Keywords: Toegepaste kunst, ceramique aardewerk. Nederland Netherlands Holland Dutch Delft 1600 - 1790   Click here to order or inquire. |
| HAVARD, HENRY,
Les merveilles de l'art hollandais, exposées à Amsterdam en 1872.
Arnhem/Paris, Thieme/Renouard, 1873. Large 4to. 135 pp. With 5 b/w plts. Hardcover. Or. 3/4 morocco, gilt lettering on front & spine. Good/--. (Spine ends & corners sl.dam; occas.sl.foxing). * 500 copies printed (this copy one of unnumbered 450 with wide margins). €(euro) 35.00 Book number: 42111   Keywords: Schilderkunst, Dutch art of painting Amsterdam algemeen 1872 - 1972   Click here to order or inquire. |
| HAVERKORN VAN RIJSEWIJK, P.,
De oude Rotterdamsche schouwburg [1773-1798].
Rotterdam, Van Hengel & Eeltjes, 1882. Groot 8vo. XII+419 pp. Met 7 pltn. & 3 facs. Reg. Gebonden. Later half leer. Goed ex. (Stempel op titels, papier hier en daar wat roestvl.). €(euro) 95.00 Book number: 52268   Keywords: Topografie Zuid-Holland Theater. Rotterdam 1773 - 1798   Click here to order or inquire. |
| HAZEWINKEL, H.C. & J.E. VAN DER POT (red.),
Vier eeuwen Rotterdam: Citaten uit reisbeschrijvingen, rapporten, redevoeringen, gedichten en romans.
Rotterdam, Brusse, 1942. 328 pp. Met 55 plattegr.& afb.(1 uitsl.). Gebonden. Linnen. * Een van de 120 genummerde en door de samenstellers gesigneerde exx. op Simili japon, in blauwe buckram band, kop verguld. €(euro) 35.00 Book number: 6945   Keywords: Topografie Zuid-Holland Literatuurgeschiedenis. Rotterdam 1540 - 1942   Click here to order or inquire. |
| HAZEWINKEL, H.C.,
Geschiedenis van Rotterdam.
Asd., J.v.d.Vondel, 1940-42. 3 dln. Groot 4to. 413;381;533 pp. Met talr.pltn.(ged.in kleur). Bibliogr. Gebonden. Buckram (ruggen iets verkleurd). Goed ex. €(euro) 165.00 Book number: 28552   Keywords: Topografie Zuid-Holland Rotterdam 1340 - 1795   Click here to order or inquire. |
| HECHT, F.,
Ein Beitrag zur Geschichte der Inhaberpapiere in den Niederlanden.
Erlangen, Enke, 1869. X+171 pp. Softcover. Or.printed wrp., untrimmed VG. (Edges sl. frayed). €(euro) 30.00 Book number: 15179   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Economische geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch Vlaanderen Belgie 1500 - 1700   Click here to order or inquire. |
| HECK, PHILIPP,
Die altfriesische Gerichtsverfassung. Mit sprachwissenschaftlichen Beiträgen von Theodor Siebs.
Weimar, Böhlau, 1894. XVI+499 pp. Index. Softcover. Or. wrp. Good. (Spine & rear cover sl. dam.). €(euro) 39.00 Book number: 50381   Keywords: Legal history, law. Juridica, rechtsgeschiedenis. Middle Ages medieval Middeleeuwen Noord-Nederland alg. Ostfriesland Northwest Germany 1000 - 1600   Click here to order or inquire. |
| HEEL, A.C.S. VAN (et al, eds.),
Proceedings of the Zeeman Centennial Conference, Amsterdam, September 6-11, 1965.
Asd., Nederlandse Natuurkundige Vereniging, 1965. (VIII)+293 pp. With portr. & num. figs. Index. Softcover. Or. wrp. VG. English text. €(euro) 30.00 Book number: 52665   Keywords: Natuurwetenschappen. science nobel prize winners Nederland Netherlands Holland Dutch 1965 - 1965   Click here to order or inquire. |
| HEERDT, A.C. VAN,
Herde, Heerde, Heerdt. Geschiedenis van het geslacht van Heerdt.
Woord vooraf van J.Ph. de Monté Ver Loren. Assen, Van Gorcum, 1957. 4to. 192+(3) pp. Met schetskaartjes, 35 fotoplaten, facsimile-handtekeningen. Tabellen & regs., lijst van intekenaren. Gebonden. Half leer. Fraai ex. * Eén van de 35 genummerde exx. van de luxe-editie. €(euro) 225.00 Book number: 43516   Keywords: Genealogie. Nederland Netherlands Holland Dutch 1350 - 1957   Click here to order or inquire. |
| HEERENBOEKJE.
Naamwyzer, vervattende namen en woonplaatsen der leden, uitmakende het stedelyk bestuur der stad Amsterdam, over den Jaare 1819. + Naam-register van alle de predikanten die sedert de Reformatie in den jaare 1578 tot heden geweest, of nog zyn.
Amsterdam, P. den Hengst, 1819. 12mo. 112+56 pp. Reg. Groen perkament. Goed ex. (Ex. zonder overslag aan achterplat). * Bevat behalve de genoemde functionarissen ook de namen (en in veel gevallen de adressen) van de Regterlyke magt, advocaten, notarissen, Krygsraad, Schuttery, brandmeesteren en in het tweede deel de krank-bezoekeren. €(euro) 250.00 Book number: 58203   Keywords: Reference books, naslagwerken Topografie Amsterdam Amsterdam algemeen 1819 - 1819   Click here to order or inquire. |
| HEERINGA, K. & FRUIN, R.,
De rekeningen en andere stukken in 1607 uit de Hollandsche rekenkamer naar de Zeeeuwsche overgebracht. Het Henegouwsch-Beiersche Tijdvak: 1319-1432, (gevolgd door:) 1433-1584.
's-Grv., Nijhoff, voor Rijks Archief-depot in de Provincie Zeeland, 1913-1909. 2 dln. in 1 band. Groot 8vo. 106;509 pp. Gebonden. Half linnen uit de tijd. Goed ex. (Rug iets verkleurd). €(euro) 50.00 Book number: 51460   Keywords: Middle Ages medieval Middeleeuwen Bibliotheken, archieven, archivalia. Topografie Zeeland Zeeland algemeen 1319 - 1584   Click here to order or inquire. |
| HEFTING, J.V.C. (VICTORINE),
Jongkind d'après sa correspondence.
Utrecht, Haentjens Dekker & Gumbert, 1968. Large 8vo. XLIII+268 pp. + 37 b/w plts. Bibliogr., index. Softcover. Or. stiff wrp. VG. (Spine & part of covers sl. sunned). Thesis Utrecht University. €(euro) 35.00 Book number: 45295   Keywords: Schilderkunst monografie, Dutch painting Brieven. Nederland Netherlands Holland Dutch 1852 - 1890   Click here to order or inquire. |
| HEGE, CHRISTIAN & NEFF, CHRISTIAN (eds.),
Mennonitisches Lexikon. (Full set of 4 vols.).
Ffm/Karlsruhe, im Selbstverlag/Heinrich Schneider, 1913-1937-1958-1967. 4 vols. Large 8vo. C. 2650 pp. With maps & ills. Hardcover. Uniform 3/4 morocco. Fine/-- €(euro) 395.00 Book number: 55469   Keywords: Reference books, naslagwerken Kerkgesch. Doopsgezinden, Mennonieten. Religions, christian, Mennonites. Nederland Netherlands Holland Dutch Europe general Americas, American continent. 1520 - 1967   Click here to order or inquire. |
| HEINS, MAURICE & ARMAND,
De-ci de-la en Hollande. Notes et croquis.
Brux., Lebègue, n.d. (c.1900). 276 pp. With num. drawings. Hardcover. Cloth-backed marbled boards. (Or.pict.wrp. preserved). Fine. €(euro) 45.00 Book number: 26212   Keywords: Topografie Volkskunde, volkenkunde, antropologie Nederland Netherlands Holland Dutch 1900 - 1900   Click here to order or inquire. |
| HEINSIUS, A.,
De briefwisseling van Anthonie Heinsius 1702-1720. Delen 1-6: 19 maart 1702 - 31 dec. 1707.
Bewerkt door A.J. Veenendaal Jr. 's-Grv., Nijhoff, 1976-1984. 6 dln. Gr8vo. Bibliogr., reg. Ln. R.G.P. (Grote serie): 158, 163, 169, 177, 183, 189. €(euro) 250.00 Book number: 21535   Keywords: Brieven. Politieke geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch Europe general 1702 - 1707   Click here to order or inquire. |
| HEINSIUS, NIC.,
l'Avanturier Hollandois, ou La vie & les avantures divertissantes & extraordinaires d'un Hollandois. (Vol. 1 of 2).
Asd., Herman Uytwerf, 1729. 12mo. (X)+448 pp. With engr. frontisp. & 6 engr. plts. Hardcover. Modern blind black simile leather. Good. (Frontisp. & title sl. soiled and repaired/strengthened with Japanese paper on reverse side; pages uncut). €(euro) 75.00 Book number: 57912   Keywords: Memoires, autobiografieen Romans, verhalen, Dutch novels, fiction Nederland Netherlands Holland Dutch 1729 - 1729   Click here to order or inquire. |
| HELBERS, G.C.,
Overschie in den loop van tien eeuwen.
Gedenkboek uitgegeven t.g.v. de viering van het 1000-jarig bestaan van Overschie. (Overschie), 1929. Gr.4to. 279 pp. Met uitsl.krt., talr.pltn.& ills. Ln. €(euro) 114.00 Book number: 21633   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Topografie Zuid-Holland Rotterdam 1929 - 1929   Click here to order or inquire. |
| HELLINGA-QUERIDO, L.,
Methode en praktijk bij het zetten van boeken in de vijftiende eeuw.
Asd., Universiteit van Amsterdam, 1974. 4to. XII+259 pp. With 5 facs. Bibliogr., index. Softcover. Or. cloth-backed grey wrp. VG. Thesis Universiteit van Amsterdam. With summary in English. €(euro) 175.00 Book number: 44009   Keywords: Boekgeschiedenis typografie, drukkerij Middle Ages medieval Middeleeuwen Book printing, typography. Nederland Netherlands Holland Dutch West Europe general 1473 - 1498   Click here to order or inquire. |
| HERMANS, C.R.,
Bijdragen tot de geschiedenis, oudheden, letteren, statistieken en beeldende kunsten der provincie Noord-Braband. (Compleet in 2 delen).
's-Hertogenbosch, Gebr. Muller, 1845. 2 dln. Groot 8vo. (VIII)+579+(3);579+(5) pp. Met 7 litho's. Gebonden. Recent half linnen, met oorspr. bedrukt gedeelte van omslag opgeplakt. Goed ex. €(euro) 295.00 Book number: 58374   Keywords: Topografie Noord-Brabant Bibliotheken, archieven, archivalia. Noord-Brabant alg. 1200 - 1800   Click here to order or inquire. |
| HERVEY, J.,
Godvruchtige overdenkingen, onder het beschouwen der grafsteden en van een’ bloemhof, benevens een uitweiding over de werken der scheppinge. Naar de negende uitgave, uit het Engelsch vertaelt.
3e druk. Asd., K. van Tongerlo & F. Houttuyn, 1757. XVI+340 pp. Met 8 etsen van S. Fokke + extra portret van de auteur van J. Houbraken. Gebonden. Perkament uit de tijd. Goed ex. (Enkele wormgaatjes voorin). €(euro) 125.00 Book number: 50548   Keywords: Kerkgeschiedenis, protestantisme. Nederland Netherlands Holland Dutch 1757 - 1757   Click here to order or inquire. |
| HERWIJNEN, G. VAN,
Bibliografie van de stedengeschiedenis van Nederland.
Leiden, Brill, 1978. XXI+355 pp. Met uitsl. kaart. Regs. Gebonden. Linnen. Ongebruikt ex., als nieuw. €(euro) 30.00 Book number: 46368   Keywords: Bibliography Topografie Nederland Netherlands Holland Dutch 1600 - 1977   Click here to order or inquire. |
| HESSELINK, H.G.,
Geschiedenis der tramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen, 1887 - 1949.
Kloosterzande, Duerinck-Krachten, 1984. 256 pp. Met talr. z/w foto's. Gebonden. Linnen/stofomslag. Goed ex. (Datumstempel op fr. titel). €(euro) 60.00 Book number: 55510   Keywords: Topografie Zeeland Reizen vervoer bus tram Zeeuws-Vlaanderen 1887 - 1949   Click here to order or inquire. |
| HEYMANS, G.,
Schets eener kritische geschiedenis van het causaliteitsbegrip in de nieuwere wijsbegeerte.
Leiden, Brill, 1890. Large 8vo. VII+381 pp. Hardcover. Later black cloth. Good/--. (Lib.stamp on title). €(euro) 39.00 Book number: 41033   Keywords: Filosofie. Philosophy. Nederland Netherlands Holland Dutch 1890 - 1890   Click here to order or inquire. |
| HEYN, JAN (tekst) & SPIER, JO (tekn.),
Een houten jubileum, zijnde een verzameling bladzijden over hout, na den mensch der Schepping schoonste triumf, en over één deszelfs verkoopers in deze Lage Landen gedurende een tijdvak van zestig jaren.
Uitgegeven t.g.v. het 60-jarig bestaan van de N.V. Houthandel v/h P. Rot Cz te Westzaan. Wormerveer, Meijer, 1946. 4to. 105 pp. Met ca. 20 tekn. van Jo Spier, enkele foto's e.a. tekn. Gebonden. Linnen (zonder stofomslag). Goed ex. (Rug & schutbladen iets verbruind). * Ex. met gedrukte aanbiedingsbrief van de directie. €(euro) 45.00 Book number: 53496   Keywords: Bedrijven economische geschiedenis Gedenkboeken, commemoration books Topografie Noord-Holland Forestry wood timber. Zaanstreek 1886 - 1946   Click here to order or inquire. |
| HEZIK PARTNERS BV, VAN,
Struktuurstudie Zandvoort. Konsept april 1980. Deel I: Tekst; deel II: Kaarten.
Rotterdam, 1980. 2 dln. A4. Ongepagineerd. Met 28 kaarten (w.v. 1 grote uitsl., los in hoes). In twee ringbanden. €(euro) 35.00 Book number: 50024   Keywords: Topografie Noord-Holland Architectuur stedebouw planologie Zandvoort 1980 - 1980   Click here to order or inquire. |
| HIDE, C.L.,
Zakwoordenboek in drie talen: Nederlandsch - Duitsch - Russisch / Taschenwöterbuch in drei Sprachen: Deutsch - Niederländisch - Russisch.
Asd., Westland, 1944. 16mo. (VII)+888 pp. Half cloth. Or. grey cloth. Good/--. (Binding sl. stained; paper sl. browned, owner's signature on endp.). €(euro) 95.00 Book number: 57932   Keywords: Linguistics dictionaries philology. Nederland Netherlands Holland Dutch 1944 - 1944   Click here to order or inquire. |
| HILARIDES, JOHANNES,
It aade Friesche terp of kronyk der geschiedenissen van de vrye Friesen: met bijvoegsels en aanteekeningen van J. van Leeuwen.
Leeuwarden, J. Proost, 1834. Klein 8vo. VIII+480 pp. Gelithogr. titel met afb. van de Wiarda State. Gebonden. Rood marokkijn met goudversiering langs en op de randen en op de rug, sneden verguld, gemarmerde schutbladen; gebonden door A. v. Rossum, Amsterdam, volgens etiketje. Goed ex. * Ex. met opdracht van J. van Leeuwen "Aan mynen Vriend P.K. Smeding". €(euro) 200.00 Book number: 58155   Keywords: Topografie Friesland Friesland alg. -313 - 1834   Click here to order or inquire. |
| HILTEN, D.A. VAN (et al, eds.),
Verenging ter Beoefening van de Krijgswetenschap. Wetenschappelijk jaarbericht 1947-1967, 29e-49e jaargang.
's-Grv., 1947-1967. 21 vols. With some maps, figs., num. ads. Softcover. Or. wrp. (1951 in red cloth binding). Good. (Issues 1947-1950 with lib. label on spine & stamp on frontcover & 1st page, few spines taped with transparent paper). €(euro) 125.00 Book number: 48909   Keywords: Militair, krijgskunde. Nederland Netherlands Holland Dutch 1947 - 1967   Click here to order or inquire. |
| HILTEN, D.A. VAN (et al, eds.),
Orgaan van de Verenging ter Beoefening van de Krijswetenschap. 1946-1964. (Most years in 5 or 6 issues; lacks 1949/50 issue no. 2 & 1957/58 issue no. 2).
's-Grv., 1946-1964. 98 vols., loose as issued. Ca. 3400 pp. With some ills., num. ads. Softcover. Or. wrp., stapled. Good. (Few issues with lib. label & stamp on cover & 1st page; spines & edges sl. browned). €(euro) 125.00 Book number: 48910   Keywords: Militair, krijgskunde. Nederland Netherlands Holland Dutch General, world, global 1946 - 1964   Click here to order or inquire. |
| HOEK, P.P.C.,
Rapport over het visschen met ankerkuilen, zoowel in den gesloten tijd als daarna.
Bijlage V van het Verslag van den Staat der Nederlandsche Zeevisscherijen over 1896 (pp.267-416). 's-Grv., Van Cleef, 1897. 4to. Met uitsl.krt. (Hollandsch Diep - Haringvliet), 6 pltn., uitsl.grafiek. Gebonden. Oorspr.bedrukt karton. (Bovenrand voorplat wat watervl.). €(euro) 44.00 Book number: 41057   Keywords: Binnenvisserij. Binnenwateren, binnenvaart Zuid-Hollandse eilanden 1897 - 1897   Click here to order or inquire. |
| HOEK, W. VAN DEN,
De geschiedenis van het Wapen der Koninklijke Marechaussee.
's-Grv., Stg. Ons Wapen, (1963). Groot 8vo. 471+(48) pp. Met pltn. (enkele in kleur) & ills. Lijst van archivalia,reg. Gebonden. Linnen. €(euro) 60.00 Book number: 4160   Keywords: Militair, Marechaussee. Nederland Netherlands Holland Dutch 1805 - 1963   Click here to order or inquire. |
| HOEKEMA, TEAKE & JORGENSEN, V. TAMS,
Deensk-Frysk wurdboek mei in koarte Deenske foarmleare. Frisisk-Dansk ordbog med en kortfattet frisisk formlaere.
Groningen, Wolters-Noordhoff, 1968. 172+179 pp. Hardcover. Or. cloth. VG/--. €(euro) 35.00 Book number: 53886   Keywords: Linguistics dictionaries philology. Taalkunde, dialecten, streektalen. Friesland alg. Denmark 1968 - 1968   Click here to order or inquire. |
| HOEVEN, H. VAN DER,
Bijdragen tot de kennis der geschiedenis van Zundert en Wernhout.
Zundert, Vorsselmans, 1920. 4to. VIII+421 pp. Met gekleurde kaart, wapens Heerlijkheid & Gemeente Zundert, geneal. tabel Nassau & Oranje m.b.t. Zundert. Reg. Gebonden. Groen linnen met goudopdruk. Fraai ex. €(euro) 325.00 Book number: 57723   Keywords: Topografie Noord-Brabant West-Brabant 1400 - 1920   Click here to order or inquire. |
| HOFDIJK, W.J.,
Oranje en zijn keurvendel in 1572.
Utrecht, Bosch, z.j. (ca. 1865). Groot 4to. X+320 pp. Met 17 kleurenlitho's (hoofdrolspelers uit de beginperiode van de 80-jarige oorlog, in fraaie tenues) naar aquarellen van J. Hilverdink Gebonden. Oorspr. bruin linnen met goudstempels. Goed ex. (Hoeken l. besch, rug verniewd met gebruikmaking van oude rug; papier en platen hier en daar iets roestvl.). €(euro) 125.00 Book number: 52358   Keywords: Tachtigjarige Oorlog Nederlandse geschiedenis, Dutch history Nederland Netherlands Holland Dutch 1572 - 1572   Click here to order or inquire. |
| HOFFMANN, B.W.,
Beknopte geschiedenis van het gymnasium te Haarlem , ter herdenking van het 500-jarig bestaan dier inrichting op 6 december 1889.
Haarlem, Joh. Enschedé, 1889. 4to. (98) pp. Met overzicht van rectoren & leraren 1598-1889. Gebonden. Half linnen. Goed ex. (Papier ruikt wat muf). €(euro) 45.00 Book number: 56554   Keywords: Gedenkboeken, commemoration books Topografie Noord-Holland Onderwijs scholen pedagogiek Haarlem 1389 - 1889   Click here to order or inquire. |
| HOFMAN, BERNARD (compos.),
Directorium ad rité legendas horas canonicas missasque celebrandas, juxta ritum Romanum, pro anno Domini bissexto MDCCCXXVIII, ad usum cleri Archidioeceseos Ultra-Jectinae.
Asd., Van Tetroode, 1828. Klein 8vo. (114) pp. Gebonden. Half perkament met gedrukte platten. Goed ex. (Doorschoten ex., met talrijke namen in handschrift + 3 losse blaadjes met namen en enkele adressen in Amsterdam). €(euro) 75.00 Book number: 57926   Keywords: Kerkgeschiedenis, rooms-katholieke kerk. Nederland Netherlands Holland Dutch Amsterdam algemeen 1828 - 1828   Click here to order or inquire. |
| HOFSTEDE DE GROOT, C.,
De Rembrandt tentoonstelling. Plaatwerk bevattende 40 photogravures naar de beste schilderijen met begeleidenden tekst van C. Hofstede de Groot en volledigen catalogus der tentoonstelling in portefeuille, ontworpen door C.A. Lion Cachet.
Asd., Scheltema & Holkema, 1898. (53 x 70 cm). Groot folio. 35 pp. tekst + 40 platen, los in portfolio. Portfolio met fraai bewerkte perkamenten rug en hoeken, linnen platten. Goed ex. (Linnen op platten wat verbruind, bovenste randje van de rug (ca. 5 mm) weg; 1e titelblad wat verbruind, hier en daar kleine roestvlekjes in marges van platen). €(euro) 350.00 Book number: 57660   Keywords: Schilderkunst monografie, Dutch painting Schilderkunst catalogi, Dutch painting. Amsterdam algemeen 1898 - 1898   Click here to order or inquire. |
| HOGENDORP, G.K. VAN,
Bijdragen tot de huishouding van staat in het Koningrijk der Nederlanden, verzameld ten dienste der Staten Generaal.
's-Grv., Joh.Allart, 1818/25. 10 dln. H.leer uit de tijd (rugeinden besch., meeste scharnieren gespleten). €(euro) 273.00 Book number: 26019   Keywords: Economische geschiedenis. Politieke geschiedenis. Nederland Netherlands Holland Dutch 1818 - 1825   Click here to order or inquire. |
| HOIJTINK, G.J.,
Resonance and NV1-transition energies of p-electronic systems.
Ruurlo, Hoijtink, 1952. 88 pp. Hardcover. Or. cloth. VG/--. Thesis Vrije Uiversiteit Amsterdam. English text. €(euro) 30.00 Book number: 48417   Keywords: technics technology electronics Nederland Netherlands Holland Dutch 1952 - 1952   Click here to order or inquire. |
| HOLBERG, LUDVIG,
De maskerade. Blijspel in drie bedrijven. Uit het Deensch door B.A. Meuleman.
Nijmegen, Prakke, 1927. Klein 8vo. 73 pp. Gebonden. Linnen. Goed ex. * Ex. gesigneerd door Ko van Dijk & Elly van Stekelenburg, 1937. €(euro) 35.00 Book number: 56735   Keywords: Theater, toneel. Nederland Netherlands Holland Dutch 1927 - 1937   Click here to order or inquire. |
| HOLLANDSCHE MOLEN, DE
Eerste t/m zesde jaarboek, 1923-1960. Jaarverslagen en bijdragen.
Asd., 1927/(1960). 6 dln. Met tek. & foto's. Ing. €(euro) 91.00 Book number: 2726   Keywords: Molens windmills mills Nederland Netherlands Holland Dutch 1923 - 1960   Click here to order or inquire. |
| HOLLANDSCHE MOLEN, DE
Eerste t/m derde jaarboekje. Jaarverslagen en bijdragen 1923-1942.
Asd., Ver. 'De Hollandsche Molen'. 3 dln. in 1 band. 125;203;227 pp. Met tek. & foto's. Linnen (prive-band). (Stempel op titelp.). €(euro) 57.00 Book number: 2723   Keywords: Molens windmills mills Nederland Netherlands Holland Dutch 1923 - 1942   Click here to order or inquire. |
| HOLLEMAN, F.A.,
Dirk van Assendelft, schout van Breda, en de zijnen.
Zutphen, Thieme, 1953. 4to. 652 pp. Met 36 pltn. Regs. Gebonden. Linnen. Fraai ex. €(euro) 75.00 Book number: 25534   Keywords: Genealogie. Nederland Netherlands Holland Dutch Breda 1313 - 1894   Click here to order or inquire. |
| HOLLSTEIN, F.W.H., BOON, K.G., HOOP SCHEFFER, DIEUWKE DE & KEYS, GEORGE S.,
Hollstein's Dutch and Flemish etchings , engravings and woodcuts, ca. 1450-1700. Vol. XXVII: Christoffel van Sichem I to Herman Specht.
Asd., Van Gendt, 1983. 4to. 244 pp. With num. b/w ills. Bibliogr. Hardcover. Or.cloth/dustj. Fine/fine. €(euro) 130.00 Book number: 43831   Keywords: Reference books, naslagwerken Graphic art engravings etchings kunst prentkunst gravures etsen Nederland Netherlands Holland Dutch Vlaanderen Belgie 1400 - 1700   Click here to order or inquire. |
| HOLWERDA, J.H. (red.),
Oudheidkundige mededeelingen uit 's Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, nieuwe reeks V'-IX'.
(Leiden, c.1924-1928). 5 dln. in 1 band. Groot 4to. 75;108;125;116;74 pp. Met talr. plattegr., foto's, tekn. (gedeeltelijk uitslaand). Gebonden. Linnen. (Rugeinden & hoeken l. besch.). €(euro) 75.00 Book number: 44194   Keywords: Archeology. Classical antiquity ancient history Nederland Netherlands Holland Dutch 1924 - 1928   Click here to order or inquire. |
| HONIG, G.J.,
Catalogus der verzameling Jacob Honig Jsz. Jr. in de Zaanlandsche Oudheidkamer.Eerste afdeeling: De boekerij.
Zaandijk, 1900. XVI+340 pp. Reg. Ingenaaid. Redelijk ex. (Rug & omslag besch. rugeinden overgeplakt; papier hier en daar wat roestvl., stempeltjes op fr.titel). * Bevat 1375 titels (meeste betr. de Zaanstreek) met uitvoerige beschrijvingen. - Ex. gesigneerd door Agatha Cornelia Honig. €(euro) 50.00 Book number: 47263   Keywords: Topografie Noord-Holland Bibliography Zaanstreek 1914 - 1914   Click here to order or inquire. |
| HONIG, G.J.,
Uit den gulden bijkorf. Genealogisch-historisch-economische studiën over Zaansche families. Uitgegeven als vervolgdeel op het Stamboek Smit.
Koog aan de Zaan, P. Out, 1952. Groot 4to. (X)+478 pp. Met platen. Reg. Gebonden. Blauw kunstleer. Goed ex. * De geslachten Honig, Caeskoper, De Jager, Hero, Appel, Speciaal, Pekelharing en Smit (van Assendelft), en Zaansche reederijen ter koopvaardij, vooral die van het kantoor Smit te Koog aan de Zaan in de 19e eeuw.- Ex. uit de bibliotheek van A. van Braam, met zijn handtekening op schutblad. €(euro) 225.00 Book number: 58231   Keywords: Topografie Noord-Holland Genealogie. Zaanstreek 1600 - 1950   Click here to order or inquire. |
| HONIG, J.,
Geschiedenis der Zaanlanden.
Zaandijk, J.Heynis, 1849. 2 dln. XVI+395+(1);XII+400+28+(1) pp. Met grote uitsl.krt., 2 portr., plt. (litho's). Later halflinnen (ca.1900, zonder rugtitel; kaart wat verbruind, met gerep.scheur van ca.10 cm. Overigens goed ex.). €(euro) 375.00 Book number: 28584   Keywords: Topografie Noord-Holland Zaanstreek 1200 - 1845   Click here to order or inquire. |
| HOOFT VAN HUYSDUYNEN, J.J.,
Geschiedenis van het geslacht Van Dam van Isselt.
(Bilthoven, 1965). Groot 8vo. 249 pp. Met kleurenplaat (familiewapen) & talr.foto's/portr. Geneal.tabel, reg. Gebonden. Linnen. Goed ex. (Papier op de sneden iets roestvl.). * Ex. met getypte aanbiedingsbrief. €(euro) 75.00 Book number: 39286   Keywords: Genealogie. Nederland Netherlands Holland Dutch 1400 - 1965   Click here to order or inquire. |
| HOOFT VAN HUYSDUYNEN, J.J.,
Geschiedenis van het geslacht Van Oordt. (Tekst + afzonderlijk genealogisch overzicht in cassette).
('s-Grv.), 1963. 2 dln. Groot 8vo. 245 pp. Met 2 kleurenplaten (familiewapens) & talr.foto's/portr. Reg. Gebonden. Linnen. Goed ex. * Een van de 233 genummerde exx. uit een totale oplage van 400 exx. - Ex. met gedrukte aanbiedingsbrief. €(euro) 85.00 Book number: 52260   Keywords: Genealogie. Nederland Netherlands Holland Dutch 1710 - 1963   Click here to order or inquire. |
| HOOG, J.M. (bew.),
Aanteekening op Boogaard’s verzameling van wetten, decreten, besluiten, tractaten en andere bescheiden betreffende den Waterstaat in Nederland.
's-Grv., Nijhoff, 1897. Groot 8vo. VII+630 pp. Reg. Gebonden. Half leer. Goed ex. (Papier hier en daar iets roestvl.). €(euro) 35.00 Book number: 48988   Keywords: Juridica, rechtsgeschiedenis. Waterstaat Nederland Netherlands Holland Dutch 1897 - 1897   Click here to order or inquire. |
| HOOGENDIJK, A.,
De grootvisscherij op de Noordzee.
Haarlem, Tjeenk Willink, 1893. Groot 8vo. XII+349 pp. Met 2 uitsl. kaarten & 56 pltn. Gebonden. Half linnen. Goed ex. (Platten iets geschaafd; 1e en laatste pagina wat verbruind). €(euro) 195.00 Book number: 57987   Keywords: Topografie Zuid-Holland Visserij, zeevisserij. North Sea Vlaardingen Kust Noordzee 1893 - 1893   Click here to order or inquire. |
| HOOGENDOORN-BEKS, W. & HATTINGA VERSCHURE, J.C.M.,
Topografische kaarten en plattegronden van de Hattinga's, 1724-1755. (Compleet in 10 afleveringen).
Utrecht/Alphen a/d Rijn, Stichting tot Bevordering van de Uitgave van de Hattinga-atlassen/Canaletto, 1977-1983. 10 delen. Folio. 16 pp. (inleiding) + 4 pp. tekst per aflevering + 80 dubbele bladen met kleurenreprod. van kaarten en plattegronden. Los in 10 mappen. Goed ex. * 1. De stadsplattegronden.- 2. De overzichtskaarten.- 3. Kaarten van Zeeland.- 4. Kaarten van Brabant.- 5. Kaarten van Vlaanderen.- 6. Overzichtskaarten van Zeeland en de Zeeuwse eilanden.- 7. Plattegronden van steden en vestingwerken in Oost-Nederland.- 8. Kaarten van de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden.- 9. Kaarten van Zeeland, de Zuidhollandse eilanden en de Baronie van IJsselstein.- 10. Kaarten van Walcheren. Compleet. €(euro) 325.00 Book number: 58223   Keywords: Topografische kaarten, Dutch maps. Nederland Netherlands Holland Dutch Zeeland algemeen 1724 - 1755   Click here to order or inquire. |